• تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1393/04/10
  • تاريخ :

سواد اجتماعی دانش آموزان باید افزایش یابد

سواد اجتماعی دانش آموزان باید افزایش یابد

نماینده مجلس دانش آموزی فارس گفت: در دوران تحصیل نباید فقط به سواد آکادمیک توجه داشت بلکه سواد اجتماعی دانش آموزان نیز باید تقویت شود.

 

قنبری در گردهمایی منطقه ای نمایندگان هفتمین دوره مجلس دانش آموزی که با حضور نمایندگان استان های فارس، بوشهر، کرمان، هرمزگان و یزد برگزار شد، اظهار داشت: متاسفانه جامعه ما به سمت سواد آکادمیک سوق پیدا کرده و به نوعی از تقویت سواد اجتماعی غافل مانده است.

 

نماینده مجلس دانش آموزی فارس افزود: بی توجهی به سواد اجتماعی امروز به یک معضل بزرگ و جدی تبدیل شده که باید به این امر توجه جدی داشت.

 

قنبری با بیان اینکه برنامه ریزی ها نباید از دوران دبیرستان آغاز شود بلکه ضرورت دارد از سطوح پایین تر اقدامات لازم انجام شود، تصریح کرد: باور کنید نمی شود عقاید و دیدگاه دانش آموز دبیرستانی را تغیر داد این مهم باید در سطوح پایین تر محقق شود.

 

وی در پایان تصریح کرد: اگر لحظه ای در مسئولیتی که توسط دانش آموزان به عهده مان گذاشته شده غفلت کنیم عاقبت اخروی ما تحت تاثیر قرار می گیرد.

 

به گزارش پانا، گردهمایی منطقه ای نمایندگان هفتمین دوره مجلس دانش آموزی 5 استان کشور شامل استان های کرمان، فارس، یزد، هرمزگان و بوشهر به میزبانی استان فارس در شیراز برگزار شد.

 

منبع: پانا

بخش پژوهش های دانش آموزی تبیان، تنظیم: نسرین صادقی

 

UserName