• تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1385/07/24
  • تاريخ :

جمعه شلوغ ترین روز نمایشگاه (گزارش روز هجدهم نمایشگاه قرآن کریم)


روز جمعه شلوغ ترین روز از آغاز نمایشگاه قرآن کریم بود به نحوی که در غرفه تبیان جا برای سوزن انداختن نبود. قسمت عضویت سایت نیز روز بسیار شلوغی را سپری کرد و بیش از 200 نفر به عضویت در سایت در آمدند.

از دیگر نکات حضور مدیران و اعضاء انجمن های خانواده و روانشناسی در غرفه تبیان بودند که به گفتگو پرداختند.

نکته دیگر حضور یکی دیگر از جانبازان 8 سال دفاع مقدس در غرفه تبیان و آشنا شدن ایشان با موسسه تبیان بود. این عزیز وقتی از مزایا و امکانات عضویت در سایت تبیان آشنا شدند سریعا به عضویت در سایت در آمدند.


مهمانان :

حجت الاسلام و المسلمین دکتر خاموشی (ریاست محترم سازمان تبیلغات اسلامی) در این روز مهمان غرفه تبیان بودند که ایشان با دوربین خبرساز تبیان نیز مصاحبه کردند. در هنگام حضور دکتر خاموشی در غرفه تبیان ، آقای دکتر خواجه پیری (رییس چهاردهمین نمایشگاه قرآن کریم) نیز به غرفه تبیان آمدند و با آقای دکتر خاموشی به صحبت پرداختند.

از دیگر مهمانان این روز می توان به حضور آقای مظفر (وزیر سابق آموزش و پرورش) اشاره کرد که ایشان به همراه دخترشان به نمایشگاه آمده بودند که با راهنمایی مدیر روابط عمومی تبیان وارد غرفه شدند و از نزدیک با فعالیتهای موسسه تبیان آشنا شدند و سپس با دوربین تبیان نیز مصاحبه نمودند.

و مهمان دیگر آقای محمدپور (مدیرکل سابق حراست سازمان تربیت بدنی ) بودند که در غرفه تبیان حضور یافتند.


معرفی محصولات تبیان :

امروز به معرفی نرم افزار " عترت 6" می پردازیم که شامل موارد زیر می باشد :

- زندگی نامه حضرت امام سجاد (ع)

- امکان جستجوی لفظی و موضوعی در احادیث

- متن کامل صحیفه سجادیه به همراه قرائت کامل و ترجمه فارسی

- جستجو در متن صحیفه سجادیه

- بهره گیری از سرگرمی ها و بازیهای آموزنده

- مرثیه و مولودی

- احادیث و سخنان گهربار حضرت امام سجاد (ع) با ترجمه فارسی و قرائت

و…


اخباری از نمایشگاه قرآن کریم :

- بخش هنری نمایشگاه چهاردهم، شامل آثار هنری از جمله منبت، تهذیب، سوزن دوزی و ... است.

به گزارش ستاد خبری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، استاد امیر چون درّی با 17 سال سابقه کار سوزنی، 3 سال است که فعالیتهای قرآنی خود را آغاز کرده است و سوزن دوزی قرآنی برای نخستین بار است که در کشور صورت می پذیرد.

استاد چون درّی درباره سوابق خود گفت: « من از سال 68 این فن و هنر را از استاد خسرو فرجی که طراح، نقاش و سوزن دوز بود به طور خصوصی فرا گرفتم و در ابتدا چهره ها و تابلوهای معروف دنیا را سوزن دوزی می کردم اما چند سالی است که برای آرامش دل خود آیات قرآن را سوزن دوزی می کنم.»

وی با اشاره به استقبال مردم از این هنر می افزاید:« آثار من در این نمایشگاه از استقبال خوبی برخوردار است اما به دلیل زمان بر بودن و دقت عمل هزینه این آثار سنگین است و علاقمندان قادر به خرید آثار نیستند.

چون دری افزود: کارهای قرآنی را فقط برای علاقه قلبی ام به آیات قرآن انجام می دهم زیرا این آثار به دلیل قیمت بالای آن مشتری ندارد.»

استاد چون درّی با درخواست حمایت از مراکز متولی قرآین تاکید کرد:« من با سوزن دوزی امرار معاش میکنم به همین خاطر مجبورم آثاری همچون تمثال مسیح، تابلوهای شام آخر و لبخند ژکوند را که در داخل و خارج کشور خریدار دارد سوزن دوزی نمایم در صورتی که اگر از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت شوم فعالیتهای خود را بر آیات قرآنی و احادیث ائمه اطهار (علیهم السلام) متمرکز می کنم.»

- سایت

عضویت در کانال تلگرام تبیان
پخش زنده شبکه های تلوزیون از وبسایت تبیان
UserName