• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • 1522
  • سه شنبه 1/5/1381
  • تاريخ :

جشنواره فیلم فجر ایران – ششمین دوره ( بهمن 1366)

هیات داوران:

سید محمد بهشتی، محمد خزاعی، کریم زرگر، محمد باقر کریمیان، محمد علی نجفی

بهترین بازیگر خردسال : عطیه معصومی( پرنده کوچک خوشبختی)

جایزه ویژه هیات داوران: مهدی اسدی( شیرک)

دیگر کاندیداها: مهرداد وفادار (آنسوی آتش) ، نگار انصاری( شکوه زندگی)

بهترین بازیگرنقش اول مرد: فرامرز قریبیان( ترن)

دیگر کاندیداها: خسرو شجاع زاده( آنسوی آتش)، مهدی هاشمی( خارج از محدوده)

مهدی فتحی (تحفه ها) ، اسماعیل محرابی (وکیل اول)

بهترین بازیگر نقش دوم مرد: سعید پور صمیمی( تحفه ها)

دیگر کاندیداها: جهانگیر الماسی(ویزا) ، حمید جبلی (شیرک) ، محمد قاسم ذوالقدر( شکوه زندگی)

بهترین بازیگر نقش اول زن:  پروانه معصومی ( شکوه زندگی، جهیزیه برای رباب)

دیگر کاندیداها: مهوش افشار پناه ( خانه در انتظار) ، هما روستا ( پرنده کوچک خوشبختی)

بهترین بازیگر نقش دوم زن: آنیک شفرازیان ( سرزمین آرزوها)

دیگر کاندیداها: عاطفه رضوی (آنسوی آتش) ، فاطمه معتمد آریا ( جهیزیه برای رباب)

، سوگند رحمانی ( ویزا)

بهترین موسیقی متن: فرهان فخرالدینی (پرستار شب)

دیگر کاندیداها: مجید انتظامی (ترن) ، بابک بیات ( شاید وقتی دیگر)

فریدون شهبازیان (وکیل اول) ، محمد رضا علیقلی( جهیزیه برای رباب)

بهترین صدا برداری: پرویز آبنار و مسعود بهنام ( آنسوی آتش)

دیگر کاندیداها: محمود سماک باشی و پرویز آبنار( پرنده کوچک خوشبختی)

بهمن حیدری و فریدون برهانی( خانه انتظار) ، محمود سماک باشی ( گاویار)

جهانگیر میر شکاری ، بهروز معاونیان و اصغر شاهوردی (شاید وقتی دیگر)

بهترین طراحی صحنه: محسن شاه ابراهیمی، سعید جلالی (پرستار شب)

دیگر کاندیداها: ایرج رامین فر ( شاید وقتی دیگر) حسن هدایت (ایستگاه)

بهترین جلوه ویژه: محمد رضا شریف الدین ( کانی مانگا)

بهترین تدوین: روح الله امامی ( کانی مانگا)

دیگر کاندیداها: حسین زند باف (ایستگاه) ، روح الله امامی ( پرنده کوچک خوشبختی)

 بهرام بیضایی (شاید وقتی دیگر) ، تورج منصوری ( پرستار شب)

بهترین فیلمبرداری: اصغر رفیعی جم ( شاید وقتی دیگر)

دیگر کاندیداها: محمود کلاری ( ویزا) ، تورج منصوری ( ایستگاه)

علیرضا زرین دست ( خارج از محدوده) ، محمد رضا شریفی ( پرستار شب)

بهترین فیلمنامه: لوح زرین بهترین فیلمنامه به کسی داده نشد.

با تقدیر از چهار فیلم: پرنده کوچک خوشبختی (سیروس تسلیمی) ، ترن ( امیر قویدل)

وکیل اول( محمد هادی سیف، جمشید حیدری)  ، سرزمین آرزوها ( مجید قاری زاده)

بهترین کارگردان: کیانوش عیاری ( آنسوی آتش)

دیگر کاندیداها: داریوش مهرجویی ( شیرک) ، پوران درخشنده ( پرنده کوچک خوشبختی)

 سیامک شایقی (جهیزیه برای رباب) ، منوچهر عسگری نسب ( خانه در انتظار)

بهترین فیلم: انتخاب نشد

جایزه ویژه هیات داوران: پرنده کوچک خوشبختی( پوران درخشنده)، کانی مانگا( سیف الله داد)

UserName