• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1385/10/05
  • تاريخ :

ناصر عبداللهی به بندر عباس بازگشت

  

در مراسم تشییع پیكر «ناصر عبداللهی»كه با حضور محمد حسین احمدی مدیركل دفتر موسیقی و شعر وزارت ارشاد، دیرباز نماینده بندرعباس در مجلس ، هنرمندان و خانواده آن مرحوم و جمع زیادی از علاقه‌مندان در تالار وحدت برگزار شد،«محمدعلی چاووشی»رئیس صنف شركت‌های تولید محصولات شنیداری با بیان اینكه «عبدالهی»شهید اندیشه علوی است، گفت: او نازنین هنرمندی بود كه بدون تردید مورد هدایت و حمایت اولیاء الهی بود. دوربین‌های شبكه اول سیما برای اولین بار در دهه فجر و در بندرعباس او را به به عنوان یك حادثه هنری شكار كردند و ناشر محترمی برای اولین بار آثار او را روانه گوش‌های مردم نمود. ناصر جوان فرزانه‌ای بود كه فرصت بسیاری برای ارائه آنچه در ذهنش بوده نداشت.«عبداللهی»فرا فرقه بود و خوشا به حالش كه نیالوده به عصیان رفت. متاسفانه دهان‌های آلوده و برخی مطبوعات اتهامات ناروایی به این مرد بزرگ روا داشتند.

در صورتی كه در زمره هنرمندان و موسیقی دانان جوان كمتر كسی به تدیین، پاكی و نجابت او بود.

چاووشی ادامه داد:«عبداللهی»ارادت بسیار به اهل بیت داشت و پاره‌ای از دشمنان اهل بیت خواستند سیمای او را لكه‌دار كنند.

وی تصریح كرد: روز قبل از فوت ایشان با «امیدوار رضایی»رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس به عیادت او رفتیم ایشان ضمن بازبینی تمام آزمایشات تشخیص دادند علت به كما رفتن وی مسمومیت نبوده بلكه ضربه خورده است.

چاووشی تاكید كرد: «ناصر» شهید اندیشه علوی است .

در ادامه «بابك رضایی» مدیرعامل انجمن موسیقی گفت: بی‌شك نسل «عبداللهی»در تاریخ این انقلاب و كشور تاثیری گذاشته كه تاریخ آن را خواهد نوشت.جوانان هم سال او آنگاه كه كشورمان مورد تهاجم بیگانه بود با صلابت و رشادت قد علم كردند و «عبداللهی»نیز جزو سكانداران هنر بود و در زمانی در مقابل هجوم بیگانه قد علم كرد كه اولین كار خود را با نام مقدس فاطمه زهرا (س) به عنوان تابلوی هنر ایرانی،مسلمان و هنر جوانان این انقلاب عرضه كرد.

وی ضمن ابلاغ پیام تسلیت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت هنری ارشاد و مدیركل دفتر موسیقی و شعر وزارت ارشاد افزود: امیدوارم «ناصر عبداللهی» در كنار اولیاء و انبیاء محشور شود.

سپس «قاسم افشار» خواننده پاپ با بیان اینكه مردم همیشه ثابت كرده‌اند كه دوستدار هنرمندان هستند، گفت: مسئولین موسیقی كشور باید در زمان حیات هنرمندان از آنها حمایت كنند اما متاسفانه این اتفاقات نمی‌افتد.

«امیر تاجیك» نیز در این مراسم افزود: «عبداللهی»مردی فرهیخته‌ و یك پدیده بود.

«فرمان فتحعلیان»نیز با اشاره به اینكه او یكی از سالم‌ترین و صادق‌ترین هنرمندان این مملكت بود،اظهار داشت: تمام این شایعات كه در طول بیماری او عنوان شده، كذب محض است. ما ملت عاشقی هستیم با این همه شایعات و صحبت‌های كذب آیا ما ایرانی هستیم؟ مسلمانیم؟مولایمان علی(ع) است؟ ناصر یكی بود حق او این نبود كه پشت سر عاشق مسلمان حرفی زده شود. او حتی یك سیگار هم نمی‌كشید.

بنابراین گزارش «رضا رشیدپور» مجری رادیو و تلویزیون در خصوص این خواننده كشورمان گفت: «عبداللهی»خیلی پاك‌تر از چیزهایی بود كه فكر می‌كردیم او خواننده مؤمن، معتقد بود. حضور انبوه مردم در این مراسم نشان می‌دهد ما او را دوست داشتیم و این شایعات ذره‌ای از ابهت او را كم نمی‌كند. او هیچ وقت از حافظه تاریخی مردم پاك نمی‌شود ما باید قدر هنرمندان را تا زمانی كه زنده‌اند بدانیم.

در ادامه «چنگیز حبیبیان»به مداحی بر سر پیكر آن مرحوم پرداخت و سپس «عباس سجادی»رئیس مركز موسیقی سازمان فرهنگی -هنری شهرداری تهران به نمایندگی از «محمد علی بهمنی»شاعر آثار «عبداللهی» به ایراد سخنرانی پرداخت و بعد از قرائت پیام «بهمنی»گفت: در آینده از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران آیین‌هایی در خصوص این هنرمند فرزانه برگزار خواهد شد.

در پایان «اسحاق احمدی»خوانند محلی بندرعباس به شروه‌خوانی پرداخت و گفت: من همیشه این شروه را با ناصر می‌خواندم در حال حاضر از او می‌خواهم و به او می‌گویم كه دیگر این شروه را نخواهم خواند.

پیكر هنرمند فرزانه «ناصر عبداللهی»خواننده پاپ كشورمان صبح روز یکشنبه از مقابل تالار وحدت در میان انبوهی از جمعیت در حالی كه قطعاتی از آثار او پخش می‌شد برای غسل دادن به بهشت زهرا و سپس برای خاكسپاری به بندرعباس منتقل شد.

مراسم ترحیم «ناصرعبداللهی» ، چهارشنبه 6 دی ماه در مسجد جامع شهرك قدس از ساعت 15 تا 30/16 برگزار می‌شود.

منبع: فارس

لینک:

 تصاویر تشییع پیکر ناصرعبداللهی 

 ناصرعبداللهی به‌روایت ناصرعبداللهی 

 آخرین وضعیت ناصر عبداللهی 

 « ناصریا » ، همچنان در کما 

UserName