• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 877
 • يکشنبه 1392/8/12
 • تاريخ :

سگ دست آموز به صداها پاسخ می دهد و معنای کلمات را درک نمی کند، جلسه اول

اهداف:

• هدف، اثبات این موضوع است که سگ دست آموزی که آموزش دیده، به دلیل همراهی صداها با عملی که از حیوان می خواهید، از دستورات اطاعت می کند و به دستورات پاسخ می گوید، نه به دلیل فهمیدن زبان ما.

 

وسائل مورد نیاز:

سگ دست آموز

کتاب آموزش سگ ها

وقت و بردباری در آموزش سگ ها برای اطاعت از چند دستور

 

 

 

مقدمه

مالکان حیوانات اهلی به سگ های خود آموزش می دهند از چندین دستور که به طور طبیعی کلمات زبان ما هستند، اطاعت کنند. «بشین»، «پارس کن» و «غلت بزن» کلمات آشنای ما در صحبت کردن هستند. گرچه شاید به ظاهر فکر کنیم سگ معنای دستور را درک می کند، ولی شاید فقط آهنگ این کلمات، رفتار مناسب ایجاد می کند.

سگ دست آموز به صداها پاسخ می دهد و معنای کلمات را درک نمی کند

فرضیه

فرضیه این است که سگ می تواند آموزش ببیند از چند کلمه دستوری اطاعت کند که در هیچ زبانی کلمه معنی داری نیستند. این موضوع اثبات می کند حیوان تنها آهنگ صدای خاصی را با رفتار خاص مورد انتظار، همراه می کند.

 

روش انجام پروژه

چند پاسخ رفتاری را تعیین کنید که می خواهید انجام آن ها را سگ شما یاد بگیرد (بشین، وایسا، بدو، پارس کن و غیره). سپس کلماتی به جای آن ها بسازید. به عنوان مثال «بخواب» می تواند به معنای «بشین» باشد. کلمات یک بخشی ساده بسازید.

سگ دست آموز به صداها پاسخ می دهد و معنای کلمات را درک نمی کند

اگر بتوانید به سگتان آموزش دهید به کلمات ساختگی تان پاسخ دهد، تنها شما و او، دستورات را درک می کنید (نه هیچ کس دیگر در اتاق!).

 

یک کتاب خوب در مورد نحوه آموزش صحیح سگ ها برای اطاعت از دستورات صوتی تهیه کنید.

همان طور که افراد دوست دارند برای دستاوردهایشان پاداش بگیرند، سگ ها هم این گونه اند. پاداش دادن (نوازش یا هدیه) بهترین انگیزه برای آموزش حیوان است.

 

با سه نوع پاداش در زمانی که سگ به دستور درست پاسخ می دهد آغاز کنید: سرش را نوازش کنید، بگویید «سگ خوب» و یک هدیه خوراکی به او بدهید. همان طور که زمان پیش می رود، همیشه به او غذا ندهید. سرانجام تنها یا نوازش و یا تن صدای شما یعنی «سگ خوب» برای آن که سگ بداند شما از این کار راضی هستید، کافی است.

 

برای آموزش سگ به وقت و صبر نیاز دارید ولی این کار برای هر دوی شما سرگرم کننده است. آموزش بیشتر شبیه بازی کردن است تا کار کردن.

 

تکلیف:

1- بچه ها ممکن است دو زبانه باشند و برای یک چیز، دو واژه مختلف را بیاموزند. این اتفاق زمانی روی می دهد که یکی از والدین یا پدر (مادر) بزرگ ها به زبانی غیر از دیگری سخن می گوید. آیا سگ می تواند برای یک رفتار بیش از یک دستور را بیاموزد؟

2- خوک گینه ایی اهلی می تواند بیاموزد با انتظار دریافت هدایای هویجی، در قفس خود صدای جیغ یا خرخر به راه اندازد. آیا می توان آن ها را طوری آموزش داد که با یک دستور صوتی که نشانه ورود پاداش غذایی است، به همان اندازه هیجان زده شوند؟

3- دلفین ها یاد می گیرند با مشاهده علائم دست مربی، حقه هایی انجام دهند. آیا سگ ها هم می توانند دستوراتی را تنها با علائم دست بیاموزند؟

نتایج آزمایشتان را بنویسید. تمام مشاهدات و داده های جمع آوری شده تان را ثبت کنید.

نتیجه گیری کنید که آیا فرضیه شما درست یا خیر.

 

محل بازدید/ اردو/ خرید: ---------------------------

منابع مطالعه: ----------------------------

 

بخش پژوهش های دانش آموزی تبیان، تنظیم: نسرین صادقی

سگ دست آموز به صداها پاسخ می دهد و معنای کلمات را درک نمی کند

سگ دست آموز به صداها پاسخ می دهد و...

هدف، اثبات این موضوع است که سگ دست آموزی که آموزش دیده، به دلیل همراهی صداها با عملی که از حیوان می خواهید، از دستورات اطاعت می کند و به دستورات پاسخ می گوید، نه به دلیل فهمیدن زبان ما ...
UserName
  فهرست مطالب این موضوع سگ دست آموز به صداها پاسخ می دهد و معنای کلمات را درک نمی کند