• تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1382/02/21
  • تاريخ :

اخبار هنری 21 اردیبهشت

تهران – جشنواره قالی در كیش با حضور پنجاه شركت داخلی تولید كننده و صادر كننده قالی در فضایی به وسعت هفت هزار متر مربع برگزار می شود.

به گزارش واحد مركزی خبر، مدیر عامل مركز توسعه تجارت كیش ومسئول برگزاری نمایشگاه ها در این منطقه گفت: برای شركت در جشنواره قالی كیش تاكنون یكصد وارد كننده اروپایی فرش دستباف اعلام آمادگی كرده اند.

وی افزود: در این جشنواره علاوه بر نمایش صدها فرش نفیس و صادراتی، كارگاههای قالی بافی، رنگرزی و آموزش قالی بافی حرفه ای نیز برپا می شود.

این جشنواره از هجدهم اردیبهشت به مدت شش روز برگزار می شود.

پایان جشنواره بین المللی تئاتر معلولان

تهران – نخستین جشنواره بین المللی تئاتر معلولان ، چهارشنبه شب در تالار وحدت به كار خود پایان داد.

به گزارش واحد مركزی خبر، این جشنواره از 14 اردیبهشت با شركت 3 كشور ارمنستان، آذربایجان و تركمنستان و معلولان كشورمان آغاز شده بود. در مراسم پایانی این جشنواره، رئیس سازمان بهزیستی و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سخنرانی كردند. در این مراسم نمایش هایی از كشورهای فوق و چند شهر كشورمان اجرا و از برگزیدگان این جشنواره تقدیر و هدایایی به آنان اهدا شد.

فیلم های كوتاه ایرانی در جشنواره پرتغال

تهران – انجمن سینمای جوانان ایران ، 16 فیلم كوتاه را برای انتخاب اولیه، به جشنواره بین الملی فیلم های كوتاه ویلادوكند پرتغال فرستاد.

به گزارش واحد مركزی خبر، این جشنواره از هشتم تا پانزدهم تیرماه امسال برگزار می شود و در آن فیلم ها پویانمایی، مستند، تجربی و داستانی، در قطع های 16 و 35 میلیمتری و بتاكم به نمایش در می آید.

فیلم های ارسالی ایران به این جشنواره عبارتند از : "چاه" از محمود رضا رحمانی، "كشتی نوح" از سودابه باباگپ، "مادر" از مرتضی علی عباسی میرزایی، "بركه" از مهدی جعفری، "اگر دیوارهای می توانستند سخن بگویند"از نادر شیخ الاسلامی، "كت" از ابوالفضل كریمی اصل، "بهانه ای ساده برای خوشبختی" از ناهید قبادی، |"آبگینه " از داریوش یاری، "مسافر" از آرش رصافی، "باد سرخ" از علی محمد قاسمی، "از ساحل كوه تا قله دریا" از كوروش گرمساری، "خاك گرم" از ناصر پویش افشاری "هدیه ای برای UN"از جمای كریم زاده ، " آواز دختران باران" از فرحناز آسوده ، " یو" از كیارنگ علایی و "بازیافت" از كیوان نظام آبادی.

UserName