• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 757
 • يکشنبه 1393/9/16
 • تاريخ :

نشست تحلیل شکاف بین مبانی تربیتی و عمل در نظام آموزش رسمی کشور

نشست تحلیل شکاف بین مبانی تربیتی و عمل در نظام آموزش رسمی کشور

انجمن فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی (ره) با همکاری موسسه مطالعات راهبردی تعلیم و تربیت برهان نشستی با عنوان«تحلیل شکاف بین مبانی تربیتی و عمل در نظام آموزش رسمی کشور با نگاهی به پروژه های موسسه مطالعات راهبردی برهان» با سخنرانی مدیر عامل موسسه برهان، آقای محمد آزین با محورهای زیر برگزار می نماید:

1. بررسی فاصله موجود میان حوزه‌های نظری و عملی در نظام آموزش عمومی کشور و تحلیل برخی عوامل ایجاد کننده این فاصله.

2. بررسی اهمیت نقش‌آفرینی دانشجویان و پژوهشگران در نزدیک کردن حوزه‌های نظری و عملی به یکدیگر.

3. طرح چند مساله مهم نظام تعلیم و تربیت و ارایه راه‌حلی برای هرکدام با معرفی تعدادی از پروژه‌های درحال اجرای موسسه مطالعات راهبردی تعلیم و تربیت برهان در حوزه‌های مبانی تعلیم و تربیت، برنامه درسی، الگوهای مدرسه‌داری، تربیت معلم، و مهارت‌آموزی خانواده‌ها.

4. معرفی طرح روشنا با موضوع مشارکت دانشجویان در پروژه‌های موسسه برهان و استعدادیابی دانشجویان علوم تربیتی، ویژه دانشجویان علاقمند به کسب تجربه کاری در حوزه‌های مختلف تعلیم و تربیت.

 

انجمن دانشجویی فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی (ره) از عموم دانشجویان، معلمان، اساتید، و سایر دلسوزان و دست اندرکاران امر تعلیم و تربیت که دغدغه کم‌ کردن فاصله بین فضای نظری و فضای تربیتی در مدارس را دارند، دعوت می‌نماید با حضور و مشارکت گرم خود به غنای بیشتر این نشست کمک کنند.

 

امید آنکه این نشست برای علاقمندان به حوزه تعلیم و تربیت، دریچه‎ای نو و امیدبخش در عرصه فعالیت‌های آموزشی و تربیتی بگشاید و زمینه ‌ساز حرکت پرشتاب‌تر در این راه گردد.

 

مکان برگزاری نشست: دهکده المپیک، تقاطع بزرگراه شهید همت، دانشگاه علامه طباطبایی(ره)، دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی، سالن اجتماعات شهید همت

زمان برگزاری نشست: سه شنبه 93/9/18 از ساعت 14:30 تا 17:00

کسب اطلاعات بیشتر: سامانه پیامکی 3000151519

Borhanedu.ir

نیازی به ثبت‌نام نمی‌باشد.

ارایه دهنده: محمد آزین

زمان: 1393/9/18

محل برگزاری: دهکده المپیک، تقاطع بزرگراه شهید همت، دانشگاه علامه طباطبایی(ره)، دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی، سالن اجتماعات شهید همت

نقشه محل برگزاری: دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبایی(ره)

نشست تحلیل شکاف بین مبانی تربیتی و عمل در نظام آموزش رسمی کشور

بخش پژوهش های دانش آموزی تبیان، تنظیم: نسرین صادقی

معرفی نشست تعلیم و تربیت چهارسوق

معرفی نشست تعلیم و تربیت چهارسوق

نشست چهارسوق با هدف کمک به شکل‌گیری و ترویج نوآوری در حوزه تعلیم و تربیت برگزار می‌شود. هر نشست از چند سخنرانی کوتاه تشکیل شده است. سخنرانان که از میان افراد صاحب نظر در حوزه تعلیم و تربیت انتخاب شده‌اند، به معرفی یک تجربه، نظریه، نوع نگاه یا ایده که توسط
نشت چهارسوق

نشت چهارسوق

دومین نشست چهارسوق در روز پنج‌شنبه 13 تیرماه 1392 از ساعت 15 تا 17 در آمفی‌تئاتر مرکز دانشگاه صنعتی شریف -این‌بار با سیستم‌های خنک‌کننده مناسب!- برگزار می‌گردد. در این نشست ...
گزارش سومین نشست چهارسوق

گزارش سومین نشست چهارسوق

سومین نشست چهارسوق، در روز چهارشنبه ششم شهریور هزار و سیصد و نود و دو، در تالار سوره حوزه هنری تهران واقع در انتهای خیابان سمیه برگزار شد. این نشست 8 سخنران داشت. خطیبان ضمن تجزیه و تحلیل روش های جدیدی که برای آموزش در زمینه های مختلف ،تجربه های خود را.
UserName