• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • شنبه 1385/08/06
  • تاريخ :

پاس یك - پرسپولیس یك

صلح بعد از ? دقیقه!


جمعه 4/8 / 85

ساعت: 16 : 40

هفته هفتم لیگ برتر

ورزشگاه: آزادى تهران

پاس یك

گل: شیث رضایى (مدافع پرسپولیس 3)

پرسپولیس یك

گل: مهرزاد معدنچى (8)

پاس گل: علیرضا واحدى نیكبخت

داور: محسن قهرمانى

كمك ها: حسن كرباسفروش و رضا سخندان

اخطار: حسن رودباریان (پاس)

تماشاگر: 85 هزار نفر

اتفاق ویژه: تشویق داور از سوى تماشاگران

ستاره میدان: محمد نصرتى(پاس )

پاس: حسن رودباریان، احمد كاظم (مهدى جعفرپور ، 52 محمد اسماعیل نظرى 76 ) ، محمد نصرتى، هادى شكورى، حمید هدایتى، جواد شیرزاد، كیانوش رحمتى، عباس آقایى، میثم منیعى، خسرو حیدرى و لفته حمیدى (عیسى ترائوره 82 )

سرمربى: مجید جلالى

پرسپولیس: فرشید كریمى، الونگ الونگ، ابوالفضل حاجى زاده، شیث رضایى، پژمان نورى، فرزاد آشوبى، داود سیدعباسى (مهرداد اولادى 46 ) ،  روبرت ساها، حسین بادامكى (احسان خرسندى  84 ) ، علیرضا واحدى نیكبخت (محمدرضا مامانى 84 ) و مهرزاد معدنچى

سرمربى: مصطفى دنیزلى

مهم ترین و حساس ترین بازى هفته هفتم با همه تلاش مردان پاس و پرسپولیس به تساوى انجامید و 2 تیم تنها به یك امتیاز نبرد جانانه دست یافتند. دیدار پاس - پرسپولیس كه همیشه جزو بازیهاى حساس و پرهیجان فوتبال ایران به حساب مى آمده این بار هم هواداران زیادى را به ورزشگاه آزادى كشاند و پس از مدت ها در سكوهاى ورزشگاه جاى خالى دیده نمى شد و چیزى حدود 85 هزار هوادار فوتبال كه اكثریت قریب به اتفاق آنها را طرفداران پرسپولیس تشكیل مى دادند آمده بودند تا فوتبالى جانانه از 2 قدرت تهرانى ببینند.

هنوز 3 دقیقه از شروع بازى نگذشته بود كه حركت میثم منیعى پایه ریز گل پاس شد و شیث رضایى به اشتباه دروازه تیم خودش را گشود. این گل شوك بزرگى بر پیكر تیم مصطفى دنیزلى كه شناخت زیادى از پاس داشت وارد آورد اما بعد از گذشت 5 دقیقه جبران این گل خورده هواداران قرمزها را حتى به فكر پیروزى انداخت.

مهرزاد معدنچى با فرار عالى خود پاسى را از نیكبخت دریافت كرد و این بار بر خلاف بازیهاى گذشته دروازه رودباریان را باز كرد تا اسكوربورد بعد از سپرى شدن 8 دقیقه نتیجه یك - یك را نشان دهد.

شوت لفته حمیدى كه در دقیقه دهم به تیر دروازه كریمى برخورد كرد بار دیگر هشدارى بود به سرخ ها كه بدانند مقابل حریف آسانى قرار نگرفته اند. شاید پس از گذشت 8 دقیقه مى شد حدس زد كه حاصل این جنگ پربرخورد همان تساوى باشد و پرسپولیسى ها باز هم باید به یك امتیاز دیدار قناعت كنند.

در دقایق باقیمانده نیمه نخست بازى در میانه میدان در جریان بود و زمین چمن ورزشگاه آزادى كه زیر باران جانانه پاییزى لغزنده شده بود كار 2 تیم و مردان تكنیكى شان را دشوار مى كرد.

اما نیمه دوم و بیشتر دقایق آن با میداندارى سرخ ها آغاز شد و البته به پایان رسید اما حاصلى از این روند رو به جلو از آن سرخ ها نشد.

پرسپولیس در این نیمه مى توانست توسط بادامكى، اولادى، معدنچى و در نهایت نورى به گل برسد كه بى دقتى این بازیكنان اجازه نداد 3 امتیاز نصیب این تیم شود. در آن سوى میدان پاس نیز كه با تجمع در خط دفاع و بستن كمربند میانى سعى در حفظ نتیجه داشت بدون اشتباه این مهم را به پایان رساند تا به هدفش برسد.

مردان جلالى كه دل به ضد حملات بسته بودند تنها یك یا 2 موقعیت خطرناك توسط شیرزاد و منیعى روى دروازه پرسپولیس خلق كردند و بیشتر سعى در دفع حملات حریف داشتند.

در نهایت این بازى حساس و نفسگیر كه جمعیت بسیار زیادى را به ورزشگاه كشانده بودند با همان تساوى ابتداى بازى پایان یافت تا پرسپولیس 12 امتیازى در رده چهارم جدول باقى بماند و پاس هم كه مى توانست با شكست سپاهان و ابومسلم با پیروزى در این بازى 13 امتیازى شده و به رده چهارم برسد با یازده امتیاز در رده ششم قرار گرفت.

مصطفی دنیزلی: پرسپولیس به شرایط ایده آل می رسد

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با ابراز رضایت از عملکرد تیمش در دیدار برابر پاس تاکید کرد : همانطور که قبلا نیز گفته ام به آینده این تیم کاملا خوشبینم و حتم دارم در پایان فصل در مکانی قرار خواهد گرفت که پیش بینی می کنم.

مصطفی دنیزلی که پس ازتساوی تیمش برابر پاس در جمع خبرنگاران سخن می گفت ، ضمن بیان این مطلب افزود : به نظرمن هر دو تیم فوق العاده تلاش کردند و برای رسیدن به پیروزی موقعیت های زیادی داشتند که به نتیجه نرسید .

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد ضعف خط حمله تیمش گفت : ما دراین بازی موقعیت های زیادی برای گلزنی داشتیم اما نتوانستیم از آنها استفاده کنیم . ما توپ را تا پشت محوطه جریمه حریف خوب جلو می بریم اما نمی توانیم این توپ ها را به گل تبدیل کنیم که باید برای بازیهای آینده این ضعف را برطرف کنیم .

دنیزلی ادامه داد: اصولا درچنین بازیهای باید این احتمال داد که می توان تیم بازنده میدان بود و حالا باید از همین یک امتیازهم خوشحال بود .

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با تاکید براینکه به آینده تیمش کاملا اطمینان دارد خاطر نشان کرد: من هیچ شکی نسبت به موفقیت پرسپولیس ندارم واطمینان دارم که این تیم درپایان لیگ به جایگاهی که مد نظرمن است دست خواهد یافت چون نشانه های این موفقیت را در تیم می بینم و بازیکنان می توانند خواسته های مرا به اجرا درآورند.

مصطفی دنیزلی با تایید مشکل گلزنی تیمش خاطرنشان کرد: همانطور که گفتم تیم ما توپ را تا پشت محوطه جریمه حریف به خوبی پیش می برد اما نمی تواند این توپها را به گل تبدیل کند ولی مطمئن باشید روزی فرا خواهد رسید که همه این توپ ها به گل تبدیل خواهد شد.

دنیزلی در مورد تک روی بیش از حد مهرداد اولادی درخط حمله تیمش گفت : به او تذکر داده ام و مطمئن باشید بازیکنانی برای من اولویت دارند که درخدمت تیم باشند. اولادی هم یاد خواهد گرفت که برای تیم بازی کند.

مصطفی دنیزلی درپایان ابراز امیدواری کرد که تیمش بتواند در دیدارهای آینده نمایش بهتری را ارایه دهد.

مجید جلالی پس از تساوی با پرسپولیس : کم تجربه بودیم

سرمربی تیم فوتبال پاس با بیان اینکه تیمش در دیدار مقابل پرسپولیس مستحق پیروزی بود گفت: کم تجربگی مهاجمان و مصدومیت ناخواسته احمد کاظم در خط دفاع پیروزی را از تیم ما گرفت .

مجید جلالی که پس از تساوی تیمش برابر پرسپولیس با خبرنگاران گفتگو می کرد، ضمن بیان این مطلب افزود : به نظرمن برنده این دیدار تماشاگران بودند که فوتبال قابل قبول و به روزی را تماشا کردند و تا ثانیه های پایانی بازی ایستادند تا از این فوتبال لذت ببرند.

سرمربی تیم فوتبال پاس درمورد دلایل کسب این تساوی گفت : آسیب دیدگی احمد کاظم، باعث شد ما تعویضی ناخواسته را انجام دهیم که این امر در روند تیمی ما تاثیرمنفی داشت . دلیل دوم نیزبه کم تجربگی خط حمله پاس بازمی گشت که نتوانستند از موقعیت های بدست آمده به خوبی استفاده کنند.

جلالی ادامه داد: به هرحال بازی خوبی را از هر دو تیم شاهد بودیم اما نتوانستیم از موقعیت های به دست آمده برای رسیدن به پیروزی استفاده کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پاس با تاکید براینکه تیمش درخط حمله با مشکل گلزنی مواجه است ، تصریح کرد: این مشکل را قبول دارم و باید تلاش کنیم با جذب مهاجمان مورد نظر و تمرینات بیشتر این مشکل را نیز برطرف کنیم.

مجید جلالی درپایان تاکید کرد : شرایط بازی کاملا مطابق با میل ما پیش می رفت اما همانطورکه گفتم کم تجربگی بازیکنان درخط حمله این فرصت را ازما گرفت که با کسب هر سه امتیاز میدان را ترک کنیم.

در حاشیه بازی

* بالاخره پس از 7 هفته اسپانسر پرسپولیس مشخص شد و بعد از كلى سؤال پیچ كردن هواداران مشخص شد شركت ایرتویا اسپانسر این فصل سرخ ها خواهد بود.

* قبل از شروع بازى تگرگ و باران بسیار شدید نزدیك بود حتى انجام این دیدار را زیر سؤال ببرد. حتى این باران چند دقیقه اى زمین چمن آزادى را تا حد زیادى ناهموار كرد و در طول بازى، بازیكنان چندین بار لیز خوردند.

* قبل از شروع بازى تقریباً اكثر بازیكنان پاس به سمت نیمكت پرسپولیس رفتند و با سرمربى سابق خود روبوسى كردند. دنیزلى و مترجمش كه سابقه همكارى یك سال و نیمه با این نفرات داشتند آنقدر روبوسى كردند كه این خوش و بش ها چند دقیقه به طول انجامید.

* شعارهایى كه در این بازى از سوى طرفداران پرسپولیس به داور داده شد جالب توجه بود. پرسپولیسى ها هر وقت احساس مى كردند داور اشتباه كرده از ترس محرومیت و جریمه شدن تیم شان با شعار «داور دقت كن» سعى در هدایت (!) قاضى میدان داشتند. همچنین در لحظاتى شعار «داور دوستت داریم» در ورزشگاه طنین انداز شد كه شاید براى نخستین بار در فوتبال ایران اتفاق مى افتاد.

* هواداران كه انصارى فرد مدیرعامل پرسپولیس را در VIP دیده بودند نظرات و انتقاداتشان را به او مى گفتند و انصارى فرد هم بدون عكس العمل خاصى فقط به حرف هاى آنها گوش مى كرد.

* بعد از پایان بازى بیش از 80 هزار هوادار پرسپولیس با وجود آنكه از نتیجه به دست آمده راضى نبودند خیلى بى سر و صدا و در آرامش عجیبى ورزشگاه را ترك كردند. كه این اقدام سرخ ها در جاى خود جالب و بدیع بود.

UserName