• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • جمعه 1394/11/02
  • تاريخ :

هشدار! لطفا قشنگ زندگی کنید

وقتی عاشق می شویم، وقتی در فرایند ازدواج می افتیم، وقتی بچه دار می شویم گاهی هنوز خوابیم و فکر می کنیم، این زندگی را در رویا می بینیم. اما زندگی در بیداری، بدون حواس پرتی مزه شیرینی دارد که بهتر است آن را در کنار بچه های پر حرف مان که هی بابا، بابا می گویند زیباتر کنیم و یک کار قشتک خلق کنیم.

بخش خانواده تبیان
زندگی دوم بهمن

بچه های پرحرف در آینده موفق ترند!

تحقیقات نشان داده بچه های پرحرف در دوره پیش دبستانی عملکرد بهتری نسبت به سایرین دارند و این امتیاز تا دوره ابتدایی، متوسطه، دانشگاه و مخصوصا به محل کار هم کشیده می شود. حالا ببینید چرا احتمال موفقیت این بچه ها در بزرگسالی بیشتر است. اگر می خواهید جواب این سوال را بیابید این مطلب را مطالعه کنید.

عصبانیت همسرتان را موم کنید
لطفاً از عصبانیت های همسرتان غول نسازید. شما می توانید در بهبود این وضعیت مؤثر باشید. چگونه؟ کافی است اولاً از سرایت عصبانیت او به خودتان پیشگیری کنید، دوماً دلایل عصبانیت او را بشناسید و سوماً بدانید با یک همسر کثیر الخشم باید چطور رفتار کنید! به توصیه های ما در این مطلب توجه کنید.

مرز رابطه جنسی در دوران عقد کجاست؟
یکی از مهم ترین دغدغه های زوج ها در دوران شیرین عقد، این است که چگونه با یکدیگر ارتباط جنسی برقرار نمایند و آیا حد و مرزی برای را برقراری ارتباط جنسی در این دوران باید رعایت کنند یا خیر؟ اگر عقد کرده هستید یا نامزد دارید حتما این مطلب را بخوانید.

بهترین هدیه دنیا چیست؟
عادت كنیم به سلام بی طمع؛ به تشكر بی قصد و غرض. تشكری ارزش دارد كه خالی از هر غل و غش باشد وگرنه هم ارزش و هم اثر خودش را از دست می دهد، پس نگذارید كار پسندیده شما كم بها شود چون همه، توان سنجش عیار آن را دارند. اگر می خواهید محبت دیگران بیشتر از پیش به سویتان روانه شود، صرف نظر از اینكه كاری وظیفه کسی هست یا نه، از او قدردانی کنید. ما در این مطلب راه و چاه آنرا به شما گفته ایم.

همراهی با کوچولوها در لحظه عبادت
به راستی چگونه باید فرزندان را به نمازخواندن تشویق كرد و انجام و پایبندی به این فریضه را در وجود آنها نهادینه كرد، فوت و فن های دقیق و حساسی دارد كه لازم است والدین از آنها آگاهی داشته باشند. در این مطلب راهکارهای کوچکی در اختیارتان قرار داده ایم. 

راهکارهایی برای جلوگیری از حواس پرتی
بیشتر ما انسان ها، هنگام انجام دادن کاری، مدام حواسمان پرت می شود و تمرکز خود را از دست می دهیم و مساله مهم در اینجا این است که اغلب متوجه نمی شویم حواسمان پرت شده است! شاید مطالعه این مطلب کمک کند تا از دست حواس پرتی نجات پیدا کنید.

چرا هشدارها را جدی نمی گیریم؟
در این مطلب نگاهی انداخته ایم به اشتباهات رایجی که افراد انجام می دهند و توجیه های نابجایی که در مقابل هشدارها می کنند. شاید شما هم یکی از همین دلایل را برای ادامه دادن یک رابطه پرخطر داشته باشید. پس به دقت این مطلب را بخوانید.

نقش پدرها در زندگی مشترک دختران
پدر برای فرزندش حکم کسی را دارد که بین او و مادر جدایی می اندازد. مادر فرزند را به دنیا می آورد و پدر دنیا را به او می شناساند و در پناه خود به او هویتی مستقل در جهان می بخشد. او همچنین حامی همیشگی دختر در فعالیت های اجتماعی و هوشی است و به تربیت و آموزش او اهمیت زیادی می دهد. در ضمن پدر اولین مردی است که به عنوان نمونه جنس مذکر دختر با او آشنا می شود. پس پدران خانواده برای اینکه در معیارهای انتخاب همسر دخترتان نقش دارید، از همین امروز به نکات کوچک این مطلب توجه کنید.

در این چاله های ازدواج نیفتید
دوره آشنایی یا خواستگاری مرحله تبادل اطلاعات و احساسات بین دختر و پسر و خانواده هایشان است. مرحله ای که پایه و اساس ازدواج را شکل می دهد و برای یک ازدواج موفق لازم است از محدودیت ها و اشتباه های رایج در آن آگاهی بیشتری کسب کنند، پس با خواندن این مطلب خشت اول را درست سرجایش بگذارید.

با این سنش رفته جراحی پلاستیک ؟!
جراحی پلاستیک در ناحیه شکم، آنهم برای بانوانی که بعد از گذشت سال ها، هنوز هم نشانه مادری را بر روی شکم شان می بینند، برای خیلی ها جای سوال دارد، چرا؟ اگر می خواهید جراحی زیبایی انجام می دهید، انتخاب با شماست! اما قبل از تصمیم به جراحی حتما این مطلب را بخوانید.

یک کار قشنگ
همه ی ما در طول زندگی ممکن است کارهای قشنگ زیادی انجام بدهیم، ولی عمق این زیبایی را نمی دانیم و حتی ممکن است این قبیل کارها را کوچک بدانیم نه بزرگ! چرا؟ چون زیبایی به نظرمان در چیزهای دیگری است. نمی دانیم، گذشت از حداقل داشته های خود هنریست بس سترگ! برای اینکه یک کار قشنگ در زندگی خلق کنید بد نیست این مطلب را مطالعه کنید.


اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
UserName