• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 2026
 • چهارشنبه 1385/9/29
 • تاريخ :

پیام رهبر امت؛ سپاس از ملت


حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، در پی حماسه پرشکوه 24 آذر و حضور افتخار آمیز ملت غیور ایران اسلامی، در پیام مهمی ضمن تشکر از ملت بزرگ ایران تصریح کردند:

روز بیست‌وچهارم آذر یكبار دیگر معنی مردمسالاری دینی را به دیرباوران و بداندیشان فهمانید و حضور پرشور و متراكم قشرهای عظیم مردم در پای صندوقهای رأی، صحنه‌ی نمایش اقتدار و خودباوری و حضور هشیارانه‌ی ملّت ایران شد.


متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

خداوند قادر متعال را سپاس می گویم كه ملّت ایران را در آزمون بزرگ دیگری سرافراز كرد و كشوری را كه به پرچمداری اسلام مفتخر است عظمت و ابهتی دوباره بخشید. روز بیست‌وچهارم آذر یكبار دیگر معنی مردمسالاری دینی را به دیرباوران و بداندیشان فهمانید و حضور پرشور و متراكم قشرهای عظیم مردم در پای صندوقهای رأی، صحنه‌ی نمایش اقتدار و خودباوری و حضور هشیارانه‌ی ملّت ایران شد. نه شرائط جوّی نامساعد روز انتخابات و نه فضای جنگ روانی دشمنان كه از هفته‌ها پیش از آن با ابزارها و شیوه‌های گوناگون برای سرد كردن دلها آرایش داده شده بود هیچیك نتوانست در عزم ملّی خلل وارد سازد. اراده‌ی الهی بر بیــداری مردم، كید بدخواهان را مغلوب ساخت و برگ دیگری بر دفتر زرین این ملّت مؤمن و انقلابی افزوده شد. رفتار متین و خردمندانه‌ی مردم و تعهّد و صداقت مسئولانِ دست‌اندركار موجب شد كه این بار نیز،‌ مردم‌سالاری دینی، از نصاب سالمترین دموكراسی های جهان، سالم‌تر و مشاركت مردم از بالاترین نصاب دموكراسیهای غربی بیشتر باشد.

جهت‌گیری آراء كه نشانه‌ی دلبستگی به مبانی انقلاب است و افزایش حضور مردم كه سند حضور پرانگیزه‌ی آنان در صحنه‌های اساسی است،‌ به همه‌ی دوستان و دشمنان ملّت ایران در سراسر جهان،‌ پیامی رسا و روشن داد. این پیام پاسخ شفافی به همه‌ی تردیدافكنیها و وسوسه‌ها است. این پیام آن است كه ملّت ایران، زنده و پرنشاط و پر امید، هدفهای بلند خود را همچنان پی میگیرد و میدانها را پی‌درپی درمی‌نوردد، این ملّت تا دستیابی به حقوق‌حقه‌ی خود از پای نمی‌نشیند و پیوند خود را با نظام اسلامی كه هدف آن عدالت و عزّت و اقتدار ملّی است،‌ روزبروز مستحكمتر می سازد.

اینجانب جبهه‌ی سپاس در برابر خدای عزیز و حكیم بر خاك می سایم و با همه‌ی وجود از ملّت بزرگ ایران تشكر میكنم. لازم میدانم از همه‌ی كسان و دستگــاههــایی كه در این آزمــون بزرگ نقش آفــریدند سپاسگـزاری كنم، از علمای اعلام و مراجع عظام، از دانشمندان و نخبگان حوزه و دانشگاه، از فعالان سیاسی و اجتماعی، از دستگاههای مسؤول برگزاری و نظارت بویژه از شورای نگهبان و وزارت كشور و مبعوثان مجلس شورای اسلامی، از رسانه‌ی ملی كه نقشی هنرمندانه و متعهدانه ایفا كرد، از نیروهای انتظامی و بسیج كه امنیت حوزه‌های رأی را عهده‌دار بودند، و از همه‌ی كسانی كه با نامزدی یا حمایت از نامزدها بر شور و گرمی انتخابات افزودند.

از خداوند متعال می خواهم كه منتخبان ملّت را بر مسئولیت‌پذیری و سپاسِ اعتمـاد مردم و عمـل مخلصـانه و بی‌منّت موفـق فـرماید و روز به روز بر عزّت ملّت ایران بیفزاید،‌ و سلامی از اَعماق دل بر حضرت بقیه‌الله ارواحنافداه كه پیروزی ملّت ایران مایه‌ی شادی قلب مبارك اوست.

والسلام علی عباد الله الصالحین

سیّدعلی خامنه‌ای

28/آذر/1385

زمان ارائه اولین گزارش برجام

زمان ارائه اولین گزارش برجام

زمان ارائه اولین گزارش برجام
حق سکوت آمریکا لو رفت!

حق سکوت آمریکا لو رفت!

حق سکوت آمریکا لو رفت!
بدعت مضحک داعش

بدعت مضحک داعش

بدعت مضحک داعش
گزارش چیت چیان از قطعی برق در استان خوزستان به دولت

گزارش چیت چیان از قطعی برق در استان...

گزارش چیت چیان از قطعی برق در استان خوزستان به دولت
UserName