• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1290
 • شنبه 1394/7/4
 • تاريخ :

پژوهش سرای دانش آموزی اشراق منطقه 7
محلی مناسب برای حضور دانش آموزان

اگر شما از جمله دانش آموزانی هستید که به تحقیق و پژوهش علاقمندید و به دنبال محلی مناسب با امکانات کافی برای پیشبرد پژوهشتان هستید، اگر محل زندگی یا مدرسه تان در منطقه 7 تهران واقع است، حتماً به پژوهش سرای دانش آموزی اشراق منطقه 7 سری بزنید و بعد از ثبت نام از امکانات این پژوهش سرا استفاده نمایید. 

پژوهش سرای دانش آموزی اشراق منطقه 7، تهران

از آنجا که تحول و پویایی یك جامعه مرهون توسعه و اعتلای فرهنگ آن جامعه است و توسعه و اعتلای فرهنگ نیز در گرو خلاقیت، ابتكار و نوآوری افراد جامعه به ویژه فرهیختگان و اندیشمندان و پژوهشگران آن است. 


بنابر این ایجاد شرایط و امكاناتی كه رشد و پرورش خلاقیت ها و ارتقای دانایی و توانایی دانش آموزان را به تناسب استعداد ها و علایق و تفاوت توان مندی های دانش آموزان و نیز كثرت جمعیت آنان مستلزم دسترسی به ظرفیت های مناسبی از امكانات و منابع است لیكن محدودیت های موجود عمدتاً انجام برنامه های اساسی و مبتنی بر گستره استعداد ها و تفاوت های فردی دانش آموزان را با مشكل مواجه نموده است. لذا برنامه ریزان، مدیران و مجریان برنامه های آموزش و پرورش در تعامل با دانش آموزان با نیا زهایی از آنان روبرو می شوند كه امكانات موجود قادر به تأمین آنها نیست. بدین جهت ایجاد زمینه ها و بستر هایی علاوه بر شرایط موجود برای افراد علاقمند و مستعدی كه با روحیه تحقیق و پژوهش در تعمیق و توسعه آموخته های خود اهتمام دارند امری ضروری به نظر می رسد.


پژوهش سرای دانش آموزی اشراق منطقه 7 تهران به عنوان یكی از راهكارها برای تأمین هدف فوق یعنی به منظور گسترش فرهنگ تحقیق و پژوهش در میان دانش آموزان و هدایت استعداد ها و رشد و خلاقیت آنان با فراهم نمودن امكانات و تجهیزات لازم در سال 1384 تأسیس گردید.

پژوهش سرای دانش آموزی اشراق منطقه 7، تهران

از اهداف مهم این مرکز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• ترویج فرهنگ پژوهش و تحقیق فردی و گروهی در بین دانش آموزان
• رشد و توسعه بنیه علمی و پژوهشی دانش آموزان و ایجاد زمینه برای بروز خلاقیت های آنان
• تشویق و ترغیب دانش آموزان به تلفیق دانش نظری و فعالیت های علمی و كاربردی
• هدایت و راهنمایی دانش آموزان در جهت علایق و استعدادهایشان
• فراهم نمودن امكان دستیابی دانش آموزان به یافته های جدید علمی
• ایجاد زمینه مشاركت دانش‌آموزان مستعد در انجام پژوهش های ملی و منطقه ای 

پژوهش سرای دانش آموزی اشراق منطقه 7، تهران

امکانات این پژوهش سرا شامل:

1. آزمایشگاه: این مرکز با دارا بودن سه آزمایشگاه تخصصی در زمینه فیزیک، شیمی و زیست آماده آموزش و اجرای پروژه های دانش آموزی می باشد.


2. سایت رایانه ای: وجود سه سایت مجهز به رایانه پیشرفه، اینترنت پر سرعت و ویدئو پرژکتور از امکانات این مرکز می باشد که دانش آموزان می توانند برای انجام پروژه ها و آموزش مهارت های IT از تسهیلات آن استفاده نمایند.


3. کارگاه رباتیک: دانش آموزان با شرکت در این کارگاه با ساخت انواع ربات ها از جمله ربات هوشمند مسیر یاب، مین یاب، امدادگر آشنا می شوند. مدرسین مجرب با تدریس اصول و مقدمات و برنامه نویسی، ساخت رباط را به دانش آموزان آموزش می دهند.


4. کتابخانه: کتابخانه پژوهش سرا با در اختیار داشتن بیش از 3500 جلد کتاب و CD های علمی آماده ارائه خدمات به دانش آموزان می باشد و ضمناً لیست کتاب های موجود در سایت پژوهش سرا قابل رویت می باشد.

 

همچنین از فعالیت های پژوهش سرا می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1. انجمن های علمی: دانش آموزان علاقمند به فعالیت های پژوهشی می توانند جهت عضویت در انجمن علمی شیمی، انجمن علمی رباتیک، انجمن علمی زیست شناسی و انجمن علمی نانو تکتولوژی و انجمن علمی هوا فضا و ... ثبت نام نمایند.
2. کارگاه آموزشی: یکی از مهم ترین اهداف این مرکز آموزش دانش آموزان به کار گروهی و افزایش توان علمی، خلاقیت، نوآوری و کار آفرینی می باشد.
3. اردوها و بازدید ها با موضوعات علمی و فرهنگی: گردش های جذاب به صورت گروه های دانش آموزی در طول سال می باشد.
4. ارتباط با سایر مراکز علمی، تحقیقاتی: از جمله برنامه های مشخص این مرکز فراهم آوردن امکان ارتباط دانش پژوهان با حوزه های علمی و تحقیقاتی مورد نیاز فعالیت های پژوهشی می باشد.
5. جشنواره ها، مسابقات و نمایشگاه ها: این مرکز در طول سال تحصیلی برای شناساییی استعداد و افزایش توان و خلاقیت فکری دانش آموزان مسابقات و جشنواره هایی برگزار می نماید.

6. انجمن مخترعان و نخبگان: این انجمن افتخار عضویت دانش آموزان مخترع و نخبه منطقه 7 را در بانک اطلاعاتی پژوهش سرا دارد و ظرفیت مناسبی برای معرفی فارغ التحصیلان موفق به دیگر اعضاء را مهیا می نماید.


شرایط ثبت نام و عضویت در پژوهش سرا برای دانش آموزان منطقه 7 تهران به این صورت است که کلیه دانش آموزان مقاطع ابتدایی و راهنمایی و متوسطه و هنرستان ها می توانند از طریق مدارس با مراجعه حضوری به پژوهش سرا در کارگاه ها و انجمن های علمی ثبت نام نمایند. تکمیل فرم ثبت نام تأیید شده توسط مدیر مدرسه و و الدین محترم می باشد.

شما دانش پژوهان علاقمند می توانید از طریق آدرس و شماره تماس زیر با این مجموعه در ارتباط باشید و برای ثبت نام اقدام نمایید. 

پژوهش سرای دانش آموزی اشراق منطقه 7، تهران

آدرس: زیر پل سیدخندان، خ دبستان، ك برادران شهید شعبانی، ك مریم، پ1
شماره تلفن: 88465087
آدرس رایانامه: eshrsq.7@yahoo.com
آدرس سایت: www.eshragh7.ir
 

بخش پژوهش های دانش آموزی تبیان، تهیه: الهام گارسچی 

تنظیم: نسرین صادقی

پژوهش سرای دانش آموزی ابن سینا منطقه 15، تهران

پژوهش سرای دانش آموزی ابن سینا منطقه...

پژوهش سرای دانش آموزی ابن سینا با هدف ترویج فرهنگ پژوهش و تحقیق در بین دانش آموزان و همچنین هدایت و راهنمایی دانش آموزان در جهت علایق و استعداد هایشان و ایجاد زمینه ای برای رشد ....
پژوهش سراهای دانش آموزی، محلی مناسب برای حضور دانش آموزان

پژوهش سراهای دانش آموزی، محلی...

اگر شما از جمله دانش آموزانی هستید که علاقمندید زمان خود را به تحقیق و پژوهش های علمی بپردازید، اگر به دنبال محلی مناسب با امکانات کافی برای پیشبرد پژوهشتان هستید، حتماً سری مقالات ما با موضوع معرفی پژوهش سراهای دانش آموزی تهران را مطالعه نمایید. پژوهش..
موزه سرای دکتر علی شریعتی

موزه سرای دکتر علی شریعتی

دانش پژوهان علاقمند به انجام پروژه های تاریخی، سیاسی و اجتماعی، موزه سرای دکتر علی شریعتی یکی از موزه هایی است که با بازدید آن محل می توانید اطلاعات مفیدی در رابطه با موضوع پروژه تان بدست آورید و در عین حال از بازدید از این موزه سرا لذت ببرید. ...
UserName