• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1385/06/07
  • تاريخ :

اخبار کوتاه و خواندنی 7/6/85


كیكر به ایرانى ها نمره داد:

مهدوى كیا 4

هاشمیان 5/5

در پایان هفته سوم رقابت هاى فوتبال باشگاهى درآلمان، نمره بازیكنان حاضر در این هفته از رقابت ها، از سوى نشریه ورزشى كیكر اعلام شد.

مهدى مهدوى كیا، بازیكن ایرانى هامبورگ كه در بازى یكشنبه تیمش برابر هرتابرلین 90 دقیقه در میدان حاضر بود، با نمره ضعیف 4 روبرو شد. ساشا كرش اشتاین دروازه بان هامبورگ با دریافت نمره 5/1 به عنوان بهترین بازیكن این دیدار انتخاب شد. هامبورگ در این دیدار خانگى با نتیجه یك- یك برابر هرتابرلین متوقف شد. وحید هاشمیان مهاجم ایرانى هانوفر نیز كه در بازى تیم هاى هانوفر و آلمانیا آخن، 90  دقیقه تمام در بازى حضور داشت، نمره ضعیف 5/5 را دریافت كرد. یان شلاو دراف، بازیكن آخن بهترین بازیكن این دیدار لقب گرفت. هانوفر این بازى را با 3  گل به میهمانش واگذار كرد.

مجیدى:نظر مصطفوى را قبول ندارم

فرهاد مجیدى مهاجم ایرانى تیم النصر امارات درخصوص بازى تیم ملى ایران مقابل كره جنوبى مى گوید: براى كسب نتیجه برابر كره جنوبى تنها باید از ضد حملات استفاده كرد و قدر موقعیت ها را دانست اما نتیجه این بازى را نمى توان پیش بینى كرد. مصطفوى دبیر فدراسیون فوتبال چندى پیش در گفت وگویى اظهار كرد بازیكنان ایرانى در امارات در پى فوتبال نیستند.

مجیدى این نظریه را رد مى كند و مى گوید: برخلاف نظر ایشان من مدعى ام طى سالیان اخیر تنها به پیشرفت در فوتبال فكر مى كردم. ضمن این كه مسؤولان باشگاه هاى اماراتى عاشق هیچ بازیكنى نیستند كه بى حساب به او پول بدهند. اگر شرایط خوبى نداشته باشى آنها به راحتى عذرت را مى خواهند. مهاجم النصر بر حضور مربى ایرانى در رأس كادر فنى تیم ملى فوتبال كشورمان تأكید و عنوان مى كند: در مقطع كنونى مربى داخلى بیشتر به كار مى آید تا مربى خارجى چون او با شرایط فوتبال ما و فرهنگمان آشنا است و بهتر مى تواند به پیشرفت تیم ملى كمك كند.

تمجید مطبوعات امارات از مسعود شجاعی؛

مطبوعات امارات درشماره‌های امروز (دوشنبه) خود با چاپ عکس‌هایی از مسعود شجاعی بازیکن ایرانی تیم الشارجه به تعریف و تمجید از وی پرداختند.

فصل جدید لیگ امارات با حضور 10 بازیکن ایرانی آغاز خواهد شد. این در حالی ‌است که بازیکنان ایرانی در بین بازیکنان خارجی در باشگاه‌های امارات حرف اول را می زنند.

روزنامه‌ی البیان چاپ دبی، مسعود شجاعی را زیدان ایران لقب داد و در این زمینه نوشت: «شگفتی‌های استثنایی لیگ جدید امارات توسط زیدان ایران رقم خواهد خورد.»

این روزنامه اماراتی در ادامه آورده است: «شجاعی متولد خوزستان است، سرزمینی که در پرورش بهترین بازیکنان در ایران حرف اول می‌زند.»

روزنامه ورزشی الخلیج نیز با بیان زندگینامه‌ی شجاعی نوشت: «مسعود شجاعی را می‌توان به عنوان کریمی دوم نامید. او بهترین جایگزین کریمی خواهد بود.»

گفتنی است، تیم الشارجه نماینده‌ی امارات در رقابت‌های باشگاه‌های فوتبال کشورهای حوزه‌ی خلیج فارس است که درخشش مسعود شجاعی در اولین بازی و دو پاس زیبای او باعث شد، این تیم اماراتی به گل برسد.

هاشمی نسب هنوز تمام نشده ام

مهدی هاشمی نسب مدافع جدید تیم ابومسلم می‌گوید:‌بعضی‌ها فكر می‌كنند دیگر نمی‌توانم مثل گذشته فوتبال بازی كنم ولی با اطمینان می‌گویم كه هنوز تمام نشده‌ام و برای بازگشت به روزهای اوج لحظه‌شماری را آغاز كرده‌ام.

البته با حرف زدن نمی‌توانم منتقدان را خاموش كنم.‌ این فصل در زمین فوتبال ثابت خواهم كرد كه هنوز هم می‌توانم حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشم.‌

حضور در رقابت‌های لیگ برتر آمادگی زیادی را می‌طلبد و این فصل باید رضایت مسوِولان، كادرفنی و هواداران ابومسلم را جلب كنم.‌ در این تیم فقط به فوتبال فكر خواهم كرد و امیدوارم فصل موفقیت آمیزی داشته باشم.

‌هاشمی‌نسب، در ابومسلمی شدنش نقش خداداد عزیزی را پررنگ می‌داند: <تازه متوجه شده‌ام كه خداداد تاثیر زیادی در آمدنم به ابومسلم داشت، البته میثاقیان هم به عنوان سرمربی نظر مساعدی روی من داشت تا پیراهن این تیم را بر تن كنم.

سرخپوشان دلوار افزار و ذوب آهن حریفان تداركاتی پرسپولیس

تیم فوتبال پرسپولیس در ادامه بازی‌های تداركاتی خود به مصاف سرخپوشان دلوار افزار و ذوب آهن اصفهان می رود.

تیم سرخپوشان دلوار افزار كه با مربی‌گری حمید علیدوستی آماده حضور در لیگ دسته اول جام آزادگان می‌شود، عصر روز چهارشنبه در ورزشگاه كارگران به مصاف تیم پرسپولیس می رود.

تیم ذوب آهن اصفهان نیز كه خواهان انجام یك بازی تداركاتی با تیم پرسپولیس شده بود پس از موافقت دنیزلی مقرر شد، این جدال دوستانه نیز عصر روز یك‌شنبه هفته‌ی آینده در ورزشگاه كارگران برگزار شود.

اعتراض دوچرخه سواران به پیست آزادی

علی كفاشیان دبیر كل كمیته المپیك ایران بعد از ظهر دیروز به همراه كیومرث هاشمی معاون فنی سازمان تربیت بدنی كشورمان از پیست دو چرخه سواری مجموعه ورزشی آزادی تهران بازدید كردند . به گزارش خبرنگار شبكه خبر بازدید مسئولین كمیته ملی المپیك و سازمان تربیت بدنی از پیست دو چرخه سواری مجموعه آزادی باعث شد تا عده ای از ملی پوشان و مسئولین فدراسیون دو چرخه سواری نسبت به وضعیت نامطلوب این پیست اعتراض كنند .

استاندراد نبودن این پیست باعث شده كه تنها دو چرخه سواران در آن به تمرین بپردازند و هیچ مسابقه ای چه داخلی و خارجی در این پیست قابل برگزاری نخواهد بود .

محمد بنا مسافر گواتمالا شد

 محمد بنا سرمربى تیم ملى كشتى فرنگى با 2 روز تأخیر راهى كشور گواتمالا میزبان رقابت هاى قهرمانى جوانان جهان شد.

پس از پیگیرى هاى به عمل آمده از سوى فدراسیون كشتى و رفع مشكل ویزاى ترانزیت محمد بنا، وى صبح روز گذشته راهى گواتمالا میزبان رقابت هاى كشتى ازاد و فرنگى قهرمانى جوانان جهان شد.

این گزارش حاكى است؛ رقابت هاى كشتى فرنگى جوانان از صبح امروز در 4 وزن اول و صبح چهارشنبه در 3 وزن دوم پیگیرى خواهد شد كه متأسفانه به دلیل اعزام دیرهنگام بنا، كشتى گیران كه امروز به روى تشك مى روند، سرمربى خود را كنارشان نخواهند داشت.

دنیزلی پرسپولیسی ها را تهدید كرد : پولم را ندهید، می‌روم

همانطور كه از قبل هم پیش‌بینی می‌شد، دنیزلی سرمربی تركیه‌ای پرسپولیس به دلیل مشكلات مالی با مسئولان این باشگاه دچار اختلاف شده است.

سرمربی پرسپولیس قرار بود شنبه گذشته اولین پیش قسط خود را از مسئولان باشگاه دریافت كند ولی این مبلغ تا به امروز هنوز به وی پرداخت نشده است.

این موضوع وعدم انجام برخی دیگر از برنامه‌های وی باعث شد تا شب گذشته دنیزلی مسئولان پرسپولیس را تهدید كند.

ظاهرا دنیزلی در دفتر انصاری‌فرد اظهار كرده است كه اگر پول وی پرداخت نشود، قطعا از پرسپولیس خواهد رفت و به مانند دیگر مربیان خارجی به وعده‌های این باشگاه امیدوار نخواهد ماند.

استقلالی های سابق در شیرین فراز

بازیكنان سابق استقلال تهران با تیم متمول شیرین فراز كرمانشاه وارد مذاكره شده اند.علیرضا اكبرپور هافبك تهاجمى استقلال تهران در فصل گذشته و ستار همدانى مدافع فصل گذشته صباباترى تهران كه سابقه عضویت در تیم آبى پوش پایتخت را دارند با تیم شیرین فراز كرمانشاه وارد مذاكره شده اند و به احتمال فراوان فصل آینده در این تیم دسته اولى بازى خواهند كرد.

توصیف آبندبلات از بازیكنان هامبورگ

در پایان تساوی عصر یكشنبه تیم‌های هامبورگ و هرتابرلین كه سومین تساوی فصل برای مردان توماس دال سرمربی هامبورگ بود، روزنامه‌ی آبندبلات به تجزیه و تحلیل بازی بازیكنان هامبورگ پرداخت.

هامبورگرآبندبلات كه روزنامه‌ای از شهر هامبورگ است، در پایان بازی‌های هامبورگ به تجزیه‌ای كوتاه از بازیكنان حاضر در بازی می‌پردازد.

آبندبلات در پایان بازی هفته‌ی سوم هامبورگ نوشت.

كرش اشتاین: با فاصله‌ای آشكار با دیگر بازیكنان او بهترین بازیكن هامبورگ بود. قدرتمند در دفع حمله‌های حریف.

مهدوی‌كیا: كلی پاس اشتباه

راینهارت: در شروع دو اشتباه فاحش، در ادامه كارش را خوب پی گرفت.

ماتیسن: نمایشی محتاطانه، او هنوز زمان می‌خواهد تا با شرایط عادت كند.

بنیامین: او بازی خوبش برابر اوساسونا را پی گرفت. اخراج او مجازات سنگینی بود.

یارولیم: عادلی، معمولی، هنوز به آمادگی فصل پیش نرسیده است.

ده یونگ: هنوز هم در حال پیشرفت.

فان در فارت: چهار شوت به دروازه، ‌068/0 موفق در نبردهای دوگانه. یك پاس گل، حیف كه آسیب دید و به ناچار از بازی خارج شد.

ویكی: یك نیمه در خواب ناز. هرگز هماهنگ نشد. می‌شد فهیمد كه او در پست مورد علاقه‌اش اجازه بازی ندارد.

لاوث: نتوانست موفق باشد. حتی هنگامی كه شایسته‌ی نمره‌ای درخور بود.

سانوگو: گلزن، همواره آماده دریافت پاس. ماموریت تمام.

تروخووسكی: كرنرهای وحشتناك.

گئره‌رو: پس از ورودش به بازی بلافاصله خطرناك ظاهر شد؛ اما, به گل نرسید.

UserName