• تعداد بازديد :
  • پنج شنبه 1382/03/01
  • تاريخ :

درخشش ایرانیان در 2 مسابقه جهانی

      اخبار ادبی- هنری (اول خرداد  1382)

هنرمندان و اندیشمندان ایرانی در ژاپن

درخشش ایرانیان در 2 مسابقه جهانی

تهران – هفت كودك و نوجوان هنرمند ایرانی با درخشش در دو مسابقه ی بین المللی نقاشی در مقدونیه و ژاپن افتخار آفریدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران "ایسنا" در مسابقه بین المللی نقاشی بیتولا در مقدونیه، دنیا احمدی و سامان وزیری 7 ساله به ترتیب لوح زرین و دیپلم  افتخار این مسابقه را دریافت كردند.

در این مسابقه با موضوع آزاد 30 اثر از ایران توسط كانون شركت داده شده بود و برگزار كنندگان مسابقه ی " بیتولا " جایزه ویژه ای را نیز به كانون به علت مشاركت فعال در این مسابقه اهدا كردند.

در مسابقه بین المللی نقاشی كاناگاوا در ژاپن هم پنج كودك و نوجوان ایرانی جزء  برگزیدگان این مسابقه شدند.

گلبرگ امیری 5 ساله از اسلام شهر، مریم محمودزاده 8 ساله از تهران و فرح رضایی مطلق 9 ساله از برازجان، مینا مسجدی و رضا صالحی 12 و 14 ساله از اصفهان برگزیدگان ایرانی این مسابقه بودند. در دوازدهمین دوره ی نمایشگاه بین المللی دو سالانه ی نقاشی كاناگاوا ، 38  هزار اثر از 11 كشور جهان با موضوع آزاد رقابت كردند.

هنرمندان و اندیشمندان ایرانی در ژاپن

توكیو- هنرمندان واندیشمندان ایرانی ، دیروز همزمان با سالروز میلاد رسول (ص) برای شركت در هفته فرهنگ ایرانی كه از روز پنجشنبه آغاز می شود، وارد ژاپن شدند.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، سفیر ایران در ژاپن هدف از برگزاری این هفته فرهنگی را تعمیق آشنایی مردم ژاپن با فرهنگ و هنر ایرانی بیان كرد. نخستین هفته فرهنگی ایران در ژاپن ، 5 سال پیش برگزار و با استقبال زیادی روبرو شد. دكتر حداد عادل نماینده مجلس شورای اسلامی نیز برای شركت در بخش سمینار زبان و ادبیات فارسی این نمایشگاه به توكیو آمده است. استاد امیر خانی رئیس انجمن خوشنویسان ایران، استاد آقا میری مینیاتوریست برجسته و عثمان محمد پرست نوازنده دو تار، كه به تازگی در یك فیلم سینمایی مشترك ایران و ژاپن به نام فردا نیز نقش ایفا كرده ، از دیگر هنرمندانی هستند كه برای شركت در هفته فرهنگی ایران به ژاپن سفر كرده اند. این هفته فرهنگی به همت سفارت جمهوری اسلامی ایران، همكاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و بنیاد ژاپن، با  پشتیبانی وزارت خارجه ژاپن، در3 بخش نمایشگاه و كارگاه های هنری اجراها و نمایش های هنری و سمینارهای تخصصی برگزار می شود.

UserName