• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1385/08/09
  • تاريخ :

امشب آغاز دور برگشت لیگ قهرمانان اروپابارسلونا به دنبال تلافی

پس از یك هفته وقفه، رقابت‌های دور برگشت بازی‌های لیگ قهرمانان اروپا آغاز خواهد شد. سه‌شنبه و در اولین شب از هفته چهارم این رقابت‌ها مردان كاتالان در دیداری انتقامی برابر آبی‌های لندن قرار می‌گیرند تا شكست یك بر صفر دو هفته پیش را جبران كنند.

بارسلونا دو هفته پیش در استمفوردبریج لندن با تك گل دیدیه دروگبا مهاجم ساحل عاجی چلسی، سه امتیاز بازی را تقدیم شاگردان مورینیو كرد و اكنون در بازی برگشت قهرمانان فصل پیش این رقابت‌ها به چیزی جز جبران شكست نمی‌اندیشند. مردان فرانك ریكارد سرمربی بارسلونا پس از پیروزی قاطع سه بر صفر برابر ركرتیوو اوئلوا در لالیگا با روحیه‌ای بازیافته و احیا شده پای به این دیدار می‌گذارند. دو شكست تلخ برابر چلسی و پیامد آن برابر رئال مادرید در ال كلاسیكوی اسپانیا روحیه بازیكنان بارسلونا را پایین آورده بود. ضمن آن كه انتقادها از رونالدینیو، بازیكن برزیلی بارسا شدت یافته بود.

به هر حال صدرنشین كنونی لالیگا در مسیر احیا و بازگشت می‌خواهد چلسی را قربانی كند. در مقابل آبی‌های لندنی به جز آسیب دیدگی پتر چك و كودچینی دروازه‌بان‌های شماره یك خود با نگرانی تازه ای رو به رو هستند. شوا و دروگبا در بازی شنبه لیگ برتر برابر شفیلد آسیب دیدند. با این حال چلسی هم چنان روی نوار پیروزی گام برمی‌دارد. آنها در دیدار ابتدای هفته برابر سفیلد یونایتد با دو گل بالاك و لمپارد در حالی به پیروزی رسیدند كه در خانه حریف بازی می‌كردند. مورینیو سرمربی پرتغالی چلسی با دلار های نفتی رومان آبراموویچ مالك روس این باشگاه تیمی ساخته است كه در سومین سال متوالی هم مدعی نخست قهرمانی لیگ برتر نشان می‌دهد. این در حالی است كه به اعتقاد كارشناسان بازیكن تازه وارد این تیم همانند بالاك و شوچنكو هنوز هم با این تیم چنان كه باید هماهنگ نشده‌اند و یا به دیگر سخن موتور آنها هنوز راه نیفتاده است. پیروزی هر یك از این دو تیم در بازی امشب نقش مهمی در تعیین تیم نخست این گروه خواهد داشت.

فرانك رایكارد سرمربی هلندی بارسلونا در آستانه دیدار امشب در ورزشگاه نیوكامپ گفت:« برابر اوئلوا به پیروزی مهمی دست یافتیم و پیشرفت خوبی در عملكرد تیم حاصل شد. بازیكنان من به عنوان یك گروه به خوبی كار می‌كنند. بازی برابر چلسی هم دیداری مشابه خواهد بود. لندنی‌ها از نظر سازماندهی بسیار خوب هستند و در رقابت برابر آنها به ثمر رساندن گل نخست بازی بسیار اهمیت دارد.»

خوزه مورینیو سرمربی چلسی هم درباره‌ی رقابت امشب گفت:« در بازی رفت برابر بارسلونا بدون دو دروازه‌بان اصلی خودمان بازی كردیم. شاید زمان آن فرا رسیده است كه بدون دو مهاجم خودمان (دروگبا و شوچنكو) بازی كنیم. شاید باید قید آنها را بزنیم.»

رویترز تركیب احتمالی دو تیم را برای بازی امشب چنین پیش بینی كرد:

بارسلونا: ویكتور والدس، جولیانو بلتی، كارلس پویول، رافائل ماركس، جووانی نفان برونكهورست/سیلوینیو، ژاوی، ادمیلسیون، دكو، لیونل مسی، رونالدینیو، ایدورگودیانسن/ خاویر ساویولا

چلسی: هیلاریو، پائولو فریدا، ریكاردو كاروالیو، جان تری، وین بریج، مایكل اسین، كلود ماكلله، میشائیل بالاك، فرانك لمپارد، آندری شوچنكو، دیدیه دروگبا

داور این دیدار هم به عهده استفانو فارینو از ایتالیاست.


بایرن با خیالی آسوده

در دیگر دیدارهای سه‌شنبه شب بایرن مونیخ در آلیانس آره‌نا از اسپورتنیگ لیسبون پذیرایی خواهد كرد. با توجه به روند نیمكت نشینی‌های اخیر علی كریمی، حضور او در تركیب اصلی این تیم دور از ذهن می‌نماید. مردان ماگات با نه امتیاز و سه پیروزی از سه بازی در مكان نخست گروه Bجای دارند و از هم اكنون خود را یكی از تیم‌های حاضر در مرحله بعد این رقابت‌ها معرفی كرده‌اند.

اینترمیلان هم پس از پیروزی پرگل برابر رقیب همشهری باید در روسیه ابتدا با سرمای هوا و سپس اسپارتاك مسكو رقابت كند.

برنامه دیدارهای سه‌شنبه لیگ قهرمانان اروپا:

گروه A:

بارسلونا - چلسی

لفسكی صوفیه - وردربرمن

گروه B:

بایرن مونیخ - اسپورتینگ لیسبون

اسپارتاك مسكو - اینتر میلان

گروه C:

لیورپول - بوردو

آیندهوون - گالاتاسرای

گروه D:

رم - المپیاكوس

شاختاردونتسك ـ والنسیا

UserName