• تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1382/02/28
  • تاريخ :

اخبار هنری 28 اردیبهشت

مراسم اختتامیه نمایشگاه كتاب

تهران – بیش از 2900 ناشر ایرانی و غیر ایرانی به فعالیت 10 روزه ی خود در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران پایان دادند.

به گزارش واحد مركزی خبر، در مراسم پایانی كار " نمایشگاه بین المللی كتاب تهران " ، برگزیدگان ناشران داخلی ، خارجی و الكترونیك به عنوان برگزیدگان معرفی شدند.

در بخش ناشران داخلی موسسه فرهنگی هنری دیباگران، موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی، انتشارات پیدایش و انتشارات دلیل ما، معرفی شدند.

در بخش ناشران خارجی نمایشگاه كتاب امسال نیز انتشارات آل البیت در بخش عربی و انتشارات جهان ادیب در بخش لاتین معرفی شدند.

در بخش ناشران الكترونیك مجتمع فنی تهران به عنوان برگزیده این بخش معرفی شد.

در مدت برگزاری شانزدهیمن نمایشگاه كتاب تهران ، یك و نیم میلیون مورد اطلاع گیری درباره كتابها صورت گرفت.

همچنین در این ایام ، 500 نشست تخصصی درباره مسائل مختلف نشر برگزار شد و 40 دیدار در حوزه تبادل نظرات  داخلی و خارجی نشر كتاب صورت گرفت.

همایش حكیم عمر خیام

تهران – ششمین همایش ریاضی كشور روز جهانی بزرگداشت عمر خیام، 27 اردیبهشت در نیشابور آغاز به كار می كند.

دبیر همایش عمر خیام با اشاره به این كه سه شخصیت علمی از كشورهای تاجیكستان، پاكستان و تركیه ، مقاله های خود را در این همایش عرضه خواهند كرد، افزود: تنی چند از خیام شناسان داخلی نیز مقاله های خود را دراین همایش ارائه خواهند كرد.

وی با اشاره به گشایش تخصصی خیام، موزه حیات وحش، كارگاه رایانه پرفسور صالحی و خانه ریاضیات نیشابور گفت: این همایش با گلباران آرامگاه عمر خیام پایان خواهد یافت.

موزه تخصصی سكه و مردم شناسی یزد

تهران – موزه تخصصی سكه و مردم شناسی یزد، آبان امسال گشایش می یابد.

به گزارش واحد مركزی خبر، مدیر كل میراث فرهنگی استان یزد روز سه شنبه با اعلام این خبر گفت: در این موزه ، چهار هزار سكه از دوره های مختلف تاریخی و چندین هزار شیء باارزش قیمتی نظیر زینت آلات نقره، انواع تسبیح نقره كوب ساده، عقیق و كهربا، انواع انگشتر عقیق و برنجی و تعداد زیادی از اشیای باارزش مردم شناسی به تماشا گذاشته خواهد شد.

آقا ی بهشتی گفت: مجموعه این آثار متعلق به فرد نیكو كاری به نام حسین حیدرزاده می باشد كه به اداره میراث فرهنگی استان هدیه كرده است.

وی افزود: محل موزه یكی از خانه های قدیمی و زیبا در منطقه فهادان یزد است كه هم اكنون درحال بازپیرایی است.

وی گفت: هم اكنون حدود شش هزار اثر تاریخی ؛ شامل بافتهای تاریخی خانه ها و آثار عتیقه در یزد وجود دارد كه از این تعداد 362 اثر در فهرست آثار ملی كشور به ثبت رسیده است.

UserName