• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1084
 • سه شنبه 1391/2/5
 • تاريخ :

سرقت قانونی اطلاعات شخصی!


در واقع ، "CISPA"  این امکان را به دولت و شرکت ‌های آمریکایی می‌ دهد که با عبور از مراقبت‌ های امنیت حریم خصوصی ، تمام اطلاعات شخصی ، ایمیل ‌ها و هر نوع اطلاعات مورد نظر خود را از حساب کاربران بردارد.


سرقت اینترنتی-سرقت انلاین

پس از سرقت های گسترده ی اطلاعات شخصی کاربران اینترنتی و بی تفاوتی دولت ها و مسئولین ، اینک کا به آنجا رسید که نمایندگان کنگره آمریکا اخیرا طرحی را ارائه کردند که به سازمان ‌های اطلاعاتی این کشور اجازه می ‌دهد در صورت تمایل ، به اطلاعات مشتریان و کاربران اینترنتی شرکت ‌های خصوصی دسترسی پیدا کنند. این قانون جدید Cyber Intelligence Sharing and Protection Act  که به اختصار "CISPA" نام دارد و پس از تصویب آن ، نهادهای دولتی و شرکت‌ های خصوصی می‌ توانند با یکدیگر همکاری داشته و به مبادله اطلاعات با یکدیگر بپردازند. این طرح توسط دو نماینده پارلمان ، "مایک راجرز" نماینده جمهوری ‌خواه کنگره و رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان و نیز "داچ روپرسپرگر" نماینده دموکرات‌ ها در کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان ایالات متحده ارائه شده است.

در واقع ، "CISPA"  این امکان را به دولت و شرکت ‌های آمریکایی می‌ دهد که با عبور از مراقبت‌ های امنیت حریم خصوصی ، تمام اطلاعات شخصی ، ایمیل ‌ها و هر نوع اطلاعات مورد نظر خود را از حساب کاربران بردارد.

مخالفان این طرح ، در حال سازماندهی کردن اعتراض ‌ها به تصویب "CISPA" هستند. برخی کارشناسان "CISPA" را مشابه "SOPA" می ‌دانند که در اکتبر سال گذشته میلادی ، به مجلس نمایندگان آمریکا ارائه شد ."SOPA" یا قانون توقف سرقت آنلاین ، با مخالفت گسترده وب سایت‌ ها ، شرکت ‌ها و فعالان فضای اینترنت مواجه شد

 این قانون موجب می ‌شود تا فرآیند جاسوسی از ایمیل ‌ها و پیام‌ های متنی شهروندان از سوی سازمان‌ های مختلف آمریکایی تسهیل شود ، و این سازمان ‌ها این امکان را پیدا کنند که بخشی از پیام‌ ها را حذف کرده و یا حتی دسترسی فرد به شبکه‌ های اجتماعی را مسدود کنند.

سرقت اینترنتی-سرقت انلاین

در این طرح دولت می ‌تواند قوانین فعلی حاکم را نقض کند و بنا به تشخیص خود ، به اقداماتی چون رصد ارتباطات اینترنتی ، فیلتر کردن محتوا یا حتی تعطیل نمودن برخی وب سایت ‌ها و سرویس ‌های آنلاین بپردازد. موافقان این طرح مقابله با وب سایت هایی همچون "ویکی‌ لیکس" (WikiLeaks) و وب سایت ‌های ناقض حق کپی رایت ، را یکی از اهداف این طرح عنوان کرده اند. بر اساس این گزارش ، هر چند "CISPA" با هدف مقابله با تهدیدات سایبری و دیگر خطرات فضای مجازی تهیه شده است ولی کاربران اینترنت به شدت نگران نقض حریم شخصی خود و افشای اطلاعات خصوصی ‌شان نزد گروه ‌های ثالث هستند.

مخالفان این طرح ، در حال سازماندهی کردن اعتراض ‌ها به تصویب "CISPA" هستند. برخی کارشناسان "CISPA" را مشابه "SOPA" می ‌دانند که در اکتبر سال گذشته میلادی ، به مجلس نمایندگان آمریکا ارائه شد ."SOPA" یا قانون توقف سرقت آنلاین ، با مخالفت گسترده وب سایت‌ ها ، شرکت ‌ها و فعالان فضای اینترنت مواجه شد.

سرقت اینترنتی-سرقت انلاین

 چندی بعد این اعتراض‌ ها نتیجه داد و کنگره آمریکا از تصویب طرح مزبور عقب‌ نشینی کرد. حائز اهمیت آنکه اگر این لایحه به تصویب برسد ، مقامات آمریکایی برای آنکه بخواهند سابقه جست ‌و‌جو و یا مطالب شما در ایمیل ‌ها و شبکه‌ های اجتماعی را بدزدند ، دیگر با قوانین دست و پا گیر حفظ حریم شخصی افراد روبرو نخواهند بود. تنها کافی است آن‌ها احساس کنند که مطلبی یک تهدید سایبری به حساب می ‌آید ، و در آن زمان است که آن‌ها می ‌توانند اطلاعات شما را برداشته و آن را با مراکز دیگر به اشتراک بگذارند.

اما مطرح شدن پروژه ی "CISPA" از سوی دولت آمریکا ، موجب بروز انتقادات و نگرانی‌ های گسترده در این کشور به دلیل نقض حریم شخصی شهروندان آمریکایی شده است که در در عدم واکنش دولت و حذف این طرح ، عواقب سنگین و غیر قابل جبرانی را در پی خواهد داشت.

فرآوری:آزاده مرنی

بخش ارتباطات تبیان


منابع: ایتنا / سیتنا

پرس‌تی‌وی از روی ماهواره می‌رود!

پرس‌تی‌وی از روی ماهواره می‌رود!

اداره ی رسانه ‌های مونیخ یک درخواست رسمی برای ما ارسال نموده تا فورا خدمات شبکه ذکر شده پرس تی ‌وی را قطع کنیم. گوبل ضمن ابراز تاسف از این تصمیم افزود شرکت وی دیگر نمی ‌تواند سیگنال‌ های پرس تی ‌وی را پخش کند و بدون اطلاع ثانوی خدماتش را قطع می کند.
تذکری که رهبر درباره اینترنت دادند

تذکری که رهبر درباره اینترنت دادند

این رسانه‌هاى الكترونیكى و اینترنتى متأسفانه موجب شده است كه افراد بى‌محابا علیه یكدیگر حرف بزنند، بد بگویند. باید از طرف مسئولین كشور براى این هم یك جورى تدبیر بشود
UserName