• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1387/02/17
  • تاريخ :

چمن ورزشگاه آزادي در خطر است

مدير مجموعه ورزشي آزادي تهران نسبت به تخريب چمن اين ورزشگاه هشدار داد و تاکيد کرد، مسئول بروز هرگونه مشکل احتمالي در اين خصوص فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ برتر است.

حسن ضيا آذري با بيان اين مطلب در گفتگويي افزود: بر اساس قوانين فدراسيون جهاني فوتبال و آنچه مورد توافق و تفاهم سيستم اجرايي فوتبال در کشور ما و ساير نقاط دنياست، براي برگزاري مسابقات فاصله زماني حداقل 72 ساعت را مدنظر قرار مي دهد و به ندرت ديده مي شود که با فاصله زماني کمتر از اين اقدام به برگزار بازي ها شود.

وي ادامه داد: اين تصميم از آنجا اتخاذ شده است که بازيکنان با افت بدني روبه رو نشوند. چرا که بازيکن يک موجود زنده است و براي حضور در مسابقات نياز به تجديد قوا دارد. ما به اين قانون به ديده احترام مي نگريم اما حرف مان اين است که چرا به چمن ورزشگاه آزادي فرصت استراحت داده نمي شود. مگر چمن يک موجود زنده نيست. چمن ورزشگاه نيز مانند هر موجود زنده ديگري  نياز به استراحت دارد.

مديرکل مجموعه ورزشي آزادي تهران در ادامه به متوليان فوتبال کشور در خصوص حفظ سلامت چمن اين ورزشگاه هشدار داد و گفت: اگر ملاحظه چمن ورزشگاه آزادي را نکنند، قطعا اين سرمايه ملي با مشکل مواجه خواهد شد. اين مشکل شايد در پايان مسابقات ليگ برتر در فصل جاري، آغاز مسابقات فصل آينده و يا حتي در جريان مسابقات مقدماتي جام جهاني بروز کند، در آن شرايط دود تمام ناملايمتي ها امروز به چشم فوتبال کشور مي رود.

آذري با گلايه از برگزاري فشرده بازي هاي ليگ طي چند هفته اخير در خصوص شرايط نه چندان مناسب زمين چمن ورزشگاه آزادي گفت: اينکه زمين چمن ورزشگاه آزادي طراوت گذشته را ندارد بدين خاطر است که نمي توانيم همچون ماه هاي اخير به اين زمين رسيدگي کنيم. نگهداري زمين چمن ورزشگاه حاصل يک فرايند است. سمپاشي، آبياري، واکاوي، هوادهي و ... چمن از جمله کارهاي است که براي انجام آن بايد زمان لازم صرف شود.

وي ادامه داد: بازي هاي ليگ آنقدر فشرده برگزار مي شود که ديگر فرصت رسيدگي به اين کارها را نداريم. اگر هم به زمين رسيدگي نکنيم پس از چند ماه پر از چاله و تپه خاکي خواهد شد. آن وقت زمين چمن ورزشگاه آزادي ايران که يک سرمايه ملي است از بين مي رود و تبديل به يک زمين درجه چندم مي شود.

مديرکل مجموعه ورزشي آزادي تهران در ادامه خطاب به متوليان فوتبال کشور گفت: اگر مشکلي جدي براي زمين چمن ورزشگاه آزادي به وقوع بپيوندد، مقصر اصلي آن سيستم فوتبال کشور و سازمان ليگ است که براي برگزاري مسابقات شرايط ورزشگاه را در نظر نگرفتند.

 

استقلال تهران در تختي

 

رئيس سازمان ليگ برتر، مدير ورزشگاه آزادي را در اعتراض به برگزاري فشرده مسابقات ليگ برتر در اين ورزشگاه، محق دانست.

عزيز محمدي با بيان اين مطلب در گفتگو با مهر، افزود: آقاي آذري حق دارد اعتراض کند. متاسفانه ما ناخواسته مجبور به برگزاري فشرده بازي هاي ليگ در ورزشگاه آزادي شديم که همين مسئله متاسفانه مشکلاتي را براي مسئولان اين ورزشگاه در بر داشته است.

وي ادامه با اشاره به اينکه سازمان ليگ ناچار به برگزاري بازي هاي استقلال و پرسپوليس در ورزشگاه آزادي است، افزود: پس از برگزاري بازي امروز استقلال - مقاومت سپاسي، شش روز تا برگزاري ديدارهاي هفته سي و دوم فرصت هست و پس از آن مجددا دو بازي خواهيم داشت. اميدوارم در اين فرصت مسئولان ورزشگاه آزادي بتوانند مراحل نگهداري چمن را انجام دهند.

رئيس سازمان ليگ برتر در ادامه خاطرنشان کرد: ما از چندي پيش رسما به دو باشگاه استقلال و پرسپوليس اعلام کرديم که مي توانند بازي هاي خود را در ورزشگاه تختي برگزار کنند اما اين دو باشگاه کماکان به ميزباني بازي هاي خود در ورزشگاه آزادي تاکيد داشتند. از آنجائيکه اين دو تيم مي توانند محل ميزباني بازي هاي خود را انتخاب کنند ناچار بوديم خواسته آنها که همان برگزاري بازي در ورزشگاه آزادي بود را بپذيريم.

محمدي ادامه داد: با اين وجود به خاطر برگزاري همزمان بازي هاي ليگ برتر در سه هفته پاياني از باشگاه استقلال خواستيم که بازي هفته سي سوم خود مقابل ذوب آهن را در ورزشگاه تختي تهران برگزار کند. از آنجائيکه دو تيم در ميانه جدول هستند و براي قهرماني و ماندن در ليگ تلاش نمي کنند بازي آنها در ورزشگاه تختي برگزار خواهد شد.

وي تصريح کرد: براي سازمان ليگ تفاوتي بين پرسپوليس و استقلال نيست. از آنجائيکه تيم پرسپوليس در کورس قهرماني است و بازي هفته سي و سوم اين تيم مقابل صباباتري در راه قهرماني تعيين کننده است، چاره اي نبود که بازي استقلال - ذوب آهن را در ورزشگاه  تختي برگزار کنيم و بازي پرسپوليس که احتمال حضور بيش از هفتاد هزار تماشاگر در آن است، در ورزشگاه آزادي انجام شود.

 

 

 

UserName