• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1052
 • يکشنبه 1391/2/17
 • تاريخ :

در نسیم سپاس

امام زمان

اى خداى مهربان! اگر بخواهم تو را براى بودنم سپاس گویم، باید شکر حضور امام را به جا آورم؛ که او دلیل همه ى هستى است و هستى به بقاى او باقى است.(1)

اگر تو را براى حیاتم، این شگفتى آفرینش، سپاس گویم، باید شکر حضور امام را به جا آورم؛ که او تازه ترین روح حیات است در کالبد همه ى آفرینش.

اگر تو را به نعمت آب - که مایه ى حیات وزندگى است - سپاس گویم، باید شکر حضور امام را به جا آورم؛ که حقیقى ترین مایه ى حیات وزلال گواراى زندگى است.(2)

آرى، حضور امام زنده ترین آیه ى هستى، روشن ترین نشانه ى آفرینش وبزرگ ترین شگفتى آیات الهى است. امام آبشار عظیم لطف ومهربانى خداست بر کالبد آفرینش مى ریزد. امام واسطه ى فیض خدا ودلیل بودن ماست. خدا را بر این نعمت بى کران وسراسر لطفش سپاس مى گویم.

خداوندا! تو را سپاس مى گویم در حکمت لایتناهى ازلى ات که اماممان را سال ها و سال ها در میان ما زنده داشتى و به حلاوت انتظارش روحمان را شفا بخشیدى. حضور نورانى اش را چونان چراغى فرا راهمان قرار دادى و به نور حضورش ما را از ذلت و خوارى بر کشیدى(3) و بار اندوه شدیدمان را برطرف کردى(4) واز مهلکه ى گرفتارى ها و هلاکت ها رهانیدى.(5)

اى مهربان ترین! تو را سپاس مى گویم؛ که ریسمان سعادت ابدى، یعنى ولایت او را در دستان سرگردان من نهادى واین سپاسمندى من از تو، لحظه به لحظه در عمق عشق من به مولایم جارى است.

اى خداى مهربان! اگر بخواهم تو را براى بودنم سپاس گویم، باید شکر حضور امام را به جا آورم؛ که او دلیل همه ى هستى است وهستى به بقاى او باقى است

رحیما! خودت را به من بشناسان؛ که چون تو را نشناسم، پیامبر رحمت ومهرت را نخواهم شناخت.(6) مهربانا! رسولت را به من بشناسان؛ که چون او را نشناسم، حجت تو را نخواهم شناخت.(7) لطیفا! حجتت را به من بشناسان؛ که چون مولایم رانشناسم، از دین گمراه خواهم شد.(8) عزیزا! مرا به مرگ جاهلیت نمیران و هدایتى که از زلال ولایت در من جارى کردى، باز مگیر(9) و چشمان تارم را به دیدار جمالش روشن کن، اى مهربان ترین مهربانان!

آمین یا رب العالمین!

 

پی نوشت:

(1) همان، ص 891: (عجل فرجه وسهل مخرجه)

(2) ر.ک: ص 32، پاورقى 1.

(3) ملک (67) آیه ى 30: (فمن یاتیکم بماء معین)

(4) مفاتیح الجنان، ص 906: (بکم أخرجنا الله من الذل وفرج عنا غمرات الکروب وانقذنا من شفا جرف الهلکات)

(5) مفاتیح الجنان، ص 906: (بکم اخرجنا الله من الذل وفرج عنا غمرات الکروب وانقذنا من شفا جرف الهلکات)

(6) مفاتیح الجنان، ص 906: (بکم اخرجنا الله من الذل وفرج عنا غمرات الکروب وانقذنا من شفا جرف الهلکات)

(7) همان، ص 974: (اللهم عرفنى نفسک فانک ان لم تعرفنى نفسک لم اعرف رسولک)

(8) همان: (اللهم عرفنى رسولک فانک ان لم تعرفنى رسولک لم اعرف حجتک)

(9) همان: (اللهم عرفنى حجتک فانک ان لم تعرفنى حجتک ضللت عن دینى)

بخش مهدویت تبیان


منبع: کتاب روح بهار

نویسنده: منیره زارعان

اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
ندبه‏هاى دلتنگى

ندبه‏هاى دلتنگى

عمرى است كه اشكهایم را در كوره حسرتها انباشته‏ام و انتظار جمعه‏اى را مى‏كشم كه جویبار ظهورت از پشت‏كوه‏هاى غیبت‏سرازیر شود، تا آن كوزه و آن حسرتها را به آن دریا بریزم و سبكبار تن خسته‏ام را در زلال آن بشویم.
پیچك انتظار

پیچك انتظار

قلبم از عشق درنگى مى‏كند و در خیال جبرییل را مى‏بینم كه سر از پا نشناخته مى‏آید تا براى زمینیان مژده‏اى بیاورد . مژده آمدن امامى كه خداوند تمامى رحمتش را در وجود او ریخته است!
اى بهار دلها

اى بهار دلها

ما به افق تابناك فروغ ازلى خیره مى‏شویم و به امید آمدن روزهاى شادى و لحظه‏هاى نورانى، خود را از مهر تو سرمست مى‏سازیم و دست طلب و ادب به دامان تو در مى‏آویزیم و به تولاى تو چنگ مى‏زنیم. ما همچو گدایان سر راهت مى‏نشینیم تا با طلعت رشیده خویش، بر زمین و زما
UserName