• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 828
 • سه شنبه 1385/8/2
 • تاريخ :

پخش «یك تكه نان» برای اولین بار از تلویزیون

«یك تكه نان» به كارگردانی كمال تبریزی برای نخستین از تلویزیون پخش می‌شود.

این فیلم سینمایی در جشنواره 23 فیلم فجر توانست جایزه ویژه هیات داوران سینمای ایران و بهترین كارگردانی را دربخش مسابقه سینمای معناگرا برای این كارگردان به همراه داشته باشد و شبكه دو سیما سه‌شنبه ساعت 21 آن را نمایش می‌دهد.

درخلاصه داستان این فیلم آمده است:

امروز صبح جوانانی جویای كار در انتظار آغاز رقابتی هستند كه نتیجه‌اش بعد از طی مسافتی حدود پنجاه كیلومتر ، استخدام دو محیط بان است... . امروز صبح مریم هم مثل هر روز با پای ناراحت خود ، لنگ لنگان راه مدرسه را در پیش گرفته است... امروز صبح گروهبان فتاح ، به همراه یك سرباز ، برای انجام ماموریت در جاده های سنگلاخ ، با شكوه و شكایت ، به راه افتاده است . آنها باید كربلایی را نیز ، كه از معتمدین شهر است ؛ با خود همراه كنند ... امروز صبح در زیر سایه درختی قدیمی ، كربلایی با بقچه و عصا و تسبیح ، منتظر نشسته است . او باید در انتهای راهی طولانی ، ادعای عزیزی را تایید كند ... . ادعایی كه امروز را با همه روزهای دیگر متفاوت می كند... .»

در این فیلم اسماعیل خلج، احمدآقالو، هومن سعیدی، پیام دهكردی، رضا كیانیان و رویا نونهالی به ایفاء نقش می‌پردازند، كه رضا كیانیان با چهره‌ای متفاوت نقش سه پیرمرد را بازی می‌كند و تهیه كننده «یك تكه نان» ناصر عنصری است.

***


مجموعه تلویزیونی «مدار صفر درجه»

بشكوفه: آماده پخش مجموعه تلویزیونی «مدار صفر درجه» هستیم

تهیه‌كننده مجموعه تلویزیونی مدار صفر درجه گفت: این مجموعه مراحل پایانی صداگذاری را می‌گذراند و ما در حال حاضر آمادگی پخش این مجموعه را از شبكه اول سیما داریم.

حسن بشكوفه، تهیه‌كننده مجموعه تلویزیونی مدار صفر درجه ضمن بیان مطلب فوق گفت: این سریال تلویزیونی كه در آن بازیگران عرب زبان هم به ایفای نقش پرداخته‌اند مراحل پایانی دوبله و صداگذاری را می‌گذراند و درصورت درخواست شبكه، ما آمادگی تحویل این مجموعه را برای پخش داریم.

وی در ادامه افزود: این مجموعه با توجه به داستان و شاخصه‌هایی كه به آن اهمیت داده شده می‌تواند مخاطبان خود را پای تلویزیون نگه دارد و آنها را به تعقیب مجموعه وادارد.

حسن بشكوفه افزود: تصویربرداری این مجموعه یكسال و ده روز به طول انجامید و كار صداگذاری آن از اردیبهشت ماه آغاز شده كه به زودی به پایان می‌رسد.

وی در ادامه با بیان اینكه ساخت موسیقی این سریال را فردین خلعتبری انجام داده است، افزود: این سریال در آبان ماه سال‌جاری و پس از ماه رمضان پخش خواهد شد.

كارگردان این سریال «حسن فتحی» است كه داستانی عاشقانه را در دوره تاریخی سال‌های 1320 و جنگ جهانی دوم روایت می‌كند. زمان وقوع این سریال قبل از شهریور 1320 است و داستانش از جایی آغاز می شود كه یك جوان ایرانی كه از مادری عرب متولد شده، برای ادامه تحصیل به خارج از كشور اعزام می‌شود و در دانشگاه با دختری اروپایی آشنا می‌شود اما آنها با ظهور حزب نازی در آلمان و با آغاز جنگ جهانی دوم مجبور به كوچ می‌شوند و این سرآغاز ماجراهای جدیدی است كه در ادامه سریال شاهد آن خواهید بود.

«مدار صفر درجه» را حسن فتحی براساس فیلمنامه‌ای كه خودش نوشته كارگردانی كرده است و مسعود رایگان، رؤیا تیموریان، شهاب حسینی، آتنه فقیه نصیری، لعیا زنگنه، ایرج راد، علی قربان‌زاده، رحیم نوروزی و... بازیگرانی هستند كه‌ در آن ایفای نقش كرده‌اند.

***


دهمین دوسالانه عكس ایران گشایش می‌یابد

دهمین دوسالانه عكس ایران و اولین ماه هنر عكاسی در مركز فرهنگی -هنری صبا گشایش می‌یابد.

مراسم افتتاحیه دهمین دوسالانه عكس ایران با حضور محمدحسین ایمانی خوشخو معاون هنری وزارت ارشاد در مركز فرهنگی هنری صبا برگزار می‌شود و این دوسالانه از روز دوشنبه اول آبان‌ماه كار خود را آغاز خواهد كرد.

دهمین نمایشگاه دوسالانه عكس ایران‌درگرایش‌های مستند اجتماعی،مطبوعاتی وخبری،خلاق،صنعتی و تبلیغاتی، طبیعت و منظره ، معماری، پرتره وبخش ویژه «میراث محمدی» برگزار می‌شود.

داوری این آثار توسط 27 نفر انجام می‌گیرد و در هر رشته 5 عكاس برگزیده انتخاب خواهند شد كه روز 17 آبان‌ماه طی مراسمی در موزه هنرهای معاصر جوایزی به آنها تعلق خواهد گرفت.

نشستی با برندگان دوره‌های گذشته دوسالانه،نشستی با داوران، ده دوره در یك نگاه،شب‌های عكس ایران و لبنان و بخش با داوران، ازدیگر بخش‌های دوسالانه دهم است كه درقالب ماه هنر عكاسی ارائه می‌شود و همچنین در هفته نمایش فیلم كه از 6 تا 10 آبان‌ماه در موزه هنرهای معاصر برگزار خواهدشد هر روز سه فیلم كه به معرفی عكاسان برتر جهان می‌پردازد به روی پرده می‌رود.

***


پزشكان سازمان پزشكی قانونی اعلام كردند:عامل جنایت سینما بهمن جنون دارد

پزشكان سازمان پزشكی قانونی اعلام كردند، عامل جنایت سینما بهمن تهران مبتلا به جنون است.

محمد تورنگ رییس مركز اطلاع رسانی نیروی انتظامی تهران بزرگ با اعلام این خبر افزود: پس از تحقیقات مقدماتی با توجه به رفتار و صحبتهای متهم ماموران احتمال دادند متهم به جنون مبتلا است به همین خاطر او را با دستور بازپرس پرونده به پزشكی قانونی منتقل كردند كه پزشكان پس از چند جلسه معاینه متهم و بررسی وضعیت روانی او اعلام كردند او به بیماری جنون مبتلا است.

وی افزود: با اعلام نظریه پزشكی قانونی در خصوص جنون متهم ادعاهای قبلی او درباره انگیزه اش از این جنایت به خاطر امر به معروف و نهی از منكر بی پایه و اساس بوده است.

عامل جنایت به نام مصطفی روز سه شنبه 11 مهرماه امسال بعد از خریدن بلیت وارد سالن سینما بهمن شد اما درست زمانی كه بلیت را برای پاره كردن به دست مسوول كنترل بلیت داد چاقویی از جیب بیرون آورد و ضربه یی بر قلب كنترلچی سینما وارد كرد. بلافاصله همكار دیگر این مرد كه شاهد ماجرا بود جلو آمد و با تماشاچی ضارب درگیر شد اما او نیز از ضربات چاقوی مرد مهاجم در امان نماند. این مرد كه به گمان حاضران در سالن یك دیوانه مهاجم بود سپس به طرف مردم حاضر در سالن حمله كرد تا آنها را هم مجروح كند اما با كمك ماموران انتظامات و همكاری مردم وی دستگیر شد.بعد از رساندن مجروحان حادثه به بیمارستان یكی از آنها به علت شدت جراحت وارده جان باخت اما نفر دوم از مرگ نجات پیدا كرد.

در این میان متهم دستگیر شده ادعا كرد به خاطر آنكه سینما را عامل فساد می‌دانسته است برای امر به معروف و نهی از منكر دست به قتل زده است

وی با ادعای اینكه، سینماها و هنرپیشگان منبع اشاعه فساد و فحشا هستند، افزود: به همین دلیل چاقویی خریدم و پس از ورود به سینما، حاضران در سالن انتظار را مورد حمله قرار دادم.

گفتنی است، متهم كارمند آموزش و پرورش است.جنون این متهم باعث خواهد شد بر اساس قوانین جزایی ایران او از مجازات قصاص تبرئه شود.


لینک :

 اخبار و گزارش 

UserName