• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • شنبه 1385/09/04
  • تاريخ :

ریم حیدر در اختتامیه مسابقه «سلام مقاومت» :عبای سیدحسن نصرالله مظهر پاكی است

مسابقه ادبی -دانشجویی سلام مقاومت با اعلام برندگان در سه رشته شعر كلاسیك ، شعر آزاد و قطعه ادبی به كار خود پایان داد . در این مراسم از 10 عكاس خبری كه مقاومت 33 روزه لبنان را به تصویر كشیدند نیز تقدیر به عمل آمد. اسامی برگزیدگان مسابقه ادبی دانشجویی سلام مقاومت به این شرح است:

در رشته شعر كلاسیك آرش پور علیزاده، محمد مرادی و فاطمه قائدی به ترتیب رتبه اول تا سوم را به دست آوردند. همچنین در این بخش از حسن صادقی‌پناه تقدیر شد.

در رشته شعر آزاد سعید حكم علی‌پور، محمد مرادی و علیرضا رجب‌زاده رتبه‌های اول تا سوم را كسب كردند. در این بخش از آرش‌ پورعلیزاده و ابراهیم سلیمی نیز تقدیر به عمل آمد.

حسین قاضی‌زاده، عبدالله زاویه و احسان برزگری به عنوان رتبه‌های اول تا سوم بخش قطعه ادبی شناخته شدند.

هیئت داوران مسابقه ادبی- دانشجویی سلام مقاومت را عباسعلی براتی‌پور، علیرضا قزوه و رضا اسماعیلی تشكیل می‌دادند.

همچنین در این مراسم از ساتیار امامی، سامان اقوامی،‌پیام برازجانی، مجید سعیدی، محمدرضا علی‌مددی، حسین فاطمی، وحید فرجی، سعید فرجی، مجید كلهر و رضا معطریان به عنوان عكاسان خبری كه مقاومت 33 روزه لبنان در برابر تجاوز رژیم صهیونیستی را به تصویر كشیدند با اعزام آنان به مكه مكرمه و مدینه منوره، تقدیر به عمل آمد.

در این مراسم در ابتدا جمال رحیمیان، دبیر مسابقه به بیان گزارشی از روند شكل‌گیری این مسابقه بیان داشت.

وی اظهار كرد: آثاری كه به دبیرخانه رسیده بود بسیار خوب و زیبا بود به گونه‌ای كه انتخاب آثار برتر بسیار سخت بود.

وی افزود: حدود 300 اثر به این مسابقه رسید كه از میان آنها برگزیدگان انتخاب شدند.

سپس احمدی، معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی در سخنانی اظهار داشت: همه ما مقاومت 33 روزه حزب‌الله لبنان و دفاع جانانه رزمندگان اسلام را علیه استكبار جهانی به یاد داریم. در این مقاومت ویژگی‌هایی به چشم می‌خورد كه ما را به یاد دفاع هشت ساله‌ می‌اندازد.

ایمان به اسلام مهمترین ویژگی‌‌ این دو دفاع است. در دفاع مقدس نیز رزمندگان ما با اتكای به قرآن توانستند پیروز شوند.

خامه‌یار، معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید نیز در این مراسم گفت:‌ هیچ جنگی زیبا نیست. اما مقاومت مردم لبنان زیبایی‌هایی داشت كه بسیار بیشتر از زشتیهای پدیده جنگ است. این زیبایی‌ها در جای‌جای میهن اسلامی و جهان عرب به چشم می‌خورد.

وی افزود: از زیبایی‌های این جنگ به صحنه آمدن مسلمانان و خلق حماسه‌های مقاومت بود. همچنین شخصیت‌های مختلف و سرشناس نیز به صحنه آمدن و مردم را به حمایت از مردم فلسطین فراخواندند. وحدت ملی در لبنان نیز از دیگر زیبایی‌های این جنگ نابرابر بود.

سپس حسین مرتضی مجری شبكه تلویزیونی العالم كه در تمام روزهای جنگ لبنان در لبنان به سر می‌برد و گزارش تهیه می‌كرد به زبان فارسی به بیان خاطراتی پرداخت.

در لابه‌لای سخنان سخنرانان این مراسم كلیپ‌هایی از حماسه مقاومت مردم لبنان پخش می‌شد.

محمد برجاوی نیز كه رزمنده حزب‌الله لبنان و نماینده این تشكل در مجلس لبنان است به بیان خاطراتی پرداخت.

وی گفت: اگر الطاف الهی و ائمه نبود نمی‌توانستیم در جنگ لبنان پیروز شویم.

ریم حیدر، زنی كه در روزهای آغازین جنگ لبنان با قرار گرفتن در مقابل دوربین یك شبكه تلویزیونی در لبنان حمایت خود را از حزب‌الله لبنان اعلام داشت و گفته بود كه خواهان عبای سیدحسن نصرالله است بر روی صحنه آمد و مورد تشویق حاضران قرار گرفت.

وی افزود: عبای سیدحسن نصرالله برای من مظهر پاكی است و مایه شرم انسان‌های بی‌تفاوت است.

وی گفت: من علی‌رغم شرایط جنگی سختی كه وجود داشت ایمان داشتم كه پیروزی از آن مردم لبنان خواهد شد.

منبع : فارس نیوز

UserName