• تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1385/07/25
  • تاريخ :

گزارش روز بیستم نمایشگاه قرآن کریم


روز دوشنبه غرفه تبیان پذیرای بازدیدکنندگان بسیاری بود که از نقاط مختلف شهر، بلکه از نقاط مختلف کشور به نمایشگاه قرآن کریم آمده بودند. با نزدیک شدن به پایان ماه مبارک رمضان و پایان نمایشگاه قرآن روز به روز بر جمعیت بازدیدکنندگان افزوده می شود.

با نزدیک شدن مهلت قرعه کشی، فروش نرم افزارها نیز بیشتر شده است. به خصوص نرم افزار مشکات ، نگین هستی و انیمیشن پیامبر اعظم (ص) که بسیار مورد توجه خریداران محصولات تبیان قرار گرفته است.

نکته جالب حضور آقای آقابیگی مجری شبکه یک سیما در غرفه تبیان بود که ایشان به خوبی با سایت تبیان آشنا بودند و به گفته وی مدت زیادی است که از خدمات سایت تبیان استفاده می کنند. و همچنین ایشان اخبار به روز تبیان را دنبالمی کنند.

نکته جالب دیگر اینکه نیروهای خدماتی مستقر در سالن نمایشگاه نیز علاقه زیادی به سایت تبیان پیدا کرده اند به طوری که در حین کار کردن به سایت نیز مراجعه می کنند و از آن استفاده می نمایند.

در ضمن قرعه کشی بزرگ موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان در روز چهارشنبه مورخه 26/7/85 از ساعت 20 الی 22 در محل شبستان (نمازخانه ) مصلی امام خمینی (ره) برگزار می گردد.


منتظر حضور شما عزیزان در این مراسم باشکوه هستیم.


معرفی محصولات تبیان :

امروز به معرفی نرم افزار " عترت 8 " می پردازیم که شامل موارد زیر می باشد :

- زندگی نامه امام جعفر صادق (ع)

- امکان جستجوی لفظی و موضوعی در احادیث آن امام

- دعاهای منتخب از مفاتیح الجنان به همراه قرائت کامل و ترجمه فارسی

- بهره گیری از سرگرمی ها و بازیهای آموزنده

- مرثیه و مولودی

- کتابشناسی

- پرسش و پاسخ درباره زندگی آن حضرت

- احادیث و سخنان گهربار این دو امام با ترجمه فارسی و قرائت

و…


اخباری از نمایشگاه قرآن کریم :

- مشاور هنری رئیس جمهور و کارگردان گفت: « سینمای ایران بیش از 70 درصد متکی بر کمک ها و حمایت های دولتی است و امروز اگر شاهد جریانات سینمایی کشور هستیم، بدون حمایت دولت امکان پذیر نبوده است. لذا قطعا مبتنی بر حمایت دولت خواهد بود و با دادن امکانات مناسب در بخش های مختلف اعم از پژوهش، تولید و اکران می شود کمک زیادی به فیلمساز کرد. در کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزرای محترم دیگر و همچنین مجموعه معاونت سینمایی همه با همیاری به فیلمساز و ساخت فیلم های مذهبی کمک کنند. »

به گزارش خبرنگار ستاد خبری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، وی درباره موانع تولید فیلم های مذهبی در کشوراظهار داشت: « تصور می کنم در کشور ما برای ساخت فیلم هیچ مانعی وجود ندارد و این مساله به کارگردان و فیلمسازی که به دنبال ساخت فیلم مذهبی است، ارتباط دارد. »

جـواد شمقـدری در ادامـه افـزود: « اساساً فیلمسازی در کشور ما مشکل است، فرقی نمی کند در چه ژانری فیلم ساخته شود و اصلا معطوف به ژانر خاصی نیست.»

وی در پاسخ به این سوال که چرا گاهی فیلم های مذهبی در حد و اندازه های قابل قبول ظاهر نمی شوند، اظهار داشت: « تصور می کنم ساخت فیلم های مذهبی ربطی به ژانر فیلم ندارد و به تلاش گروه سازنده، عوامل سازنده فیلم از جمله کارگردان و نویسنده و نهایتا اعتبارات و بودجه ای که اختصاص داده می شود، مرتبط است.»

مشاور رئیس جمهور، فیلم های «مریم مقدس» و «مردان آنجلس» را دو فیلم ماندگار و خوب تاریخی – مذهبی برشمرد و گفت: « فیلم هایی که در نوع خود به مفهوم واقعی، فیلم باشد و بتواند فیلمساز از ابزاربیانی خود خوب استفاده کند و البته زبان و محتوا را به خوبی در خدمت گرفته باشد، قطعا فیلم موفقی ساخته شده که به اعتقاد من این دو فیلم از این حیث بهره برده اند.»

شمقدری در ادامه افزود: « انتخاب قصص قرآنی و استفاده از ابزار فیلمی برای ارائه حقایق الهی از سوی فیلمساز می تواند بعد از انعکاس خوب این حقایق، مخاطب جذب کند. همان طور که در «مردان آنجلس» و « مریم مقدس» مشهود است، اولی به واسطه بهره بردن از آیین الهی و دومی به واسطه نشان دادن اعجاز الهی که در هر دو لحاظ شده است.»

وی در پاسخ به این سوال که آیا فیلمسازان ایرانی نیازی به اختصاص فضایی برای ساخت فیلم های مذهبی دارند، بیان کرد: « به اعتقاد من هر اثرهنری وقتی قرار است به یک حقیقت قرآنی بپردازد، نویسنده و کارگردان نیازمند آن است که یک دوره کار تحقیقاتی - پژوهشی بگذراند. شاید وجود یک مرکز اطلاعاتی بخشی از این نیاز را حل کند اما در این زمینه استفاده از گروه محقق کمک زیادی می تواند بکند.»

- روزهای پایانی نمایشگاه با سخنرانی حجج اسلام نقویان و پناهیان پیرامون مباحث قرآنی حال و هوای دیگر پیدا می کند.

به گزارش ستاد خبری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، حجت الاسلام پناهیان، روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 26 و 27مهرماه ، از ساعت 20 الی 21 بحث « زندگی و قرآن » و حجت الاسلام نقویان در روز پنجشنبه 27/7/85 از ساعت 15:30 الی 18، بحـث « حجـاب و عفـاف » را در سـالن اجـلاس نمایشـگاه چهاردهـم مطـرح می نمایند.

گفتنی است این جلسات در پی استقبال بازدید کنندگان نمایشگاه چهاردهم از اینگونه مراسم تدارک دیده شده است.

روابط عمومی موسسه تبیان

UserName