• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1385/07/25
  • تاريخ :

تقویم مسابقات لیگ برتر

دایى در كنكور دنیزلىهفته ششم


سه شنبه 85/7/25 ساعت 20

سپاهان - ذوب آهن

پرسپولیس - سایپا

راه آهن - پاس

ابومسلم - پیكان

صباباترى - مس كرمان

برق شیراز - استقلال اهواز

فولاد - فجر سپاسى

چهارشنبه 85/7/25 ساعت 20

ملوان - استقلال

هفته هفتم

ذوب آهن - فولاد

پاس - پرسپولیس

استقلال - راه آهن

سایپا - ابومسلم

مس كرمان - ملوان

پیكان - برق شیراز

فجر سپاسى - صباباترى

استقلال اهواز - سپاهان


دایى در كنكور دنیزلى

پرسپولیس- سایپا

(نخستین محك كاپیتان سابق تیم ملى در عرصه مربیگرى )

داور: مظفرى

كمك ها: نوشه ور و نورى

مصدوم: ابراهیم اسدى (پرسپولیس)

محروم: ابراهیم شكورى و محسن ارزانى (سایپا)

نتیجه بازى امروز پرسپولیس و سایپا براى هر دو تیم پر اهمیت است. نه اینكه دنیزلى و دایى به فكر ارایه بازى زیبا نباشند، نه! اما به نظر مى رسد 3 امتیاز بازى امروز كه مى تواند صدرنشین را به زیر بكشد، یك جورهایى ارزشش بیشتر از كسب پیروزى در سایر بازیها باشد.

دنیزلى مى خواهد با تیم متحول شده اش بازى بزرگ هفته ششم لیگ را ببرد تا با 12 امتیازى شدن جاى صدرنشین را بگیرد. از سوى دیگر این اولین آزمایش جدى على دایى روى نیمكت مربیگرى سایپا است. كاپیتان سابق تیم ملى و پرسپولیس مى خواهد تجربه نخستین اش در نشستن روى صندلى داغ مربیگرى پایانى خنك داشته باشد.

مشكل دایى و دنیزلى

قطعاً هر 2 مربى بازى بزرگ هفته، در مسابقه امروز دلمشغولى هاى خاص خود را خواهند داشت. دایى كه اعتراف مى كند در گام نخست به بهترین تیم پرسپولیس در سال هاى اخیر رسیده، دوست دارد با سایپا ره صد ساله را یك شبه بپیماید. مربى- بازیكن سایپا مى داند كه پرسپولیس، راه آهن نیست كه بتوان 9 نفره شكست اش داد. سرمربى جدید خودروسازان، ابراهیم شكورى و محسن ارزانى را در مسابقه امروز ندارد. این مربى تازه وارد كه قطعاً از دقیقه یك داخل زمین خواهد شد؛ چشم به تجربه بالاى ابراهیم صادقى كاپیتان تیمش دارد. سایپا فصل قبل 2 مرتبه صفر- صفر و 2-2 پرسپولیس را متوقف كرد، پس امروز هم مى تواند با تكیه بر نیروى انگیزه زیاد بازیكنانش به نتیجه برسد. به نظر مى رسد بزرگ ترین مشكل سرمربى جدید سایپا برخورد با تیمى باشد كه امروز در بهترین شرایط روحى قرار دارد. پرسپولیس در صورت نیاز با تفكرات دنیزلى در عرض 45 دقیقه پوست خواهد انداخت و این براى سایپا خطرناك است. با این حال مشكلات خاص دنیزلى هم پابرجاست. سرمربى ترك تبار قرمزها مى داند كه اگر ابراهیم اسدى بیمار را در لیست خود نداشته باشد، آن وقت باید براى حمایت از مردان سرنوشت سازى چون بادامكى و حتى نورى فكرى دیگر كند.

چاره اى نیست باید انتخاب كرد

پرسپولیس نمى تواند از عناصر تهاجمى اش بگذرد. نیكبخت، بادامكى و حتى اولادى كه در بازى تیم ملى امید با استقلال خودنمایى كرد؛ آماده اند تا همه برنامه هاى تهاجمى دنیزلى را تحقق ببخشند.

پژمان نورى در بازى با پیكان یكى از بهترین ها بود با این حال غیبت احتمالى اسدى سبب مى شود تا این هافبك خلاق احتمالاً در نقش حامى معدنچى یا نیكبخت در جناح چپ وارد زمین شود. براى جایگزینى اسدى بیمار هم 2 گزینه مطرح هستند. اول فرزاد آشوبى كه این روزها براى پرسپولیس هم دفاع راست بوده و هم هافبك بغل راست. پست اصلى آشوبى هافبك دفاعى است. البته الونگ هم انتخابى قابل اعتنا براى به راه انداختن جنگ هاى فیزیكى و توپ ربایى از هافبك هاى سایپا است.

قرمزها اگر در نیمه اول به نتیجه لازم دست یابند آن وقت شاید رابرت ساها را یك خط به عقب بیاورند تا یك دفاع چپ «صرف» باشد. این قضیه درخصوص احسان خرسندى هم صدق مى كند.

UserName