• تعداد بازديد :
  • جمعه 1382/07/25
  • تاريخ :

بخش دوم -  مشکلات فایل ها و پوشه های ویندوز

 

مشکلات پوشه ها در ویندوز xp 

پوشه ها برای نگهداری فایل ها و پوشه های دیگر طراحی شده اند . هدف از پوشه ها همانطور که حدس زدید سازماندهی اطلا عات است. در ویندوز از پوشه ها برا ی نگهداری اطلاعات استفاده می شود. درویندوز xp  پوشه هایی بطورپیش فرض در نظر گرفته شده اند که اطلا عات شما را مدیریت می کنند . همچون my document که آن هم د ربردارنده پوشه هایmy music  و my pictures می باشد .

بعنوان مثال ویندوز xp می تواند فایل های تصویری را تشخیص داده و برای ذخیره آن فایل در پوشه my pictures به شما یادآوری کند.

هر چند پوشه ها محلی برای مدیریت اطلاعات بوده و استفاده از آنها می تواند کاربا ویندوز را بسیار آسان تر کند اما مشکلاتی نیز دراین بین وجود دارند که در استفاده و ایجاد پوشه ها با آنها مواجه می شوید.

عناوین موجود در پوشه ها بسیار کوچک یا بسیار بزرگ هستند


علت:

 ویندوزxp از ویژگی های مختلفی در پوشه ها پشتیبانی می کند. برای مثال می توانید آیکون ها را در یک لیست ساده و به شکل آیکون های کوچک یا بصورت thubnail  یا به شیوه های دیگری مشاهده کنید . در صورتی که آیکون ها بسیار بزرگ هستند ممکن است برای مشاهده تمامی فایل های موجود درپوشه نیاز به استفاده از scroll داشته باشید.  یا درصورتی که آیکون ها بسیار کوچک هستند ممکن است مشاهده آنها برای شما بسیار سخت باشد . مسئله ای نیست ، در واقع شما می توانید به آسانی نحوه مشاهده فایل ها درپوشه ها را تغییر دهید.


راه حل:

تنها کافی است در پوشه ای که می خواهید تغییرات اعمال شود ، منوی view را که در نوار ابزار بالای صفحه قراردارد کلیک کنید.  سپس گزینه ای که مد نظر دارید را کلیک کنید. برگشت به این منو و انتخاب سایر گزینه های آن درهروضعیت وزمانی امکان پذیر است.

علاوه برمنوی view دکمه ای نیز با همین نام در نوار ابزار واقع شده است . وکافی است تا برای انتخاب شیوه مورد نظرتان آن را کلیک کنید

UserName