• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1391/01/22 ساعت 10:35
  • تاريخ :

عصبانیت رویانیان و قطع برنامه نود


برنامه دوشنبه شب نود در شرایطی روی آنتن رفت که ابتدای آن با مشکلات فنی مواجه شد و به جای تصاویر ورزشی آبشارهای بهاری به تصویر کشیده شد و البته در ادامه اعلام حکم دیدار داماش و پرسپولیس درگیریهای لفظی را به وجود آورد. 
برنامه نود

برنامه نود با مشکلات فنی که برای آن پیش آمده بود آغاز شد و پس از مطرح شدن سوال نظرسنجی زمانی که عادل فردوسی پور قصد داشت با بینندگان سلام و احوالپرسی کند صدایش به گوش کسی نرسید و ناگهان برنامه به صورت خودجوش قطع شد و تصاویری از آبشارهای پرآب و بهاری پخش شد تا مشکلات رفع شود.

پس از برطرف شدن این مشکل ابتدا دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا پخش و سپس برخی بازیهای لیگ برتر و حاشیه های آنها مورد بررسی و کارشناسی قرار گرفت و سپس بخش های دیگر برنامه روی آنتن رفت. محمد فنایی کارشناس داوری این برنامه بود که با حضور حسین عسگری به عنوان مهمان حضوری اختلاف نظر آنها در مورد صحنه های مشکوک داوری دیدار پرسپولیس و داماش جالب بود.

مهمترین بخش اختلاف نظر آنها به صحنه پنالتی پرسپولیس برمی‌گشت که محمد فنایی اعتقاد داشت این صحنه پنالتی نبوده اما حسین عسگری که نایب رئیس کمیته داوران است اعتقاد داشت بازیکن داماش پای علی کریمی را زده و به همین خاطر اعلام ضربه پنالتی صحیح بوده است. البته هر دوی این کارشناسان بر آفساید بودن گل اول تیم داماش صحه گذاشتند و اخراج ها را هم درست تشخیص دادند.

ضمن اینکه در بررسی داوری صحنه های مشکوک دیدار استقلال و مس سرچشمه نیز گل اول آبی پوشان آفساید اعلام شد. ضمن اینکه باید آرش برهانی از بازی اخراج می شد و یک پنالتی باید به سود تیم مس سرچشمه اعلام می شد که داور این بازی از صحنه خطای مدافع استقلال روی علی سامره به راحتی گذشته بود.

محمود رفیعی داور دیدار داماش و پرسپولیس نیز که در ابتدای صحبت هایش به اتفاقات این بازی اشاره کرد با اعلام اینکه دیگر قصد ندارد در این فوتبال قضاوت کند گفت: متاسفانه در آن بازی شرایطی وجود داشت که دیگر نمی شد دقایق پایانی را قضاوت کرد. من هم در رختکن به آقای عسگری و سایر دوستان توضیحات لازم را دادم و اعلام کردم دیگر نمی خواهم در این فوتبال قضاوت کنم.

مهمترین بخش اختلاف نظر آنها به صحنه پنالتی پرسپولیس برمی‌گشت که محمد فنایی اعتقاد داشت این صحنه پنالتی نبوده اما حسین عسگری که نایب رئیس کمیته داوران است اعتقاد داشت بازیکن داماش پای علی کریمی را زده و به همین خاطر اعلام ضربه پنالتی صحیح بوده است

محسن قهرمانی داور دیدار تیم های ملوان و داماش و همچنین راه آهن و مس کرمان که در هر دو دیدار هم جنجال ساز شده بود دیگر مهمان تلفنی برنامه نود بود که پس از محرومیت دو ماهه اش واکنش نشان داد. او توضیحاتی در مورد دیدار ملوان و داماش داد و اعتراف کرد که در آن بازی گفته است تا زمانی که تماشاگران فحش می دهند خطاها را نمی گیرد.

قهرمانی که از اتفاقات روی داده پیرامون خودش دلگیر بود در این مورد گفت: همه فکر می کنند قهرمانی یک آدم خشمگین است اما باید بگویم که پشت این چهره یک دل مهربانی هست. من هم دل دارم، خانواده دارم. من چند دقیقه آخر بازی ملوان و داماش را با اشک قضاوت کردم و با اشک هم از زمین بیرون رفتم.

در ادامه برنامه هوشنگ نصیرزاده که از اهواز روی خط ارتباط زنده تصویری برنامه آمده بود ابتدا دقایقی در مورد اتفاقات دیدار پرسپولیس و داماش اظهار نظر کرد و سپس به بحث و تبادل نظر با حسین عسگری پرداخت که البته این بحث دقایقی بعد به درگیری لفظی تبدیل شد و طرفین یکدیگر را به بی اطلاعی و داوری نکردن محکوم کردند.

برنامه 90 با روی خط آمدن محمد رویانیان شکل و شمایل جدیدی به خود گرفت و مدیرعامل پرسپولیس که از رای صادر شده به شدت ناراحت بود مسئولان فدراسیون فوتبال را محکوم به رعایت نکردن استقلال این فدراسیون محکوم کرد و گفت که برخی اتفاقات پشت پرده در تعیین رای دیدار پرسپولیس و داماش تاثیرگذار بود.

رویانیان

رویانیان در مورد این رای گفت: من متاسفم که با یک مدیریت ناصحیح داورانی را انتخاب می کنند که به باشگاه ها ضربه می زنند. ضرباتی که بعد از دیدار با نفت به پرسپولیس زده اند روی بدنه تیم ما تاثیرگذار است. به نظر من این یک سناریو است که برای پرسپولیس نوشته اند. وظیفه من این است که حقی که از پرسپولیس گرفته شده است را پیگیری کنم.

وی ادامه داد: من به خاطرتوهینی که به آقای رفیعی شد ناراحتم اما ظاهرا ایشان به خاطر مصاحبه ای که کرده اند محروم شدند که بنده واقعا متاسفم. من کوتاه نمی آیم و این مسئله را پیگیری خواهم کرد. من نمی دانم آیا این واقعا یک اتفاق بزرگ انسانی بود که آقایان با این عجله رای دادند؟ آن هم بدون شنیدن حرف های ما و احضار نماینده باشگاه؟ آقایان تلاش کردند تا با رای دادن علیه پرسپولیس معضل مملکت را حل کنند!

مدیرعامل پرسپولیس که در دقایق پایانی صحبت هایش حسابی عصبانی شده بود گفت: این رای تحت تاثیر دست های پنهان داده شده است. پرسپولیس با اعلام این رای سه میلیارد تومان ضرر کرد. با این رای ما 8 امتیاز ضرر کردیم نه دو امتیاز. من همین جا می گویم که فدراسیون فوتبال استقلال ندارد. شما از کجا دو امتیاز آوردید و آن دو امتیاز را از ما کم کردید؟ این چه وضعی است که از کاپیتان من تقدیر می کنید؟ شرافت من را فروختید برای دو امتیاز. آقایان ما را ساده گیر آورده اید؟

در پایان نظرسنجی برنامه نود نیز که به انتخاب بهترین گل سال 90 اختصاص داشت و شش گل از قاسم دهنوی، قاسم حدادی فر، برانو سزار، حنیف عمران زاده، میلاد زنیدپور و حسین بادامکی به معرض قضاوت بینندگان گذاشته شد که در پایان گل حسین بادامکی بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس که به ملوان زده شده بود به عنوان بهترین گل انتخاب شد.

بخش ورزشی تبیان


منبع:مهر

UserName