• تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1394/03/31
  • تاريخ :

معرفی بنیاد فرهنگی رفاه

معرفی بنیاد فرهنگی رفاه

بنیاد فرهنگی رفاه

بنیاد فرهنگی رفاه حدود چهل سال پیش به دست شهیدان بزرگوار، باهنر، رجایی، بهشتی و برخی دیگر از شخصیت های سیاسی و فرهنگی تاسیس گردید. هدف موسسان بزرگوار این مجموعه، تربیت انسان هایی مومن، صبور، عالم، پر تلاش و سخت کوش و معتقد به آموزه های سیاسی و دینی حضرت امام خمینی (ره) بود که در حال حاضر نیز این بنیاد عهده دار این رسالت خطیر می باشد.

 

مدارس رفاه

مدارس رفاه با هدف تربیت دانش آموزانی معتقد به دین مبین اسلام و متعهد به نظام جمهوری اسلامی در حدود نیم قرن پیش تاسیس گردیدند. در حال حاضر مقاطع مدارس رفاه به این شرح است :
پیش دبستان دخترانه، دبستان دخترانه، پیش دبستان و دبستان پسرانه، دبیرستان دوره اول و دوم دخترانه، هنرستان و پیش دانشگاهی هنر دخترانه

 

دانشکده رفاه

در راستای اهداف عالی بنیاد فرهنگی رفاه و در جهت ارتقای علمی نسل فرهیخته، مومن و انقلابی، دانشکده علوم انسانی در اردی بهشت ماه سال 1389 دانشکده رفاه، فعالیت خود را آغاز نمود.  هم اکنون با تعداد 500 نفر دانشجو، در دومقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد کار خود را ادامه می دهد.


در حال حاضر این دانشکده در مقطع کارشناسی دارای رشته های حقوق، الهیات، روانشناسی، مشاوره، علوم تربیتی و در مقطع کارشناسی ارشد دارای رشته های مطالعات فرهنگی و آموزش ریاضی می باشد.


آموزشگاه زبان دخترانه رفاه

 اهمیت فراگیری زبان ارتباطات امروز بر هیچ کس پوشیده نیست لذا با درک مناسب از شرایط روز در سال 1373 بنیاد فرهنگی رفاه را بر آن داشت تا آموزش زبان انگلیسی را به طور گسترده در تمامی ابعاد با فراهم نمودن محیطی سالم و برخوردار از امنیت فرهنگی، سازگار با فرهنگ اسلامی – ایرانی در آموزشگاه زبان دخترانه رفاه آغاز نماید. با استقبال جامعه مذهبی در سال 1376 با کسب اجازه رسمی از آموزش و پرورش، فعالیت خود را در منطقه به طور جدی پیش گرفته است و در پایان هر دوره مدارک علمی معتبری به زبان آموزان ارائه می نماید. 

 

 مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی رفاه

مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی رفاه با کسب مجوز رسمی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره، از دی ماه 1386 تاسیس گردیده و با حضور اساتید متخصص و متعهد به ارائه خدمات مربوطه می پردازد.  

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره رفاه با کسب مجوز رسمی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره، از دی ماه 1386 تاسیس گردیده و با حضور اساتید متخصص و متعهد به ارائه خدمات مربوطه می پردازد.


انواع خدمات مرکز
-راهنمایی و مشاوره خانواده ارایه کمک های تخصصی برای بهبود روابط و تعامل اعضای خانواده و ارتقای عملکرد خانواده از طریق رفع مشکلات ارتباطی، ساختاری و رشدی آنها، بهبود و تحکیم روابط و تعامل همسران، کمک به رفع مشکلات و گرفتاری های گوناگون زناشویی؛ برای دست یافتن به خانواده ای صمیمی، بالنده و کارآمد و پیشگیری از بروز آسیب های خانوادگی
- راهنمایی و مشاوره کودک و نوجوان: ارایه کمک های تخصصی به کودکان و نوجوانان، آگاه سازی خانواده از ویژگی ها و شرایط متناسب با سن آنها و بهبود روابط والدین و فرزندان
-راهنمایی و مشاوره ازدواج: ارایه کمک های تخصصی برای آگاه ساختن مراجعان از ماهیت و اهداف ازدواج، شرایط لازم برای ازدواج، ملاک های انتخاب همسر، انتخاب صحیح همسر و کسب آمادگی برای یک زندگی زناشویی موفق
-راهنمایی و مشاوره تحصیلی: ارایه کمک های تخصصی در انتخاب صحیح و بهینه رشته تحصیلی، رفع مشکلات تحصیلی و یادگیری، پیشرفت و موفقیت تحصیلی و سازگاری با محیط تحصیلی
- مشاوره بهداشت روانی: ارایه کمک های تخصصی برای رفع مشکلات شناختی، عاطفی، رفتاری، رشدی، ارتباطی و شخصیتی
- سنجش و اندازه گیری: اجرای انواع آزمون های روانشناختی (هوش، شخصیت، سلامت روان و...)

 

سالن همایش ها ی رفاه

سالن همایش های رفاه در سال 1389 با اهداف ارتقاء کیفیت فعالیت های علمی و فرهنگی در مجموعه فرهنگی رفاه و گسترش برنامه های علمی و فرهنگی در سطح شهر و منطقه تاسیس گردید. این سالن با ظرفیت نزدیک به 400 نفر و با بهره گیری از تجهیزات و تاسیسات به روز آمادگی برگزاری هرگونه مراسم را دارا می باشد.

معرفی بنیاد فرهنگی رفاه

هم چنین تعداد 5 کلاس مجهز به ویدئو پروژکتور و وایت برد هوشمند با ظرفیت های 50 نفره و صندلی های مبله جهت برگزاری دوره های آموزشی در این مجموعه موجود می باشد.

برخی از امکانات سالن همایش های رفاه: صدا برداری و ضبط صدا در سالن با تجهیزات کاملا حرفه ای با میکروفن های با سیم و بی سیم امکان فیلم برداری با سه دستگاه دوربین دیجیتال با تکنینک BCCD  پرده اکران موتورایز با ریموت کنترل 6×5 جهت نمایش تصاویر برخورداری از نورهای افکتیو از نوع لیزری و استروپ لایت بهره گیری از دو دستگاه LCD 58" جهت پخش برنامه ها در لابی بهره گیری از دو دستگاه ویدئو پروژکتور با قدرت نوری ANSI Lumen 10000 و وضوح MGA      

 

مرکز آموزش های تخصصی رفاه

مرکز آموزش های تخصصی ، رویکرد آموزشی خود را  در دو ساحت توسعه مهارت های تخصصی جامعه و آموزش وترویج گفتمان سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی، در نظر گرفته است. این مرکز در راستای رسالت آموزشی بنیاد ،آموزش مهارت های تخصصی را ،هدف اصلی قرار داده و ایجاد کسب درآمد موثر و پایدار نیز هدف فرعی آن می باشد.

 

کانون دانش آموختگان رفاه
كانون دانش آموختگان رفاه با هدف تقویت ارتباط با دانش آموختگان و استفاده از تخصص و توانمندی های آنها در مدارس رفاه و سایر مراكز مورد نیاز، در سال 1380 آغاز به فعالیت نمود. بانك اطلاعاتی دانش آموختگان فراهم آمده تا راه ارتباطی استواری بین كانون و دانش آموختگان برقرار باشد.

اهم برنامه های هرساله ی كانون دانش آموختگان:

1- مراسم افطاری سالیانه

2- مراسم جشن دانش آموختگی در پایان هر سال

3- برنامه ریزی و اجرای اردوهای زیارتی و سیاحتی

4- برگزاری دوره های مهارت زندگی با اساتید توانا

5- معرفی رشته های دانشگاهی به دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی   

 

مجموعه ورزشی رفاه

 بنیاد فرهنگی رفاه به منظور بهره گیری علاقه مندان بویژه مدارس و همکاران فرهنگی شهر تهران، مجموعه ای شامل استخر، سونا، جکوزی، سالن بدن سازی را با کیفیتی بسیار خوب تدارک دیده است که آماده پذیرایی می باشد.
این بنیاد  با ایجاد ورزشگاه رفاه، بستری فراهم نمود تا دانش آموزان و همکاران بتوانند در محیطی سرشار از شادابی و نشاط به اجرای حرکات ورزشی جهت داشتن جسم و روحی سالم بپردازند. این ورزشگاه با داشتن زمین والیبال، فوتسال، بسکتبال، هندبال، بدمینتون و تنیس روی میز در خدمت دوستداران ورزش و سلامتی  می باشد.

معرفی بنیاد فرهنگی رفاه

رفاه سیر آسمان
 دفتر خدمات مسافرتی رفاه سیر آسمان، نماینده فروش بلیط پروازهای هوایی داخلی و خارجی و قطارهای رجاء وبرگزارکننده تورهای داخلی و خارجه با خدمات اخذ روادید در رزرواسیون کلیه هتل های داخلی و خارجه،  تورهای گروهی داخلی و خارجی و نمایشگاهی اعم از سیاحتی و زیارتی با صدور بیمه نامه مسافرتی می باشد.

 

 هتل مهتاب 
هتل مهتاب واقع در اطراف شهر رامسر و در ییلاق بسیار زیبای جواهر ده واقع شده است. مشخصات این هتل به شرح ذیل است : - ظرفیت 70 نفر - سه ستاره - دارای اتاق های دو تخته، سه تخته و چهارتخته - دارای رستوران و پارکینگ

 

اردوگاه فرهنگی آموزشی رفاه

 اردوگاه فرهنگی آموزشی رفاه واقع در اوشان، دارای امکانات ویژه رفاهی در سال 1394 افتتاح گردید. ساختمان اصلی اردوگاه دارای سه طبقه و هر طبقه دارای امکانات کامل رفاهی  همچون سرویس بهداشتی، حمام، اتاق، آشپزخانه و ... است.معرفی بنیاد فرهنگی رفاه

دارای امکانات ورزشی شامل استخر سرپوشیده ، سونا، جکوزی، استخر کودک، بدمینتون ،فوتبال دستی، میز پینگ پنگ  و زمین های بازی هندبال، والیبال و بسکتبال.

 


  
اطلاعات تماس:
میدان بهارستان،خیابان مردم، مجموعه فرهنگی رفاه
 شماره تماس:35073     |   کدپستی 1157637884
WWW.CRF.IR

بخش پژوهش های دانش آموزی تبیان، تنظیم: نسرین صادقی

UserName