• تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1385/09/12
  • تاريخ :

اجرای قانون جامع حمایت از معلولان امکان پذیر نیست


عضو كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در حالی خبر از تصویب بودجه برای معلولان می‌دهد كه به اعتقادات رییس سازمان بهزیستی عمده‌ترین مشكل سازمان بهزیستی در سرو سامان دادن به امور معلولین كمبود بودجه است.

فقیه پیش از این گفته بود كه با وجود بودجه در نظر گرفته شده برای معلولین در سال جاری عملاً مشكل چندانی ازاین گروه حل نخواهد شد.به اعتقاد وی فاصله میان بودجه درخواستی سازمان بهزیستی و آنچه در مجلس شورای اسلامی تصویب شده حكایت از ناتوانی در دستیابی به خواسته‌های اولیه معلولان دارد.

بنابر اعلام سازمان بهزیستی ، قانون جامع حمایت از معلولان برای اجرا ی 640 میلیارد تومان برای سال جاری است كه برای امسال تنها 50 میلیارد تومان به تصویب رسیده بود.

كاظم نظم‌ده معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی در این باره گفت: امسال فقط 50 میلیارد تومان به این امر اختصاص یافته که با این اعتبارات اندک نمی‌توان تمامی موارد مطرح شده در این قانون را اجرا کرد.

وی در توضیح بیشتر افزود: اعتباراتی که در سال جاری برای اجرایی شدن قانون جامع حمایت از حقوق معلولان اختصاص یافته یک نهم اعتبارات مورد نیاز است به همین دلیل امکان اجرایی شدن تمامی بندهای این قانون وجود ندارد.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی تاكید كرد: در صورت تخصیص اعتبارات کافی به سازمان بهزیستی 80 درصد مشکلات این سازمان در جهت ارائه خدمات به مددجویان و معلولان تحت پوشش برطرف می‌شود.

همشهری

UserName