• تعداد بازديد :
  • شنبه 1385/09/25
  • تاريخ :

بدون آگاهی كلیك نكنید


در جریان عملیات ارتباط با اینترنت، دام‌‏های شیادان این بار به منظور جلب نظر كاربران، تنها با استفاده از یك كلیك اجرایی می‌‏شود. به نحوی كه ارتباط كاربر را از طریق مسیر بین المللی به كشوری دیگر متصل كرده و صورت حساب سنگینی برای كاربران به همراه دارد.

دیده می‌‏شود كه در برخی از سایت‌‏ها پنجره‌‏های مختلفی با مضمون‌‏های گوناگون از جمله چنانچه كیفیت بهتری می‌‏خواهید اینجا را كلیك كنید ظاهر می‌‏شود و كاربر بر اثر ناآگاهی و بدون توجه به عواقب روی آن كلیك كرده و سیستم بدون این كه كاربر متوجه شود از طریق مسیر بین المللی به سایت اصلی در كشور مقصد متصل می‌‏شود و صورت‌‏حساب سنگین مطابق با نرخ وصولی مصوبه برای مشترك صادر می‌‏شود كه باعث نارضایتی و شكایات نامبردگان می‌‏شود.

از آنجایی كه هدف ایجادكنندگان این سرویس تنها كسب درآمد است و این گونه سایت‌‏ها را در نقاطی كه نرخ محاسباتی بالایی دارند دایر می‌‏كنند، بیشتر باعث سرگرمی كاربران شده و سبب وارد آمدن خسارت به اقتصاد خانواده مشتركین می‌‏شود. لذا به منظور پیشگیری از این موارد و كاهش شكایات و جهت آگاهی عمومی، به كاربران هشدار داده می‌‏شود كه بدون آگاهی از محتوای سایت‌‏ها برای روی مطالب كلیك نكنند. سایت هایی را انتخاب نمایند كه روی آنها شناخت دارند و از تصاویر مختلف كه جاذبه ایجاد می‌‏كنند، بی توجه بگذرند.

گفتنی است، طبق آمار روابط عمومی شركت ارتباطات زیرساخت طی ماه گذشته این اقدام منجر به بیش از 830 هزار تماس به مقصد كشور آلمان در یك هفته شد كه نارضایتی بسیاری از خانواده‌‏ها را به دنبال داشت.

منبع : ایلنا


مطالب مرتبط :

1. ایجاد کلمات عبور امن

2. 57 درصد سایتهای ایرانی بر روی میزبان‌های خارجی

3. عید قربان امسال حجاج" ذبح الکترونیکی" دارند

UserName