• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 14915
 • يکشنبه 1393/11/19
 • تاريخ :

شبیه براد پیت یا آیشواریا رای باشد!

1001 بهانه بنی اسراییلی برای نه گفتن (3)

این مطلب به یکی از متداول ترین و رایج ترین دلایلی که از طرف آقاپسرها یا دخترخانم ها برای نه گفتن، مطرح می گردد می پردازد. قبل از هر چیز از شما دعوت می کنیم مطلب اول و دوم این سری مطالب با عنوان "1001 بهانه بنی اسراییلی برای نه گفتن" را حتما بخوانید.

ریحانه فاطمی – واسطه ازدواج تبیانی
براد پیت یا آیشواریا رای

برای اینکه بتوانم واسطه ازدواج موفقی باشم، دفتری تهیه کرده بودم و به تفکیک مشخصات دخترها و پسرها را در آن بر اساس سال تولد یادداشت کرده بودم. وقتی عضو شبکه واسطین ازدواج تبیان شدم و  نرم افزار تبیان را تحویل گرفتم، شروع به وارد کردن اطلاعات از دفترچه به نرم افزار کردم تا بتوانم از امکانات جستجوی نرم افزار استفاده کنم.

این کار باعث شد یک بار کلیه مشخصات دختران و پسران را که در دفترچه ام داشتم، مرور کنم. در این مرور کلی، توجهم به خواسته های آنان جلب شد. کنجکاو شدم بدانم چند درصد دختران و پسران به علت پسند نشدن یا زیبا نبودن از طرف دیگری رد شده اند.  برای آنکه حال و هوای آن لحظه مرا درک کنید تعدادی از این خواسته ها یا دلایل رد کردن ها را به تفکیک پسر و دختر برایتان می نویسم:
پسرها:
- چشمانش سبز یا آبی باشد.
- رنگ پوستش سفید سفید باشد، گندمگون روشن هم نه. سبزه که اصلا و ابدا.
- مثل باربی لاغر اندام و کشیده باشد.
- موهایش وز نباشد.
- قدبلند باشد.
- دختری که معرفی کرده بودید نوک زبانی حرف می زد.
- زیبا باشد ...
- زیبا باشد ...
- زیبا باشد ...
دخترها:
- لطفا فردی که معرفی می کنید، کچل نباشد.
- حتما باید قد بلند باشد طوری که از راه رفتن کنار او لذت ببرم.
- ببخشید ولی فردی که معرفی کرده بودید، شکم داشت. 
- علاقمندم که فردی با رنگ موی بلوند معرفی کنید.
- فردی که معرفی کرده بودید آنقدر کم مو بود که سفیدی کف کله اش نمایان بود.
- از آقایان چاق خوشم نمی آید . هیکل ورزشکاری، بازوی عضلانی و شکم شش تکه را ترجیح می دهم.
- جذاب باشد ...
- جذاب باشد ...
- جذاب باشد ...
                                                               *********

عصری که در آن به سر می بریم، عصر رسانه هاست. رسانه ها به شکل های مختلفی ما را احاطه کرده اند؛ ما در دوره  ای به سر می بریم که رسانه های جدید، الگوهای جدیدی برای زیبایی به ما ارائه می دهند. رسانه هایی مانند اینترنت، ماهواره  و ... به عناوین مختلف بر دیدگاه های ما در مورد زیبایی تاثیر می گذارند. مجلات مد، تصاویر ماهواره ای، سایت های مد و فشن، فیلم های هالیوودی و بالیوودی و ... همه و همه با زیرکانه ترین روش الگوهای مدنظر خود را در سبک زندگی به ما تحمیل می کنند. به زبان ساده تر آنها برای ما مفهوم زیبایی را تعریف می کنند.

بارها این جمله را به شکل گوناگون دیده یا شنیده ایم که "زیبایی امری نسبی است". زیبایی واقعی می تواند ترکیبی از چهره دلنشین، اخلاق نیکو و گفتار و کردار زیبا باشد. هر چهره زیبایی هر چقدر هم زیبا باشد پس از مدتی در نظر همدم و همنشین خود تکراری و یکنواخت می شود.

به همین علت است که امروزه در کشور اسلامی ما با قدمتی بیش از هزاران سال، شاهد اقبال و توجه روزافزون جوانان به عمل های زیبایی و استفاده از لوازم و ابزاری که تامین کننده زیبایی مطابق با الگوهای غربی  است، می باشیم.
در طول سال های متمادی که به عنوان واسطه ازدواج فعالیت داشته ام با جوانانی مواجه بودم که معیارهای خود در مورد زیبایی طرف مقابلشان را از الگوهای غربی گرفته بودند.

آخرین باری که با یکی از این جوانان در محل کارم صحبت می کردم در مورد خواسته هایش مدام تاکید داشت که دنبال ظاهر آنچنانی و زیبایی چهره نیست. در همان لحظه یکی از همکاران من از مقابل ما عبور کرد . جوان اشاره ای به خانم همکار من کرد و گفت : زیبایی مد نظر من چیزی شبیه این خانم است. اما نکته جالب این بود که همکار من بینی اش را مدل عروسکی و سربالا عمل کرده بود و در آن لحظه آرایش بسیار غلیظی داشت که چهره واقعی اش در پس آن آرایش غلیظ پنهان شده بود .

 
بارها این جمله را به شکل گوناگون دیده یا شنیده ایم که "زیبایی امری نسبی است". زیبایی واقعی می تواند ترکیبی از چهره دلنشین، اخلاق نیکو و گفتار و کردار زیبا باشد. هر چهره زیبایی هر چقدر هم زیبا باشد پس از مدتی در نظر همدم و همنشین خود تکراری و یکنواخت می شود. پس بهتر است برای رسیدن به زیبایی واقعی قبل از چهره، به اعتقادات زیبا، اخلاق زیبا، کردار زیبا و گفتار زیبای طرف مقابلمان بیاندیشیم و در کنار آنها چنانچه چهره فرد برایمان دافعه ای نداشت، درباره تمام این مشخصات یکجا و کنار هم فکر کرده و انتخابمان را نهایی کنیم .


برای تک تک شما عزیزانم انتخابی آگاهانه و سرشار از زیبایی های واقعی و پایا را آرزو می کنم.

خواستگاری های تبیانی کلید خورد

خواستگاری های تبیانی کلید خورد

از خواستگاری های طرح همسان گزینی تبیان چه خبر؟ آیا تاکنون دختر و پسری از طریق این طرح به هم معرفی شده اند؟
1001 بهانه بنی اسراییلی برای نه گفتن (1)

1001 بهانه بنی اسراییلی برای نه گفتن (1)

چندماهی است با بخش همسان گزینی تبیان به عنوان واسطه ازدواج همکاری می کنم؛یکی از مهمترین مشکلاتی که با آن مواجهم، ایرادهایی است که از سوی جوانان ( چه دختر و چه پسر ) و یا خانواده هایشان برای رد کردن موردهای معرفی شده بیان می گردد .
1001 بهانه بنی اسراییلی برای نه گفتن (2)

1001 بهانه بنی اسراییلی برای نه گفتن (2)

در مطلب قبلی خاطره ای را برایتان تعریف کردم که در آن خانواده آقا پسر از لهجه داشتن مادر دخترخانم ناراضی بودند و به همین دلیل خواستگاری را لغو کردند. در این مطلب به یکی دیگر از بهانه هایی که به تازگی شنیده ام می پردازم...
UserName