• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1382/04/29
  • تاريخ :

بورا میلوتینویچ در جمع خبرنگاران :

از فرصت حضور من در ایران استفاده نشد

بورا میلوتینویچ گفت : به نظر من شما( ایرانی ها) صبور نیستید و نگاه تلخی به فوتبال دارید.

سر مربی سابق تیم ملی چین كه در جمع خبرنگاران سخن می گفت، افزود: از سوی فدراسیون فوتبال ایران، هیچگونه دعوتی از من صورت نگرفته است و تنها به دعوت رسانه های ایرانی به كشور شما مسافرت كرده ام.

وی درمورد صحت خبر ِ خبرگزاری آلمان كه هدف وی از سفر به ایران را مذاكره در مورد مربیگری تیم ملی فوتبال ایران اعلام كرده است ، گفت: صحبتی در این زمینه با من نشده است واین مطالب كه از سوی رسانه ها مطرح می شود ،  چیزعجیبی نیست.

میلوتینویچ در پاسخ به خبرنگارانی كه برحضور وی دركادرمربیگری تیم ملی ایران اصرار داشتند، تاكید كرد: روی اگرها نباید حساب كرد، از فرصت حضور من در ایران استفاده نشده است.

وی درمورد تیم ملی ایران، با یادآوری بازی چین مقابل ایران در بازیهای مقدماتی جام جهانی گفت: نتیجه بازی باعث تعجب من شده بود، ایران تیم خوبی داشت و در حال حاضر نیز یكی از بهترین های آسیاست كه از حمایت خوبی نیز برخوردار است.

میلوتینویچ افزود: شرایط بازیكنان در ایران سخت است و جای تعجب است كه ایران با داشتن لژیونرهای خوب در سراسر جهان، چرا درجام جهانی گذشته حضور نداشت؟

وی تصریح كرد: وقتی با وینكوبگوویچ صحبت می كردم به داشتن بازیكنان خوب ایرانی اشاره كرد و گفت: « به دلیل برخی مسائل ، نمی توانیم نتیجه خوبی بگیریم» كه به نظر من مهمترین علتش ، انجام ندادن بازیهای تداركاتی بوده است.

میلوتینویچ در مورد عدم ثبات پست مربیگری در تیم ملی ایران گفت: شرایط فوتبال در ایران ،  بسیارخاص است و نتیجه گیری نیز بسیار مهم ، و این به واسطه حرارت و اشتیاق بالای فوتبال است كه طرفداران و مسؤولان نیز صبر كمی دارند.

مربی سابق تیم ملی چین ، كسب نتایج ضعیف را دلیل مهمی برای تغییر سریع مربیان دانست و افزود: صبر كم و اهمیت دادن بیش از حد به نتیجه، فضای خوبی را برای فوتبال به وجود نمی آورد.

وی تأكید كرد: مردم باید روحیه ملی داشته و به تیم ملی و مربیانش در یك فضای ناسیونالیستی كمك كنند. قبول دارم كه گاهی مواقع ممكن است مردم از نتایج كسب شده راضی نباشند ولی برای داشتن یك تیم خوب ، به جاه طلبی و ریسك نیاز داریم.

میلوتینویچ با اشاره به عملكرد مربیان مطرح دنیا گفت: مربیان بزرگ نیز گاهی دچار مشكل می شوند ولی باید به مربی اعتقاد داشت و با كسب نتیجه ضعیف ، سریعاً مربی را تغییر نداد.

وی در ادامه به بازیهای جام جهانی 98 فرانسه اشاره كرد و گفت: من بازیهای ایران در جام جهانی 98 را پیگیری می كردم ، ایران از لحاظ تاكتیكی كامل بود و بازی خوبی در مقابل یوگسلاوی داشت و مردم ایران باید در نظر داشته باشند كه تیم ایران هیچ وقت نمی تواند فاتح جام جهانی شود، پس باید توقعات را پایین آورد.

میلوتینویچ از مهدوی كیا به عنوان بازیكن مورد علاقه اش نام برد و از بازیهای وی تمجید كرد.

وی همچنین با دو شغله بودن مربیان مخالفت كرد و افزود: حالت نرمال این است كه یك مربی تمركز فكری و نگاه ملی به یك تیم داشته باشد.

میلوتینویچ با اشاره به اهمیت " زمان" برای یك مربی، افزود: هردقیقه  از وقت مربی باید در اختیار تیمش باشد و زمان كافی جهت فكر كردن به دو تیم برای یك مربی ملی وجود ندارد.

وی افزود: وقتی در آمریكا بودم 92،  بازی دوستانه انجام داده و به تمام دنیا مسافرت كردم و یك سازماندهی فوق العاده و كاملی را تشكیل دادم تا تیم آمریكا بتواند به یك هشتم نهایی در بازیهای سال 98 راه یابد.

بورا در مورد جایگاه ایران در رده بندی فیفا گفت: ایران یكی از بهترین هاست ولی رتبه 40 خیلی پایین است، برای دستیابی به جایگاه مناسب در دنیا ، مهمترین فاكتورها، بازیكنان تیم و سازماندهی است و اگر سازماندهی مناسبی نداشته باشید ، حركت رو به جلو بسیار دشوار است.

وی بر آنالیز و بررسی پیروزی و شكست های تیم ملی تأكید كرد و به نظر من عامل روحیه را برای داشتن یك تیم موفق بسیار مهم دانست و افزود: استفاده از مربی داخلی یا خارجی، خیلی مهم نیست و برای داشتن یك تیم خوب عواملی چون تكنیك- روحیه و تكنیك در درجه اهمیت قرار دارند اگر همه اجزا در حد خوبی باشند و احساسات كنترل شود شانس برد در مسابقات بیشتر خواهد شد.

میلوتینویچ گفت: من به عنوان مربی بر روی ذهن و روحیه تأكید دارم و به نظر من ،  علت موفقیت ژاپن و كره نیزهمین عامل مهم بوده است.

وی در پایان تصریح كرد : در یك تیم ملی ، همه باید متحد و یكپارچه باشند  و همه هدف مشترك داشته وبرای تیم كار كنند.

UserName