• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1385/07/25
  • تاريخ :

خطر مرگ دروازه بان چلسی را تهدید می کند


پزشكان پس از انجام عمل جراحی روی جمجمه شكسته "پیتر چك" دروازه‌بان تیم فوتبال چلسی انگلیس هشدار دادند، این بازیكن باید مدتی استراحت كند و بازگشت زودهنگام به فوتبال می‌تواند برای وی كشنده باشد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از لندن، بازیكن ملی پوش تیم ملی فوتبال چك پس از آسیب دیدگی شدید در جریان دیدار با ریدینگ در چارچوب مسابقات لیگ برتر انگلیس همچنان در بیمارستان بستری است.

در دقیقه نخست این مسابقه پیتر چك هنگامی كه برای جمع كردن توپ از دروازه خارج شده بود، از ناحیه سر با زانوی استفن هانت برخورد كرد.

"خوزه مورینیو" سرمربی چلسی پس از مسابقه مدعی شد، حركت هانت عمدی بوده و تاكید كرد این بازیكن باید بلافاصله كارت قرمز می‌گرفته است.

بر همین اساس اتحادیه فوتبال انگلیس فیلم مسابقه را برای دیدن صحنه برخورد دو بازیكن بازبینی خواهد كرد تا در مورد برخورد انضباطی با هانت یا مورینیو به دلیل اظهارات پس از مسابقه‌اش، تصمیم‌گیری شود.

احتمالا تصمیم "مایك ریلی" داور مسابقه نیز به دلیل اینكه ظاهرا آسیب دیدگی چك 24 ?ساله را دست كم گرفته و پیش از انجام اقدامات درمانی از او خواست كه زمین را سینه‌خیز ترك كند، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

براساس گزارش روز دوشنبه روزنامه دیلی میرر، كادر پزشكی چلسی در رختكن هنگامی كه منتظر آمبولانس بودند، به شدت نگران حال چك شدند به طوری كه یكی از اعضای این كادر گفت: پیش از رسیدن آمبولانس پیتر بیهوش شد.

بیشترین نگرانی ما به دلیل تورم جمجه وی بود. در چنین شرایطی مشكل بیمار در صورت واكنش مغز به شكستگی ممكن است بدتر شود.

چك سپس به بخش تخصصی مغز و اعصاب كلینیك رادكلیف در آكسفورد منتقل شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت.

یكی از متخصصان برجسته انگلیس در زمینه آسیب دیدگی‌های همانند مورد چك به این دروازه‌بان هشدار داد، بازگشت زودهنگام به فوتبال می‌تواند عواقب ناخوشایندی برای وی در پیش داشته باشد.

"پیتر هاملین" متخصص جراحی مغز در روزنامه دیلی تلگراف نوشت: بازگشت زودهنگام پیتر چك می‌تواند خطر مرگ را برای او درپی داشته باشد. در این صورت خطر عارضه "سندروم ضربه دوم" كه موجب تورم مغز می‌شود برای او وجود دارد كه حتی با وجود جدی نبودن آسیب دیدگی ابتدایی، می‌تواند كشنده باشد.

با توجه به این موارد فكر می‌كنم چك حداقل شش ماه قادر به بازی نباشد.

البته در صورتی كه آسیب دیدگی بافت مغزی زیر شكستگی استخوان جمجمه شدید باشد، این مدت طولانی‌تر هم خواهد شد. خوشبختانه شكستگی موجب آسیب دیدگی شدید مغز وی نشده است و ما می‌توانیم بهبودی كامل چك را پیش بینی كنیم.

بنابر این گزارش، غیبت چك كه یكی از سه دروازه‌بان برتر اروپا است، تاثیر به سزایی بر عملكرد چلسی خواهد داشت.

"كارلو كودیچینی" دروازه‌بان دوم چلسی نیز كه پس از چك وارد زمین شد، درپی برخورد با "ابراهیما سونكو" در دقایق پایانی دیدار با ریدینگ به بیمارستان منتقل شد.

كودیچینی پس از چند ساعت مرخص شد اما احتمالا در دیدار روز چهارشنبه چلسی مقابل بارسلونا در چارچوب مسابقات جام قهرمانان اروپا حضور نخواهد داشت.

مورینیو برای این مسابقه در صورت غیبت كودیچینی انتخاب دیگری به جز "هیلاریو" پرتغالی نخواهد داشت.

هیلاریو 30 ساله تجربه اندكی در فوتبال سطح بالا در دوران بازیگری خود دارد كه آن هم به دیدار پورتو مقابل منچستریونایتد در چارچوب مسابقات جام قهرمانان اروپا در سال ? 1997 باز می‌گردد.

این مسابقه با نتیجه 4 ?بر صفر به سود منچستریونایتد خاتمه یافت.

با وجود این "جو كول" هم تیمی وی تاكید كرد، تمامی بازیكنان چلسی به توانایی‌های وی برای مقابله با "رونالدینیو" و دیگر بازیكنان بارسلونا اطمینان دارند.

وی افزود: او دروازه‌بان بسیار خوبی است. در تمرینات خوب بازی می‌كند و باتجربه است.

UserName