• تعداد بازديد :
  • شنبه 1382/02/13
  • تاريخ :

تاثیر نظم و آهنگ قرآن کریم در کاهش درد

تهران – نظم آهنگ قرآن کریم موجب کاهش درد و تخفیف استرس می شود.

به گزارش شبکه خبر، در دومین سمینار سراسری موسیقی درمانی گفته شد، اعجاز بیانی و زیبایی نظم و آهنگ قرآن به عنوان یک نغمه دلنشین و شفابخش در تسکین درد، تخفیف علایم بیماری ها و رفع تنش کاربرد دارد.

تحقیقات متعددی درباره ی  تأثیر نظم آهنگ قرآن کریم در کاهش درد و تخفیف استرس در داخل و خارج کشور صورت گرفته است و در یکی از پژوهش های نیمه تجربی که در ایران در این باره بعد از اعمال جراحی انجام شد نتایج تحقیق بیانگر تأثیر مثبت آوای قرآن کریم به عنوان یک آهنگ دلپذیر دینی در کاهش درد بعد از اعمال جراحی است .

فیلم "سیاه مو"  در گیبارا جایزه گرفت

هاوانا – در نخستین جشنواره ی بین المللی سینمایی فقیر «فستیوال گیبارا» در استان هولگین هاوانا، فیلم بلند "سیاه مو" از ایران برنده بهترین جایزه ی سزار ساباتینی شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، در این جشنواره که از 1 تا 5 اردیبهشت برگزار شد، حدود 100 فیلم بلند و کوتاه به نمایش در آمد که از این میان 31 فیلم بلند از جمله دو فیلم بلند به نامهای" سیاه مو" و "هوچلینگ سبز" از جمهوری اسلامی ایران است.

هنرنمایی نقاشان ایرانی در آمریکا

نمایشگاه آثار نقاشی جمعی از هنرمندان معاصر ایران در دو موزه ی شهر دیتونابیچ ایالت فلوریدا برپاست.

در این نمایشگاه نقاشی که در چارچوب برنامه مشترک مرکز «میریدین اینترنشنال سنتر» واشنگتن و موزه هنرهای معاصر تهران با عنوان «نسیمی از باغهای پارس، هنر معاصر ایران» برپا شده است، آثار 6 تن از هنرمندان معاصر ایرانی به نمایش در آمده است. در این نمایشگاه که تا نیمه خرداد ماه نیز ادامه می یابد، آثاری از پری یوش گنجی ، گیزلاو ارگاسینایی، عباس رستمیان، گلناز فتحی، محمد احصایی، حسین خسروجردی و کاظم چلیپا به نمایش در آمده است . گفتنی است در همین زمینه مسئولان «میریدین اینترنشنال سنتر» حدوداً  دو سال پیش نماینده ای به ایران فرستادند  و بر اساس توافقی که میان این مرکز و موزه هنرهای معاصر تهران صورت گرفت ، آثار تعدادی از نقاشان ایرانی برای شرکت در نمایشگاه هایی در ایالات مختلف آمریکا انتخاب و به این کشور ارسال شد.

UserName