• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1385/08/08
  • تاريخ :

چرت استقلال قبل از داربی


یكشنبه 7/8/85

ساعت : 30:14

ورزشگاه: تختى اهواز

فولاد خوزستان صفر

استقلال تهران صفر

داور: رحیم رحیمى مقدم

كمك ها: حسین نجاتى و مسعود فرخ نیا

اخطار: عادل كلاه كج (فولاد اهواز)، میثم بائو و مرتضى ابراهیمى (استقلال)

اتفاق ویژه: اتفاق از این مهم تر كه بازى به علت قطع برق فقط 45 دقیقه از شبكه سوم پخش شد!

ستاره میدان: نداشتیم

تماشاچى 20 هزار نفر

فولاد خوزستان: حسن هورى، على بن محسن، على اكبر مهدى پور، ابوذر رحیمى، سیدمحمد علوى، هادى نظرپاك، كریم شاهوردى، عبدالله كرمى (حجت چهارمحالى 74 ) ، عادل كلاه كج، امیر خلیفه اصل (اصغر رامشگر 75 ) ، هادى خنیفر (محسن حمیدى 90 + 2 )

سرمربى: محمد مایلى كهن

استقلال تهران: مهدى رحمتى، امیرحسین صادقى، سعید لطفى، محمد نوازى، مرتضى ابراهیمى، آكوستنى گیلائورى، حسین كاظمى، میثم بائو (علیرضا منصوریان73 ) ، محسن یوسفى (اصغر طالب نسب 85 ) ، على علیزاده و داسیلوا (مرتضى هاشمى زاده 81 )

سرمربى: صمد مرفاوى

همان طور كه پیش بینى مى شد زمین ناهموار استادیوم تختى اهواز نه به بازیكنان باانگیزه و جوان فولاد فرصت هنرنمایى داد و نه استقلال میهمان را از پیله احتیاط خارج كرد تا بازى سرد 2 تیم منطقى به نظر برسد! نیمه اول بازى دیروز اهواز جز چند حمله پراكنده آبى و قرمز كه با وزش شدید باد خنثى مى شد، چیزى نداشت اما در نیمه دوم چند حادثه نصف و نیمه، یخ بازى سرد جنوب را كمى تا اندكى آب كرد.

چند پرتاب و 3 موقعیت

پرتاب هاى اوت دقایق 47 و 59 69 علیزاده 3 مرتبه خطر جدى روى دروازه فولاد ایجاد كرد. قبل از پرتاب آخر سانتر عالى یوسفى از چپ مى رفت تا در شرایطى مناسب به داسیلوا برسد كه هورى گلر فولاد درازكش توپ را دفع كرد تا داسیلوا ناكام بماند. در این لحظات فرارهاى گاه و بى گاه كلاه كج روى ضدحملات، ابراهیمى و لطفى در دفاع استقلال را آزار مى داد. روى یكى از فرارها كلاه كج تمركز مدافعان آبى را بر هم زد تا سانتر بى نقص نظرپاك براى خنیفر، این مهاجم را با رحمتى تك به تك كند كه سرانجام این فعل و انفعال با زیركى دروازه بان استقلال براى آبى ها به خیر گذشت. 2 دقیقه قبل از این صحنه، مرتضى ابراهیمى مدافع پیش تاخته استقلال مى توانست در شلوغى جلوى دروازه فولاد روى سانتر عالى نوازى تیم اش را پیش بیندازد كه مدافعان فولاد بهتر عمل كردند تا در دقیقه 77 گلى نخورند. فولاد با حجت چهارمحالى 18 ساله هم مى توانست ضربه كارى پیش از دربى پایتخت را به میهمان وارد كند. در دقیقه ?? ضدحمله خطرناك فولاد با این بازیكن تازه وارد تا آستانه روییدن یك گل پیش رفت اما این بار چهارمحالى اهوازى ها نتوانست گل زدن به پرسپولیس را در بازى با استقلال هم تجربه كند.

بعد از این حمله مرفاوى اصغر طالب نسب را جایگزین محسن یوسفى در جناح چپ كرد. در دقیقه 87 نوازى كه چند مرتبه خطرناك ظاهر شده بود، سانتر خوب خود را از جناح راست روى دروازه فولاد فرستاد كه طالب نسب در میان ناباورى استقلالى ها در حالت تك به تك با هورى توپ را با بى دقتى از فاصله 2-3 مترى دروازه به اوت زد. بعد نوبت به مرتضى هاشمى زاده رسید كه خاطره معدنچى گل نزن پرسپولیس را براى آبى ها زنده كند. در دقیقه 92 توپ ربایى عالى كاظمى در میانه میدان سبب شد تا ارسال عالى تر این بازیكن علیزاده را در حوالى محوطه 18 قدم فولاد صاحب توپ كند. این بازیكن هم بلافاصله هاشمى زاده را با پاسى ایده آل با گلر فولاد تك به تك كرد اما مهاجم تازه وارد استقلال با كمك زمین ناهموار بازى، توپ را به هورى پاس داد تا داد آبى ها به آسمان بلند شود.

حاشیه هاى فولاد ـ استقلال

همان طور كه پیش بینى مى شد بازى فولاد خوزستان و استقلال تهران آبستن حاشیه هاى زیادى بود اما تصور نمى شد كه از 10 دقیقه پیش از شروع بازى با قطع برق شروع شود، اما این طور شد.

10 صبح درهاى تختى باز شد

از ساعت 10 صبح در ورزشگاه تختى اهواز به روى هواداران گشوده شد. البته فوتبالدوستان خوزستانى از طلوع آفتاب پشت درهاى ورزشگاه تختى صف كشیدند تا بازى تیم فولاد خوزستان و استقلال تهران را از نزدیك نظاره گر باشند كه ساعت 10 صبح اجازه ورود به ورزشگاه را پیدا كردند.

10 هزار تبدیل به 20 هزار شد

طبق اعلام مسؤولان برگزارى مسابقه قرار بود تعداد 10 هزار بلیت به تماشاگران بازى فولاد ـ استقلال فروخته شود. این كار هم انجام شد اما ازدحام هواداران در پشت درهاى ورزشگاه تختى باعث شد این ورزشگاه میزبان حدود 20 هزار علاقه مند به فوتبال باشد.

بلیت با قیمت 2 برابر

برخلاف بازیهاى قبل كه بلیت ها به قیمت 500 تومان به تماشاگران فروخته مى شد مسؤولان هیأت فوتبال استان خوزستان تصمیم گرفتند براى بازى فولاد ـ استقلال قیمت بلیت را بالا ببرند و آن را به قیمت 2 برابر یعنى 1000 تومان به تماشاگران ارایه دهند.

میهمان زودتر از میزبان

تیم استقلال تهران كه در هتل پارسیان اهواز مستقر بود یك ساعت قبل از شروع بازى در ورزشگاه تختى اهواز حاضر شد و بازیكنان این تیم از ساعت 13 :45 با حضور در زمین خودشان را گرم كردند. بازیكنان تیم فولاد خوزستان هم دقایقى بعد یعنى 13 :47 به زمین رفتند و به گرم كردن پرداختند. به این ترتیب خوزستانى ها میهمان نوازى خود را نشان دادند و پس از استقلالى ها به زمین وارد شدند.

بابازاده در كنار فریادشیران و خاكپور

حمید بابازاده كه به همراه تیم به زمین آمد تا در گرم شدن دروازه بان ها كمك كند به سمت فولادى ها رفت و با آنها صحبت كرد. مربى دروازه بان هاى استقلال تهران در این میان با نادر فریادشیران و محمدخاكپور به خوش و بش پرداخت و پس از آن به سمت تیم خود رفت.

نیمه اول از دست رفت

باتوجه به اینكه از چند روز پیش اعلام شده بود بازى 2 تیم فولاد و استقلال از شبكه استانى خوزستان و شبكه 3 به طور مستقیم پخش خواهد شد اما به علت قطع برق، دقیقاً 10 دقیقه پیش از شروع بازى فوتبالدوستانى كه از تلویزیون قصد داشتند بازى را ببینند نیمه اول را از دست دادند.

جایگاه ویژه شلوغ بود

جایگاه ویژه ورزشگاه تختى دیروز هم میهمانان خاصى داشت. به جز سیامك سرلك، پژمان منتظرى، رضا مردانى و میثم سلیمانى 2 بازیكن شاخص استقلال تهران یعنى محمود فكرى و فرزاد مجیدى هم حضور داشتند و بازى تیمشان را از نزدیك مى دیدند. مسؤول كانون هواداران فولاد خوزستان كه خیلى وقت بود به ورزشگاه نمى رفت، بالاخره روز گذشته به ورزشگاه تختى اهواز رفت و بازى تیمش مقابل آبى پوشان پایتخت را از نزدیك تماشا كرد.

مرفاوی: می‌توانستیم پیروز باشیم

سرمربی استقلال تهران گفت: « با توجه به شرایط زمین و هوایی كه در اهواز حاكم بود، بازی برای هر دو تیم جالب نبود و این دیدار می‌توانست دیدار كیفیت فنی بهتری داشته باشد.»

صمد مرفاوی پس از كسب تساوی بدون گل مقابل فولاد خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار كرد: « با شرایط موجود هر دو تیم مجبور بودند با چنین روشی بازی كنند.»

وی درباره تساوی در دو بازی آخر این تیم گفت: « راه‌آهن و فولاد شرایط مناسبی در جدول ندارند و طبیعی است كه مقابل استقلال و دیگر تیم‌ها با تمام وجودشان بازی كنند ولی ما در این بازی می‌توانستیم برنده میدان باشیم.»

سرمربی استقلال تهران ادامه داد: « در نیمه اول با توجه به وزش باد نتوانستیم بازی خوبی ارائه دهیم و در نیمه دوم هم كه بازی روال عادی خودش را پیدا كرد، ما چند موقعیت داشتیم كه می‌توانستیم استفاده كنیم و بازی را ببریم كه این‌گونه نشد.»

مرفاوی درباره مشكل گلزنی استقلال گفت: « این مشكل در هر تیمی هست اما، تلاش می‌كنیم با توجه به نفرات جدیدی كه این فصل به ما اضافه شده‌اند، هماهنگی لازم را به دست بیاوریم.»

سرمربی استقلال تهران در پاسخ به این پرسش كه آیا قلعه‌نویی در باشگاه استقلال سمتی دارد یا نه، اظهار كرد: « قلعه‌نویی اگر هم سمتی نداشته باشند از نظر من سمت دارد. البته این سوال را از هفته اول تا الان جواب می‌دهم اما دوباره این سوال پرسیده می‌شود. قلعه نویی همیشه با من هست و ارتباط نزدیكی با هم داریم و از این به بعد بیشتر از وجود وی استفاده خواهیم كرد.»

مرفاوی ادامه داد: « امیدوارم در بازی‌های بعدی نتایج بهتری كسب كنیم، هر چند كه هم‌اكنون وضعیت‌مان بد نیست.»

مایلی‌كهن: قول قهرمانی نداده‌ام

محمد مایلی‌كهن پس از تساوی فولاد خوزستان برابر استقلال گفت: بازیكنان من در مجموع بازی خوبی را ارائه دادند.

سرمربی فولاد خوزستان، پس از كسب تساوی مقابل استقلال تهران در جمع خبرنگاران اظهار كرد: « تیم فولاد در دو بازی گذشته خود ضعیف ظاهر شده و نتایج این دیدارها را با گل‌های زیادی واگذار كرده كه از نظر روحی تیم با مشكلاتی مواجه شده بود اما، امروز بازیكنان فولاد توانستند در مقابل تیم استقلال كه دارای مهره‌های شاخصی است خوب ظاهر شوند.»

وی درباره در اختیار نداشتن چند بازیكن ملی‌پوش خود در این بازی اظهاركرد: « من به دنبال بهانه‌گیری نیستم ولی چهار بازیكن اصلی ما در اختیار تیم ملی جوانان هستند و این تیم نیاز به صبر و حوصله دارد. از روز اول كه با مسئولان باشگاه صحبت كردم قول قهرمانی نداده‌ام، چون واقعیت‌ها مشخص است.»

مایلی‌كهن ادامه داد: « وقتی ما به مسایل ملی برمی‌خوریم طبعا باید به مصالح ملی نیز فكر كنیم و باید بازیكنان را در اختیار تیم ملی قرار دهیم.»

سرمربی فولاد خوزستان درپاسخ به این پرسش كه تا چه حد از طرف مدیریت باشگاه به شما زمان داده شده است، گفت: « خوشبختانه من تحت فشار نیستم. فولاد یك مجموعه‌ای است كه همه یكدل هستند و دوست دارند تیم نتیجه بگیرد. من بیشتر ناراحت این مجموعه هستم. اگر ببینم حضور من باعث می‌شود كه به این مجموعه لطمه می‌خورد یك دقیقه در فولاد نمی‌مانم چرا كه فولاد مجموعه‌ای است كه همگی صادقانه و با تمام وجود كار می‌كنند.»

وی افزود: « در دو بازی گذشته بد بازی كرده‌ایم و شرمنده مردم شدیم.»

مایلی‌كهن درباره قعرنشین بودن فولاد و در خطر سقوط بودن این تیم تصریح كرد: « ما از 6 بازی 4 امتیاز داریم و هنوز یك بازی هم از تیم‌های دیگر عقب‌تریم. از طرفی از روز اول با مسولین باشگاه در این‌باره صحبت كرده‌ایم. وقتی تیمی چند بازیكن ارزنده‌ خود را از دست می‌دهد و چند بازیكن مصدوم نیز دارد، دچار مشكلاتی هم می‌شود.»

سرمربی فولاد خوزستان ادامه داد: « قول نداده‌ام كه فولاد جزء 6 تیم برتر لیگ می‌شود ولی همه تلاش خود را می‌كنیم. اگر تیم روحیه خود را پیدا كند، وضعیت بهتر از این خواهد شد.»

UserName