• تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1383/08/05
  • تاريخ :

گزارش یازدهمین روز نمایشگاه از غرفه ی تبیان

.برگزاری مراسم ویژه شب های قدر در نمایشگاه بین المللی قرآن

.روزانه 2 هزار دانش آموز از نمایشگاه قرآن بازدید می کنند

.کارگاه تهیه روزنامه دیواری در بخش جوان نمایشگاه قرآن

.نمایش قرآن کریم به خط بریل

.سایت ویژه حضرت مهدی(عج) در نمایشگاه قرآن افتتاح شد

گزارش یازدهمین روز نمایشگاه از غرفه ی تبیان


گزارش امروز را به قلم دوست عزیزمانpayam pop می خوانیم:

اگر بخواهیم ساعات کار نمایشگاه را به سه قسمت تقسیم کنیم، قسمت اول از ساعت 10 صبح تا 13 است که در این قسمت بیشتر بازدیدکنندگان را دانش آموزان تشکیل می دهند. نکته جالب لباس یک شکل این عزیزان هست که هماهنگی آن منظره جالبی را به وجود می آورد و تا به خودمان می آییم متوجه می شویم که دور تا دورمان را گرفته اند و با حالتی کنجکاوانه به کامپیوترها و صفحه مانیتور نگاه می کنند و ما واقعاً فرصت نمی کنیم به تک تک آنها برسیم و...

قسمت دوم از ساعت 13 تا 17 است که جزء شلوغترین ساعات نمایشگاه است و بازدیدکنندگان بسیار زیادی دارد و بهترین زمان برای جذب این دوستان می باشد. که خوشبختانه امروز در این زمینه موفق هم بودیم.

نکته جالبی که می توان امروز به آن اشاره کرد این بود که یکی از عزیزانی که چند روز پیش به عضویت سایت درآمده بود می گفت: از طرف تبیان رمز عبوری در ایمیل خود دریافت نکرده است. ما هم با تعجب از اینکه علت چه بوده به بررسی پرداختیم و در آخر متوجه شدیم ایمیلی که این دوست عزیز به ما داده است ساخته و پرداخته ذهن او بوده و درست نبوده است وجالبتر اینکه این دوست عزیز به عدم ارسال رمز عبور اعتراض می کرد و متعجب بود!

و قسمت سوم هم از ساعت 30/18 تا 22 که بعد از صرف افطار در موسه تبیان به نمایشگاه برمی گردیم و هر چه به پایان زمان نمایشگاه نزدیکتر می شویم غرفه شلوغتر می شود چون علاقه مندان فعالیتهای قرآنی معمولاً بعد از مراسم افطار به نمایشگاه می آیند.

امروز تا پیش از افطار به دلیل مشکلات فنی، باز هم پرده تبیان فعال نبود اما بعد از افطار پس از رفع مشکل فنی ویدئو پروژکتور دوباره راه اندازی شد تا سایت تبیان باز هم بر روی پرده در معرض نمایش قرار گیرد.

علاوه بر کارکنان تبیان که همیشه در غرفه حضور دارند و زحمات زیادی می کشند از بین کاربران نیز امیر، سفیرعشق، میثم لقمان، کیلر، امین خوشگله، مانی نقاشی، الحدید، شادی جون، میمنت، مصیبت خفن، مرد بزرگ، عاطفه خانم، گل 323 و رنگ محبت هم روز دوشنبه در غرفه حضور داشتند. هر چند که هنوز هم جای تعدادی از دوستانی که عضو سایت هستند در غرفه تبیان خالی است که امیدواریم هر چه زودتر این عزیزان را هم در غرفه ببینیم.

ضمناً روز دوشنبه بیش از 250 نفر به صورت حضوری به عضویت سایت تبیان درآمدند.

برگزاری مراسم ویژه شب های قدر در نمایشگاه بین المللی قرآن

مراسم ویژه شب های قدر با حضور حافظان، قاریان، مداحان و شرکت کنندگان در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار می شود.

  به نقل ازستاد خبری نمایشگاه قرآن، در مراسم شب 19 ماه مبارک رمضان( شب ضربت خوردن حضرت علی(ع) ) برنامه هایی همچون قرائت قرآن، دعا، مناجات، سخنرانی و نوحه خوانی به اجرا درخواهد آمد.

در این شب حجت الاسلام قمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، درباره اهمیت لیالی قدر در قرآن کریم و مقام شامخ حضرت علی(ع) سخنرانی می کند.

قرائت مناجات و نوحه سرایی توسط مداحان اهل بیت کشور نیز از دیگر برنامه های شب 19 ماه مبارک رمضان در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است.

این مراسم راس ساعت 21 در سالن اجتماعات نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار خواهد شد.

روزانه 2 هزار دانش آموز از نمایشگاه قرآن بازدید می کنند


روزانه نزدیک به 2 هزار دانش آموز از بخش های مختلف نمایشگاه بین المللی قرآن کریم بازدید می کنند.

محمدی معاون بخش کودک و نوجوان نمایشگاه قرآن عنوان کرد: با گذشت  بیش ازیک هفته از فعالیت های نمایشگاه قرآن، هزارها دانش آموز دختر و پسر، ضمن بازدید از بخش های متنوع نمایشگاه، از برنامه های ایجاد شده در بخش مربوط به کودکان و نوجوانان نیز استفاده می کنند.

نمایشگاه قرآن کریم روزهای فرد پذیرای دانش آموزان پسر و روزهای زوج پذیرای دانش آموزان دختر می باشد.

کارگاه های مختلفی چون نقاشی دیواری، نقاشی با مداد شمعی و آبرنگ، خوشنویسی، کلاژ، و سفال گری، اجرای نمایش بر اساس داستان های قرآن، مسابقات مختلف دانستنی های قرآن، روخوانی و نمایشگاه کتاب علوم و قصه های قرآنی، از جمله برنامه هایی است که در این دوره از نمایشگاه قرآن برای این گروه سنی در نظر گرفته شده است.

کارگاه تهیه روزنامه دیواری در بخش جوان نمایشگاه قرآن


نشریه بشارت وابسته به موسسه اسلامی امام رضا(ع)، برای اولین بار در نمایشگاه قرآن آموزش چگونگی تهیه و نگارش روزنامه دیواری قرآنی را در بخش جوان نمایشگاه راه اندازی کرده است.

شرکت کنندگان دراین کارگاه آموزش می بینند که چگونه مطالب موردنیاز خود را جمع آوری و چکیده نویسی و آن را در قالب روزنامه دیواری گردآوری و طراحی نمایند.

حسین ایرجی، مسئول کارگاه روزنامه دیواری در گفت و گو با روابط عمومی موسسه اطلاع رسانی تبیان هدف از برگزاری کارگاه را آشنایی و انس جوانان با مسائل قرآنی ذکر کرد. ایرجی افزود طراحی روزنامه نگاری از مباحثی است که مخاطبان اصلی آن جوانان هستند، بنابراین ما احساس کردیم در بخش جوان نمایشگاه جای این کارگاه خالی است و درصدد برپایی آن برآمدیم.

 لازم به ذکر است، آثار برتر این کارگاه در مسابقه شرکت داده می شوند و به اثرات برتر جوائزی اهدا می شود وی اظهار داشت تا کنون بالغ بر1500 نفر در این مسابقه شرکت کرده اند و بسیار خرسندیم که چنین استقبالی از این بخش شده است.

نمایش قرآن کریم به خط بریل

دو نمونه قرآن با خط بریل مخصوص نابینایان در بخش مکتوب دوازدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم به نمایش گذاشته شده است.

موسسه رودکی مجموعه 6 جلدی قرآن کریم بدون ترجمه فارسی و مجموعه 11 جلدی همراه با ترجمه فارسی را برای نابینایان چاپ و در این دوره نمایشگاه به نمایش گذاشته است.

همچنین این موسسه کتابهای دینی دیگری از جمله نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، ادعیه ماه رمضان، بخش هایی از مفاتیح الجنان، دعاهای گنج العرش، ندبه، کمیل، توسل و زیارت عاشورا را با همکاری معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به چاپ رسانده است و در نمایشگاه قرآن در معرض نمایش و فروش قرار داده است.

سایت ویژه حضرت مهدی(عج) در نمایشگاه قرآن افتتاح شد


بخش قرآن و انتظار در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم به منظور آشنا شدن بازدیدکنندگان با قرآن کریم و حضرت مهدی(عج) اقدام به راه اندازی سایتCOM.313-BM  WWW.کرده است.

 این سایت با 114 سایت مربوط به قرآن و انتظار در ارتباط است و آثار مربوط به مهدویت و قرآن در آن دیده می شود که بازدیدکنندگان می توانند با جستجو از طریق القاب امام زمان(عج) به اطلاعات موردنظر دست یابند .

لازم به ذکر است عدد 313 در این سایت برگرفته از تعداد یاران امام زمان و حرفM وB به ترتیب بیانگر نام حضرت مهدی (عج) و پایگاه است.

UserName