• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1387/01/27
  • تاريخ :

سنگين ترين شكست سرخابي در تاريخ ليگ برتر

استقلال و شکست سنگين در آزادي

در هفته بيست و هفتم ليگ برتر ، دو تيم سرشناس پايتخت سنگين ترين شكست هاى خود را در تاريخ ليگ برتر متحمل شدند. دو تيم كه در هر هفت دوره ليگ برتر حضور داشته اند ، در اين هفته با نتيجه مشابه 4 بر يک مغلوب تيم هاى شمالى و جنوبى شدند. نكته جالب توجه اينكه تا قبل از بازيهاى اين هفته ، سنگين ترين شكست هر دو تيم با نتيجه مشابه 3-صفر مقابل ذوب آهن اصفهان رقم خورده بود، استقلال در فصل 83 و پرسپوليس در فصل 84 .

 

بهترين برد تاريخ پگاه

پيروزى 4 بر يک پگاه مقابل استقلال تهران كه در ورزشگاه آزادى اتفاق افتاد ، بهترين و بزرگترين پيروزى تاريخ فوتبال پگاه و البته رشت بود. بهترين برد هاى پگاه در تاريخ ليگ ، يك نتيجه 3-صفر مقابل استقلال اهواز در فصل  82 و يك نتيجه 3 -يك مقابل سپاهان در فصل 83 بود. فوتبال رشت در فصل جارى ليگ برتر براى اولين بار در طول تاريخ شاهد پيروزى همزمان مقابل پرسپوليس و استقلال بود. رشتى ها در سال 79 با تيم استقلال رشت ، پيروزى مقابل استقلال تهران را تجربه كرده بودند.

 

ركوردشكنى پگاه در بازيهاى خارج از خانه

تيم پگاه گيلان با پيروزى مقابل استقلال ، چهارمين برد خارج از خانه خود را در اين فصل جشن گرفت. 4 برد خارج از خانه براى پگاه يك ركورد قابل توجه است كه با تمام بردهاى خارج از خانه اين تيم در تاريخ ليگ برابرى مى كند. تا قبل از فصل جارى ليگ برتر ، اين تيم 3 برد خارج از خانه را مقابل تيم هاى پاس تهران ، سايپا تهران و سپاسى شيراز تجربه كرده بود ، در حالى كه در اين فصل مقابل سايپا ، نفت ، راه آهن و استقلال در خارج از خانه پيروز شده است.

 

دست نشان ، دومين مربى برتر پگاه

نادر دست نشان سرمربي تيم فوتبال پگاه

نادر دست نشان با كسب 3 امتياز از بازى مقابل استقلال ، مجموع امتيازات خود را در پگاه به 21 رساند و به اين ترتيب دومين مربى برتر پگاه از نظر كسب امتياز در ليگ برتر شد. دست نشان ركورد 20 امتياز يشيچ را پشت سر گذاشت و پس از مجيد جهانپور در رتبه دوم كسب امتياز قرار گرفته است. اين مربى در 16 بازى ، 6 برد و 3 تساوى و 7 باخت به دست آورده كه 4 برد در بازيهاى خارج از خانه بوده است.

 

ركورد استقلال اهواز در گلزنى متوالى

تيم استقلال اهواز با گلزنى مقابل پرسپوليس ، ركورد جديدى در گلزنى در بازيهاى متوالى در تاريخ ليگ ثبت كرد. اين تيم در اين هفته براى بيست و چهارمين بازى متوالى موفق به گلزنى شد و ركورد گلزنى استقلال تهران در 23 بازى متوالى را شكست. استقلال تهران در 4 بازى آخر فصل 79 و در 19 بازي ابتدايى فصل 80 مجموعا در 23 بازى متوالى گلزنى كرده بود كه استقلال اهواز اين ركورد را شكست.

 

طلسم 15 ساله پرسپوليس در اهواز

پرسپوليس از قهرماني فاصله گرفت

ركورد شكست ناپذيرى استقلال اهواز در خانه اش مقابل پرسپوليس 15 ساله شد. استقلال اهواز آخرين بار در سال 72 در اهواز با نتيجه 3- صفر مغلوب پرسپوليس شد و پس از آن در 15 سال اخير در اهواز مغلوب سرخپوشان نشده است. البته پرسپوليس يك بار در سال 78 و درنيمه نهايى جام حذفى در اهواز با نتيجه 2-صفر استقلال را شكست داد كه در آن زمان اين تيم در دسته دوم حضور داشت. نكته قابل توجه اينكه پرسپوليس در 6 سال اخير در اهواز موفق به شكست هيچكدام از تيم هاى اهوازى نشده است.

 

ركورد بازيهاى متوالى بدون برد

تيم شيرين فراز كرمانشاه با توقف مقابل برق شيراز ، بيستمين بازى متوالى بدون برد خود را در ليگ برتر پشت سر گذاشت و ركورد جديدى در ليگ برتر خلق كرد. اين تيم آخرين بار در هفته هفتم موفق به شكست مس كرمان شد و پس از آن 20 بازى خود را بدون كسب برد به پايان برده است. ركورد قبلى بازيهاى متوالى بدون برد در تاريخ ليگ برتر متعلق به تيم هاى سايپا و ابومسلم بود كه در 19 بازى برد به دست نياورده بودند. ابومسلم در فصل 81 از هفته دوم تا بيستم و سايپا در فصل 82 از هفته اول تا نوزدهم را بدون برد پشت سر گذاشته بودند.

 

چهارصدمين گل نفت در ليگ

تيم نفت آبادان در بازى مقابل سايپا موفق به ثمر رساندن چهارصدمين گل خود در تاريخ ليگ شد.

رناتو مدريوس هافبك برزيلى آبادانى ها ، زننده چهارصدمين گل آبادانى ها در تاريخ ليگ بود. نفت كه اولين بار در سال 52 وارد ليگ شد ، در 396 بازى انجام شده تاكنون موفق به زدن 401 گل شده است كه ميانگين يك گل در هر بازى را براى اين نشان مى دهد. نفت در هفته سى و يكم مقابل صباباترى چهارصدمين بازى خود در ليگ را انجام خواهد داد.

 

صدمين امتياز سرهنگ با برق

محمود ياورى ، باسابقه ترين مربى حاضر در ليگ برتر در بازى مقابل شيرين فراز موفق به ثبت صدمين امتياز خود با اين تيم در كارنامه مربيگرى اش در ليگ شد. ياورى در88 بازى ليگ، هدايت تيم برق را بر عهده داشته است و در مجموع 100 امتياز كسب كرده است. سرهنگ ياورى ركوردار بيشترين مربيگرى و كسب امتياز براى برق در تاريخ ليگ است.

 

مدير روستا؛ هشتمين سرمربى پيكان

اصغر مديرروستا در بازى با پاس همدان براى اولين بار هدايت تيم پيكان را بر عهده داشت كه با يك شكست براى اين مربى جوان همراه بود. مديرروستا كه پس از اخراج ساموئل هدايت پيكان را به عهده گرفت ، هشتمين سرمربى پيكان از سال 79 تاكنون در ليگ است. حميد عليدوستى ، بيژن ذوالفقارنسب ، فرهاد كاظمى ، همايون شاهرخى ، محمد مايلى كهن ، محمدحسين ضيايى و ساموئل دارابينيان مربيان قبلى پيكان در ليگ بوده اند.

 

اولين برد راه آهن از سپاسى

تيم راه آهن در ششمين تقابل خود با سپاسى در ليگ برتر ، براى اولين بار موفق به شكست اين تيم شد. راه آهن در 5بازى قبلى خود مقابل سپاسى ، يك شكست و چهار تساوى به دست آورده بود . نكته جالب در اين بازى تقابل داود مهابادى سرمربى راه آهن با تيم سابق خود در حافظيه بود. مهابادى در سال هاى76-77  بازيكن تيم سپاسى بود.

 

اولين هت تريك فصل به نام چاووشى

پس از گذشت 27 هفته از ليگ برتر ، بالاخره رضا چاووشى مهاجم پگاه گيلان با زدن 3 گل به استقلال ، اولين هت تريك فصل را به نام خود ثبت كرد. در فصل جارى ليگ برتر 243 بازى تاكنون انجام شده است و فقط يك بار بازيكنى موفق به هت تريك شده است. آخرين هت تريك ثبت شده در ليگ برتر در هفته 27 فصل گذشته بود كه عماد رضا گلزن عراقى سپاهان در بازى مقابل استقلال اهواز موفق به انجام اين مهم شد. در فصل گذشته 4 هت تريك در ليگ برتر ثبت شد.

 

چهارمين برد سپاهان با گل به خودى

تيم سپاهان براى چهارمين بار در اين فصل با گل به خودى، مدافعان حريف به پيروزى رسيد كه يك ركورد قابل توجه در تاريخ ليگ محسوب مى شود. سپاهان در اين فصل مقابل پيكان (حسين معمار) ملوان در دور رفت ( با گل بابك پورغلامى) ، پرسپوليس (محمد نصرتى ) و ملوان در دور برگشت (رضا نيك نظر) با گل به خودى مدافعان حريف به برترى رسيده است . در مجموع 6 گل سپاهان در اين فصل توسط مدافعان حريف به ثمر رسيده است.

 

پر گل ترين هفته فصل

هفته بيست و هفتم، پرگل ترين هفته ليگ برتر در فصل جارى بود. در اين هفته در مجموع 29 گل از خط دروازه ها گذشت كه تيم هاى تهرانى پرسپوليس و استقلال نقش مهمى در پر گل شدن اين هفته داشتند. تا قبل از اين هفته ، در هفته هاى اول ، نهم و دهم 26 گل به ثمر رسيده بود كه بيشترين تعداد گل در يك هفته بود. هفته 22 ليگ برتر نيز با ثبت 11 گل ، كم گل ترين هفته ليگ برتر تا اينجا بوده است.

UserName