• تعداد بازديد :
  • چهارشنبه 1382/05/15
  • تاريخ :

 خاصیت ابروها در چیست ؟

 آن موهای نازك و كوتاهی كه بالای چشمان ما وجود دارد ، نقش بسیار مهمی در زندگی ما بازی می كند . ابروها مانند یك چتر از چشم محافظت می كنند .  وقتی كه باران می بارد یا عرق می كنیم ، این ابروها هستند كه باعث می شوند قطرات باران یا عرق مستقیماً وارد چشم ها نشوند و از اطراف صورت پایین بیایند . و دید چشم را مختل می كند . و دید چشم را مختل نكنند .

ابروهای كمانی شكل ما ، قطرات باران یا عرق را به سمت گوشه های خارجی چشم ها هدایت می كند . و از ورود آنها به چشم جلوگیری می كنند . با این عمل ، ابروها نه تنها باعث می شوند كه ما در باران به راحتی ببینیم ، بلكه نمی گذارند قطرات عرق كه حاوی مقدار زیادی نمك است ، وارد چشم شود و آنها را بسوزاند .

ابروها وظایف دیگری هم دارند . هم به زیبایی صورت ما می افزایند و هم كمك می كنند كه بفهمیم دیگران چه احساسی دارند ، بدون اینكه از آنها سئوال كنیم . حالت ابروها می تواند حس خوشحالی ، ناراحتی ، تعجب و حتی ترس و وحشت را در شخص كاملاً نشان بدهد . مثلاً اگر ابروهای فردی در هم گره خورده باشد ، نشان دهنده عصبانیت یا ناراحتی اوست . علاوه بر این ابروها همیشه نقش مهمی در زیبایی صورت بازی می كنند و همیشه مورد توجه آرایشگرها و صورت پردازها بــوده و هستند .

UserName