• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1385/07/03
  • تاريخ :

بهرام بیضایی امیدوار نسبت به حل مشكلات "لبه‌ی پرتگاه"

  

بهرام بیضایی می‌گوید: رایزنی هایی در حال انجام است تا مشكلاتی كه باعث شد ساخت فیلم "لبه‌ی پرتگاه" منتفی شود حل شود.

این كارگردان سینما و تئاتر در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا اظهار امیدواری می كند كه این رایزنی‌ها نتیجه بدهد.

این درحالی است كه هفته‌ی گذشته طی تماسی كه خبرنگار ایسنا با بیضایی داشت، بیضایی درپاسخ به سوالی درباره‌ی وضعیت این فیلم گفت: بعد از مسائلی كه منجر به منتفی شدن ساخت "لبه پرتگاه" شد، خود را قانع كردم كه فعلا فیلم نسازم و خود را درگیر كارهای نوشتاری كرده‌ام.

بیضایی درپاسخ به سوال دیگری تاكید می كرد: قراراست عنوان نشود چه مسائلی باعث شده است تا ساخت "لبه‌ی پرتگاه" منتفی شود.

وی تصریح كرده بود: من سعی كردم پس از این مسائل هیچ گونه دلگیری نداشته و به آن فكر نكنم و حتی سعی كردم به ساختن فیلم علاقه‌ای پیدا نكنم و جدی نگیرم.

بیضایی در پاسخ به سوالی درباره‌ی اینكه گفته می شود؛ مشكلات "لبه‌ی پرتگاه" حل شده است گفت: مدتی وقت لازم خواهم داشت تا بتوانم مجددا كاركنم.

وی چندی قبل بعد از شش سال كه از ساخت آخرین ساخته سینمایی‌اش "سگ كشی"، می‌گذشت پروانه ساخت "لبه پرتگاه" را دریافت كرد. او قرار بود به زودی پیش تولید فیلم جدیدش را آغاز كند.

قراربود در شهریور ماه طبق پیش بینی‌ها این فیلم جلوی دوربین برود. بیضایی پس از فیلم "سگ‌کشی" که درسال 79 آن را ساخته بود دیگر فیلمی نساخته است. او حتی فیلم "سگ کشی" را ‌10 سال پس از آخرین فیلمش "مسافران" ساخته بود.

بهرام بیضایی، پس از ساخت فیلم “سگ‌كشی” پس از ده سال دوری از سینما، اگرچه همواره خواسته است فاصله میان سالهای فیلمسازی‌اش را كاهش دهد ولی در این سال‌ها، تنها تئاتر و نمایشنامه نویسی بوده است كه بیضایی توانسته در آن فعالیت كند. بیضایی برای حضور در سینما، حتی تا صادر شدن پروانه ساخت فیلم "اتفاق خودش می‌افتد" پیش رفت اما وجود موانعی باعث شد تا او دوباره به تئاتر بازگردد. او زمانی گفته بود من چون نمی‌فهم كه در كجای دنیا زندگی می‌كنم همیشه فكر می‌كنم در یك قدمی فیلمسازی هستم ولی همیشه می‌بینم خیلی از آن دورم! اوعنوان كرده بود: نمی‌دانم چرا اینگونه است؟ من نمی‌دانم كی فیلم بعدی من ساخته می‌شود و بالاخره آیا آن فیلمی كه من دلم می‌خواهد، ساخته خواهد شد یا نه؟

بیضایی درگفت وگوی دیگری با ایسنا گفته بود: خودم هم نگران فیلم ساختن هستم چون احساس می كنم كم كم دارم فیلمسازی را فراموش می كنم. همیشه صحبتهایی كه برای فیلمسازی انجام می دهم به كلماتی چون بعدا ، به زودی منتهی می شود.

این كارگردان زمانی در پاسخ به اینكه چه طور چند سال موفق به كار كردن نشده است گفته بود: من كم كاری نكرده‌ام؛ در این مدت فیلمنامه‌ها و نمایشنامه‌های زیادی برای تصویب داده‌ام كه مجوز كار نگرفته‌اند یا خواهان تصحیح به نحوی شده‌اند كه می‌دانسته‌اند امكان پذیرش آن برایم وجود ندارد و به این نحو مانع از فعالیت فیلمسازی یا تئاتری من شده‌اند. وگرنه من خیلی دلم می‌خواهد فیلم بسازم و اصلا كارم كار فرهنگی كردن است و زمانی كه مجوز و سرمایه وجود داشته باشد، من ‌5 دقیقه هم درنگ نخواهم كرد


لینک:

 سینما، تاتر و بیضایی : خیلی دور -خیلی نزدیك. 

UserName