• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • چهارشنبه 1382/04/25
  • تاريخ :

بهزاد كتیرایی در جمع نمایندگان رسانه های گروهی

دوران كنونی، فرصت طلایی مطبوعات ورزشی است

نشست نمایندگان رسانه های گروهی با مدیر كل حراست سازمان تربیت بدنی در محل تالار پارسی برگزار شد.

در این نشست كه با هدف قدردانی از تلاش  خبرنگاران و عكاسان رسانه های گروهی تشكیل شد، ابتدا بهزاد كتیرایی، ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام فاطمیه، به تبیین نقش و جایگاه مطبوعات در عرصه اطلاع رسانی پرداخت.

كتیرایی تصریح كرد: امروزه با در نظر گرفتن اهمیت اطلاع رسانی صحیح، می توان جایگاه ویژه ای را در این عرصه برای مطبوعات در نظر گرفت، از جمله: مقابله با تهاجم فرهنگی، تنظیم افكار جامعه، شفاف سازی و ارائه مطالبات مردم و چرخش قدرت كه همگی در جای خود قابل بحث می باشند. از طرفی همانطور كه تكثر و تعداد قابل توجه مطبوعات را به عنوان نقطه قوت این رسانه نام می برم ، در مقابل مزیت رسانه های دیداری و شنیداری را می توان از دیدگاه سرعت اطلاع رسانی آنان، ارزیابی كرد. وی ادامه داد: به نظر می رسد كه بعضا دستگاه های حامی مطبوعات ، نقش خود را به خوبی ایفا نكرده اند، كه در این بین دوری از تشنج آفرینی لازمه كار است، البته شرایط كنونی جامعه نیز به شكلی است كه اقشار مختلف جامعه، در سنین مختلف، نسبت به رویدادهای ورزشی به بحث و گفت و گو می پردازند كه این را به عنوان فرصتی طلایی برای مطبوعات ورزشی تلقی می كنم.

در ادامه این نشست، علی كاوه، پیشكسوت عكاسی ورزشی كشور نیز با اشاره به در معرض خطر بودن دائمی عكاسان ورزشی به ویژه درمیادین فوتبال، خواستار ارایه لباس ویژه عكاسان ورزشی با طرح سازمان تربیت بدنی یا تأسیس انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عكاسان ورزشی شد.

اردشیر لارودی، عضو انجمن ورزشی نویسان كشور نیز ضمن ابراز خرسندی از چگونگی دیدگاه ها  و عملكرد حراست سازمان تربیت بدنی، تصریح كرد: در شرایطی كه به دلایل مختلف ، احساس پشیمانی و سرخوردگی از فعالیت در این عرصه را داشتیم، موضع گیری، صداقت و دیدگاه های مدیریت حراست سازمان، باعث خروج از حالت افسردگی شد كه امیدوار هستم این سیاست كماكان ادامه داشته باشد و به شكلی دوستانه تداوم یابد.

كتیرایی نیز انجام وظیفه را به عنوان تفكر اصلی اقدامات حراست در عرصه ورزش كشور دانست و خاطر نشان كرد: با معرفت ترین قشر جامعه ورزشی را نویسندگان ورزشی می دانم و اصولا سیاست نظام جمهوری اسلامی ایران و مسوولین سازمان تربیت بدنی بر همین اصل است . درادامه این نشست ، دكتر احمدی، رییس انجمن نویسندگان ، خبرنگاران و عكاسان ورزشی نیز درك صحیح از یكدیگر و ایجاد فضای تفاهم به جای  تقابل را از ضروریات كار دانست.

وی اظهار داشت: حراست سازمان تربیت بدنی از بخش های دست نیافتنی به نظر می رسید كه ذهنیت های خاصی در مورد آن وجود داشت ، اما اینك با دگرگون شدن این تصورات ، كمك زیادی به آرامش وعقلانیت در ورزش كشور شده است كه آینده روشنتری را رقم خواهد زد و امیدوارم تبدیل به یك فرهنگ شود.

ناصراحمد پور، سردبیرروزنامه 90 نیز، خواستار اتخاذ تدابیری برای حفظ جایگاه خبرنگاران جوان در عرصه مطبوعات شد تا اینكه در فضایی مناسب انتقادات سازنده خود را مطرح كنند.

در پایان این نشست، اسحاقی، مدیر كل روابط عمومی وبین الملل سازمان تربیت بدنی نیز ضمن تشكر از زحمات بهزاد كتیرایی و خبرنگاران مطبوعات اظهار داشت: به عنوان سازمان تربیت بدنی ، همواره حامی نویسندگان ورزشی هستیم و این قشر را جز اقشار فهیم جامعه می دانیم، لذا امیدوار هستم تا با پیگیریهای قوه قضاییه ، سره از ناسره متمایز شود ، ضمن اینكه بین نقد و تخریب نیز باید تفاوت قائل شد.

UserName