• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • چهارشنبه 1385/07/05
  • تاريخ :

مسابقات جهانی کشتی - چین

مراد محمدی به دیدار نهایی راه یافت


مراد محمدی کشتی گیر آزادکار کشورمان با غلبه بر حریفان خود به دیدار نهایی وزن 60 کیلو گرم راه یافت.

مراد محمدی کشتی گیر آزاد کار کشورمان در وزن 60 کیلو گرم در دور اول رمضانف از کشورمقدونیه را با نتایج دو بر صفر و سه بر صفر از پیش رو برداشت.وی در دور دوم واسیلی فدروشن اوکراینی را در وقت اول سه بریک شکست داد ، در وقت دوم با نتیجه یک بر صفر به وی باخت و در وقت سوم یک بر صفر به پیروزی رسید و به دیدار نیمه نهایی راه یافت . وی در این مرحله تاکا تاسوکو ژاپنی را با نتیجه چهار بر یک در وقت اول شکست داد و در وقت دوم یک بر صفر مغلوب شد و در مجموع با پیروزی مقابل او جواز حضور در دیدار نهایی وزن 60 کیلو گرم را به دست آورد.

محمدی در دیدار نهایی وزن 60 کیلو گرم که تا ساعاتی دیگر برگزار می شود با میک ردیک آمریکایی روبه رو خواهد شد.

اما تقی داداشی كشتی‌گیر وزن ? 55 كیلوگرم تیم ملی كشتی آزاد ایران با قبول شكست از " ساموئل هنسون " آمریكایی امید خود را برای كسب مدال‌های طلا و یا نقره این وزن از دست داد.

داداشی در دور سوم این مسابقات صبح امروز چهارشنبه در شهر گوانگ جو چین ،مقابل ساموئل هنسون قهرمان مسابقه‌های جهانی سال 1998 در تهران و نایب قهرمان بازیهای المپیك ? 2000 سیدنی از آمریكا قرار گرفت و با ضربه فنی شكست خورد.

داداشی در وقت نخست این كشتی یك بر صفر برنده شد اما در وقت دوم غافلگیر شده و توسط كشتی گیر آمریكایی شانه‌هایش با توشك آشنا شد .

تقی داداشی پیش از این كشتی موفق شده بود در دور دوم " ناران باتار " از مغولستان را با نتیجه 8 بر 5 شكست دهد .

در هر صورت تقی داداشی باید به انتظار بنشیند تا " ساموئل هنسون " آمریكایی به فینال برسد. در این صورت او شانس كسب مدال برنز را خواهد داشت .

امروز از رقابتهای فرنگی هم مسعود هاشم‌زاده" نماینده وزن 120 كیلوگرم تیم ملی كشتی فرنگی ایران با شكست مقابل " میهالی دیاك باردوس " از مجارستان از دور مسابقه‌های كشتی فرنگی قهرمانی جهان در گوانگ جو چین حذف شد .

هاشم‌زاده پس از پیروزی مقابل كشتی‌گیر قزاقستان در دور نخست ، در دور دوم به مصاف " میهالی دیاك بادوس " نایب قهرمان جهان در سال 2005 از مجارستان رفت و با امتیاز ? 5 بر یك مغلوب كشتی‌گیر مجاری شد .

در وقت نخست این كشتی " دیاك باردوس " با كشیدن كنده فرنگی حریف ایرانی و همچنین ناتوانی هاشم‌زاده در كشیدن كنده فرنگی ، 4 امتیاز كسب كرد و 4 بر صفر برنده این وقت شد.

دروقت دوم هاشم زاده درخاك اجباری حریف مجاری خود نشست اما دیاك باردوس نتوانست كنده هاشم زاده را بالا ببرد و به همین دلیل یك امتیاز به كشتی گیر كشورمان تعلق گرفت .

نوبت به هاشم زاده رسیدتا كشتی گیر مجاری در خاك اجباری او قرار بگیرد اما هاشم زاده نتوانست فن كنده فرنگی را اجرا كند و یك امتیاز به دیاك باردوس مجاری داده شد و او این كشتی را در این وقت یك بر یك به سود خود به پایان برد .

باشكست میهالی دیاك باردوس از مجارستان مقابل میلیان لوپز قهرمان مسابقه‌های جهانی سال 2005 در مجارستان از كوبا شانس مدال برنز مسعود هاشم زاده از بین رفت و او از گردونه مسابقه‌های كشتی فرنگی قهرمانی جهان حذف شد.

كشتی گیر كوبایی موفق شد ، دیاك باردوس را در دو وقت پی در پی با نتایج 5 بر صفر و 4 بر صفر مغلوب كند .

میلیان لوپز با پیروزی مقابل كشتی گیر مجاری به فینال وزن ? ????كیلوگرم راه پیدا كرد.

اما دیروز سامان طهماسبی كشتی‌گیر كردستانی تیم ملی ایران در وزن 84 كیلوگرم كه با غلبه بر كشتی گیر آمریكایی در یك قدمی كسب مدال برنز قرار گرفته ‌بود موفق شد با شكست دادن " كیم جوسی نورمیلا " از فنلاند به مدال برنز جهان دست یابد.

طهماسبی روز سه‌شنبه در وقت نخست در حالیكه ? 3 بر صفر از حریف فنلاندی خودعقب افتاده بود نتیجه را در این وقت 3 بر 3 به سود خود پایان داد.

این كشتی‌گیرفرنگی كار كشورمان سه امتیاز خود را از امتناع حریف كه درخاك نشسته بود و همچنین مقاومت خود روی فن كنده ‌فرنگی بدست آورد، و در وقت دوم سامان طهماسبی كشتی گیر دلاور ایرانی به زیبایی تمام فن‌كنده فرنگی را روی كشتی گیر فنلاندی اجرا و صاحب ?5 نمره شد و در نهایت با پیروزی 8 بر 3 به مدال برنز جهان دست یافت.

UserName