• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • چهارشنبه 1385/09/01
  • تاريخ :

بیدارى استقلال با شوك برقى!


استقلالى ها مى دانستند كه اگر 3 امتیاز هفته دهم را به جمع امتیازات خود اضافه كنند نزدیك ترین رقیب نارنجى پوشان تهرانى براى صدرنشینى خواهند بود. آبى پوشان پایتخت با این تفكر پا به مستطیل سبز حافظیه گذاشتند كه اگر از سد برق عبور كنند، مى توانند به پایین كشیدن نارنجى پوشان تهرانى در هفته هاى آتى امیدوار باشند. شاگردان مرفاوى در روزى كه میزبان، بازى پرانتقادى را به نمایش گذاشت و سازمان خط دفاعى این تیم متشكل از انصافى، زارع، آقا محمدى و كریمیان پر اشتباه ظاهر شده و شروع بدى داشت كه در نهایت استقلالى ها با استفاده از اشتباهات این خط به هدفشان دست پیدا كردند و با توجه به شكست سایپا در اهواز استقلال سایه به سایه این تیم قرار گرفت. استقلال بازى را بد شروع كرد و برعكس برق شیراز آغازى توفانى داشت و خیلى زود در دقیقه 6 توسط  محمد مطورى با یك گل پیش افتاد اما این برترى برقى ها فقط 6 دقیقه  دوام داشت چرا كه در دقیقه 12 توسط  طالب نسب توانست گل مساوى را به نام خود ثبت و بازى را به تساوى بكشاند. پس از این گل بازى متعادل پیش مى رفت و توپ بیشتر در میانه میدان در گردش بود. دقیقه 37 درحالى كه هیچ كس انتظار رد و بدل شدن گلى را نداشت استقلال با استفاده از ضعف عمق خط دفاعى برق توسط اكبرپور با هیل تك به تك شد.

این بازیكن پس از عبور از دروازه بان برق گل دوم میهمان را به ثمر رساند و استقلال را 2-یك پیش انداخت.

نیمه اول با برترى استقلال به پایان رسید و شاگردان ذوالفقارنسب  45 دقیقه نخست، با چهره اى مغموم روانه رختكن شدند.

در نیمه مربیان همانگونه كه پیش بینى مى شد شاگردان ذوالفقارنسب با اندیشه هاى تهاجمى وارد میدان شدند و به دنبال جبران گل عقب افتاده بودند.

آنها با در دست گرفتن نبض مسابقه بازى را به سمت دروازه میهمان هدایت مى كردند تا بتوانند قفل دروازه طالب لو را در نیمه دوم باز كنند اما بازى هدفمند و هوشیارى شاگردان مرفاوى اجازه خودنمایى به نارنجى پوشان شیرازى را نداد. به میدان آمدن گودرزى، ایمانى و ابراهیمیان هم تأثیرى در روند بازى نداشت و در نهایت در روزى كه برقى ها اشتباهات فاحشى در خط دفاعى داشتند نتیجه را به میهمان بزرگ خود واگذار كردند و ثابت شد درصد بیشتر مالكیت توپ ملاك نتیجه گیرى نیست. استقلال با این برد و یك بازى بهتر نسبت به هفته هاى گذشته25 امتیازی  شد و به دلیل تفاضل گل كمتر نسبت به سایپا در مكان دوم باقى ماند.


سرمربی استقلال: این پیروزی حق استقلال بود

عبدالصمد مرفاوی با ابراز رضایت از عملکرد بازیکنانش در دیدار برابر برق شیراز گفت: آنها تمام خواسته های فنی مرا در زمین پیاده کردند و مزد این خوب بودن را هم گرفتند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران که پس از پیروزی 2 بر یک تیمش  برابر برق شیراز با خبرنگاران گفتگو می کرد ضمن بیان این مطلب افزود: ما شناخت بسیار خوبی از برق داشتیم و این امر کمک کرد تا بتوانیم از نقاط ضعف آنها بهترین استفاده را کنیم و به پیروزی برسیم.

مرفاوی ادامه داد: از عملکرد بازیکنانم در این دیدار کاملا راضی هستم چرا که آنها توانستند در دیدار برابر برق شیراز تمام خواسته هایم را به اجرا درآورند و فوتبال قابل قبولی را به نمایش بگذارند و در نهایت سه امتیاز بازی را از آن خود کنند. ما در این بازی مستحق پیروزی بودیم و خوشحالم که به این مهم دست پیدا کرده ایم.

سرمربی استقلال با بیان اینکه در مورد قضاوت داور صحبتی نمی کند خاطر نشان کرد: تصور می کنم هر سه کارت قرمزی که او به بازیکنان نشان داد کاملا درست بود.

مرفاوی در پایان ابراز امیدواری کرد استقلال بتواند در دیدارهای آینده نیز به روند رو به جلو خود ادامه دهد و صدر جدول را از آن خود کند.

UserName