• تعداد بازديد :
  • چهارشنبه 1387/11/02
  • تاريخ :

اين بار33روز هم نتوانستي دوام بياوري!!
اسراييل

عقب‌نشيني رژيم صهيونيستي از نوار غزه در حالي صورت گرفت كه نظاميان اين رژيم بيش از 99 كشته و دست‌كم 411 زخمي را با خود به سرزمينهاي اشغالي بردند و ماشين جنگي آنها نيز آسيب‌هاي جدي ديد.

رژيم صهيونيستي كه پيش از اين بارها بر اسطوره ارتش شكست ناپذير خود تاكيد داشت، اينك تلفات نظاميان خود را به شدت سانسور مي كند. اين رژيم با سانسور خبري شديد و اعمال فشار بر رسانه‌هاي داخلي خود آنها را از اعلام دقيق تلفات نظامي منع كرده است، اما با اين حال اخبار و گزارش‌هاي رسيده از سرزمين‌هاي اشغالي حاكي از تلفات سنگين نظاميان صهيونيستي و خسارت‌هاي گسترده ماشين جنگي آنها در طول 22 روز تجاوز اين رژيم به خاك نوار غزه و مقاومت دليرانه ملت فلسطين است.

اسراييل

بر اساس اعلام منابع نزديك به نيروهاي مقاومت فلسطيني در 22 روز گذشته بيش از 99 نظامي صهيونيست به هلاكت رسيده‌ و نزديك به 411 نظامي صهونيست نيز زخمي شدند.

پايگاه اسرائيلي"دبكا" وابسته به سازمانهاي جاسوسي رژيم صهيونيستي نيز فاش كرد كه بيش از 42 نظامي اسرائيل در نتيجه اصابت خمپاره گروه‌هاي مقاومت در غزه دچار فلج دائمي شده‌اند.

اين در حالي است كه اسرائيل تنها به كشته شدن 13 صهيونيست از آغاز اين حملات اعتراف كرده و اعلام نموده بيش از دويست نفر ديگر نيز از آغاز اين تجاوزات در 27 دسامبر زخمي شده‌اند.

سخنگوي نظامي رژيم صهيونيستي با اعلام اين خبر گفت كه 51 نظامي و 13 شهروند اسرائيلي همچنان براي درمان جراحات خود در بيمارستان به سر مي‌برند، وي تاكيد كرد كه حال برخي از اين زخمي‌ها وخيم است.

از سوي ديگر جنبش حماس اعلام كرده است كه دست‌كم 99 نظامي صهيونيست در اين حملات به هلاكت رسيده‌اند، مقامات حماس با اعلام اين خبر تاكيد دارند كه 50 تن از اين افراد را تك‌تيراندازان نيروهاي مقاومت هدف گلوله‌هاي خود قرار داده‌اند.

همچنين بر اساس اعلام نيروهاي مقاومت فلسطين در طول درگيري‌هاي 22 روز گذشته عليه نيروهاي اسرائيلي بيش از 411 نظامي اسرائيلي نيز زخمي شده‌اند.

اسرائيل در دو سال گذشته وارد دو جنگ شد كه هر كدام با يك خشم شروع و با حيرت و شگفتي پايان يافت و بين اين دو جنگ و رهبري كه شخصيتي تحريك آميز دارد، رابطه وجود دارد.

گردانهاي القسام اعلام كرد كه بيش از يك هزار موشك و خمپاره به سمت شهرك‌هاي صهيونيست‌نشين و پايگاههاي نظامي و نيز محل تجمع و استقرار نيروهاي اشغالگر شليك كرده است.

اين جنبش همچنين اعلام كرد كه بيش از هشت بمب بر سر نفربرهاي نظامي اسرائيل منفجر كرده و توانسته حدود 50نفر زرهي رژيم صهيونيستي را هدف گرفته يا منهدم كند.

گردانهاي القسام همچنين تاكيد كرد كه يك فروند هواپيماي جاسوسي رژيم صهيونيستي و نيز چهار فروند هواپيماي تهاجمي اين رژيم را سرنگون كرده است.

پيروزي غزه

از سوي ديگر گردانهاي القدس اعلام كرده است كه به تنهايي بيش از 18 نظامي صهيونيستي را به هلاكت رسانده است، بر اساس آماري كه اين گردانها ارائه داده است، 72 نظامي ديگر نيز در عمليات اين نيروها زخمي شده‌اند.

اين در حالي است كه رژيم اشغالگر قدس موفق نشد تا پايان جنگ شليك موشك‌هاي مقاومت به سمت شهرك‌هاي صهيونيستي را متوقف كند و حتي برد اين موشك‌ها نيز در طول جنگ با افزايش قابل توجه به 56 كيلومتري مرز نوار غزه و شهر بئرالسبع رسيد و بيش از يك‌ونيم ميليون صهيونيستي را در ترس و نگراني دائمي فرو برد.

بر اساس اعلام منابع خبري نيروهاي مقاومت فلسطين در جريان حملات وحشيانه رژيم صهيونيستي به نوار غزه روزنامه حدود 40 موشك از غزه به سمت شهرك‌هاي صهيونيست نشين نظير سديروت، اشدود و بئرالسبع شليك مي‌شد.

همچنين بر اساس اعتراف رسمي رژيم صهيونيستي در اثر شليك موشك‌هاي مقاومت چهار صهيونيست از جمله يك نظامي به هلاكت رسيده و 53 نفر ديگر نيز زخمي شده اند كه حال 6 نفر از آنان وخيم اعلام شده است.

بر اساس گزارش منابع عبري، صدها نفر نيز دچار شوك و اختلالات عصبي شده اند و بدين ترتيب بيش از يك هزار اسرائيلي در نتيجه موشكهاي مقاومت دچار صدمه جسمي و يا روحي و رواني شده‌اند.

افزايش برد موشك‌هاي القسام به منطقه دور دست "بئر السبع" در 56 كيلومتري مرزهاي نوار غزه از جمله رويداد‌هاي منحصر به فردي بود كه براي نخستين بار در طول اين جنگ روي داد، اين حملات توانستند معادله درگيري نظامي را به كلي تغيير دهند.

مبارزان فلسطيني در طول اين حملات موفق شدند موشك‌هاي خود را تا عمق سرزمين‌هاي اشغالي شليك و منطقه بئرالسبع، واقع در صحراي نقب شليك كنند.

اين در شرايطي است كه شمار زيادي از ساكنان شهرك‌هاي "سديروت" و "كيبوتسات" در مجاورت نوار غزه براي فرار و دور شدن از تيررس موشك‌هاي مبارزان فلسطيني به منطقه "بئر السبع" رفته بودند.

پيروزي غزه

تجاوز نظامي به نوار غزه در بعد اقتصادي نيز تبعات جبران‌ناپذيري را براي رژيم صهيونيستي در پي داشت،‌ راديو صوت الاقصي اعلام كرد كه بر اساس گزارشهاي اقتصادي رژيم صهيونيستي موشك‌هاي مقاومت ميليون‌ها دلار به اسرائيل خسارت وارد كرده و توانسته‌ است بيش از 1700 كارخانه و كارگاه را در اين مناطق از بين ببرد.

بر اساس اين گزارش خسارات‌هاي وارده به رژيم صهيونيستي در اثر شليك اين موشك‌ها به 11 ميليون دلار مي‌رسد و 39 هزار صهيونيست نيز در اثر اين موشك‌ها كار خود را از دست داده‌اند.

همچنين حملات رژيم صهيونيستي به نوار غزه بيش از دو و نيم ميليارد دلار خسارت به رژيم صهيونيستي وارد كرده است. رئيس اتحاديه صاحبان صنايع رژيم صهيونيستي نيز گفت در 10 روز اوليه جنگ صاحبان صنايع در اسرائيل بيش از 172 ميليون دلار خسارت ديده اند.

گردانهاي القسام شاخه نظامي حماس پانزدهم ديماه اعلام كردند كه ضدهوايي‌هاي آنها يك بالگرد اسرائيلي را كه در آسمان نوار غزه در پرواز بود هدف قرار داد.

شبكه تلويزيوني "الجزيره" نيز گزارش داد كه گردان‌هاي القسام و القدس شاخه نظامي حماس و جهاد اسلامي اعلام كردند كه دو دستگاه تانك متعلق به ارتش رژيم صهيونيستي را منهدم كرده‌‌اند.

گردان‌هاي القسام همچنين با انفجار دو بمب دستي دو خودروي نظامي رژيم صهيونيستي را در محله "التفاح" در غزه منفجر كردند.

ابو مجاهد، سخنگوي گردان‌هاي ناصر صلاح‌الدين وابسته به كميته‌هاي مردمي مقاومت نيز اعلام كرد كه مبارزان فلسطيني موفق شدند 11 دستگاه تانك و بلدوزر ارتش اسرائيل را منهدم كنند يا از كار بياندازند.

اين تلفات و خسارات گسترده در حالي به دست آمد كه "ابوعبيده" سخنگوي گردان‌هاي القسام، شاخه نظامي جنبش مقاومت اسلامي فلسطين(حماس) دو شنبه اعلام كرد كه مقاومت تنها پنج درصد نيروهاي خود را به كار گرفته است.

از سوي ديگر رژيم صهيونيستي كه پيش از آغاز اين تجاوز، بر اساس ضعف اطلاعاتي شديد خود آن را لقمه اساني فرض مي‌كرد با گذشت بيش از 22 روز در حاليكه در دام نيروهاي مقاومت گرفتار شده بودند ترجيح دادند كه از غزه عقب‌نشيني كنند.

ادامه دارد.....

مسابقه ...

امتياز این سوال :
UserName