• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • شنبه 1385/06/04
  • تاريخ :

انصاری فرد تایید كرد:

پرسپولیس در آستانه محرومیت شدید


مهمترین مشكل باشگاه پرسپولیس در مقطع كنونی شكایت بازیكنان خارجی سابق تیم به فیفا است كه پرسپولیس را در آستانه محرومیتهای شدید قرار داده است.

محمدحسن انصاری فرد مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ضمن بیان این مطلب گفت: طی مذاكراتی كه با مدیر برنامه‌های این بازیكنان داشتیم، زمان تعیین شده قبلی را تا دو هفته آینده تمدید كردیم و امیدواریم بتوانیم برای پرداخت بدهی های این افراد به نتیجه عملی برسیم.

وی در ادامه به تشریح جزئیات شكایت این بازیكنان خارجی افزود: تاكنون مطالبات وینگو بگوویچ سرمربی سابق پرسپولیس پرداخت شده و با ساشا ایلیچ، عیسی ترائوره و مینه نیكولسكی در حال مذاكره هستیم كه بتوانیم برای پرداخت مطالبات آنها نیز روند منطقی در نظر بگیریم.

انصاری فرد، حجم بدهی های پرسپولیس به خارجی ها را حدود 600 هزار دلار عنوان كرد و افزود: با مذاكراتی كه با این افراد داشتیم این مبلغ را به 400 هزار دلار تقلیل داده ایم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درخصوص شاكیان داخلی پرسپولیس نیز گفت: طی جلساتی كه در كمیته انضباطی داشتیم با تمام این افراد به توافق رسیدیم و طی صورتجلسه‌هایی نحوه پرداخت مطالبات آنان مشخص شده است. تنها وضعیت رهبری فرد و فنایی مشخص نیست كه با آنها نیز طی هفته آینده به نتیجه خواهیم رسید.

وی نیاز اصلی تیم در شرایط كنونی را آرامش دانست و در این باره گفت: تمام تلاش هیات مدیره باشگاه حل مشكلات حاشیه‌ای پرسپولیس است تا تیم در شرایط مساعد و در آرامش كامل فصل آینده را آغاز كند. البته ما معتقدیم كه تمامی افرادی كه از پرسپولیس طلب دارند باید به حقشان برسند و روابط آنها نیز با باشگاه به شرایط عادی بازگردد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درخصوص راه حل مشكلات اقتصادی باشگاه پرسپولیس گفت: تاكنون توانسته‌ایم با جذب سرمایه از سوی بخش های خصوصی ، بخش قابل ملاحظه‌ای از بدهی ها باشگاه را پرداخت كنیم ولی مشكلات اقتصادی باشگاه پرسپولیس بدون حمایت دولتی حل نشدنی است.

وی با اشاره به كمك های مالی دولت به سیزده باشگاه دیگر حاضر در لیگ برتر گفت: دو باشگاه پرسپولیس و استقلال كه طرفداران میلیونی دارند نمی‌توانند از كمكهای دولتی استفاده كنند ما در سال گذشته تلاش بسیاری را معطوف اختصاص بودجه برای پرسپولیس كردیم كه متاسفانه به نتیجه نهایی نرسید ولی امسال با مساعدت سازمان تربیت بدنی امیدواریم كه این اتفاق بیافتد و پرسپولیس و استقلال به عنوان دو باشگاه پرطرفدار و كلیدی فوتبال ایران دارای بودجه اختصاصی شوند.

انصاری فرد در ادامه به مشكلات سازمان تربیت بدنی اشاره می‌كند و می‌افزاید: سازمان تربیت بدنی به علت مشكلات عدیده خود نمی‌تواند تمام نیازهای پرسپولیس و استقلال را تأمین كند و ما باید با اعتمادسازی به جذب اسپانسر روی بیاوریم.

وی به مشكلات موجود در جذب اسپانسر اشارهكرد وگفت: چندی پیش با یك شركت خصوصی برای اسپانسر به نتیجه‌های خوبی رسیده بودیم و مبلغ قابل توجهی را توافق كرده بودیم اما درست روزی كه توافقات ما قرار بود به روی میز قرارداد برود، در تیتر یكی از روزنامه ها عنوان شد كه به علت مشكلات اقتصادی و شكایات متعدد، پرسپولیس به لیگ یك صعود می‌كند. همین موضوع باعث شد كه قرارداد ما با آن اسپانسر منتفی شود.

مدیر عامل پرسپولیس درباره به كارگیری مربیان نامداری همچون آری‌هان و دنیزلی در مقطع كنونی گفت: هیات مدیره باشگاه معتقد است كه در شرایط فعلی كه هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ روحی تیم در بدترین شرایط قرار دارد یك مربی بزرگ خارجی می‌تواند بحران را از باشگاه بزداید.

وی در ادامه گفت: یكی از اهداف جذب افرادی مثل آری هان و دنیزلی اعتمادسازی در بین طرفداران و اسپانسرهاست.

انصاری فرد ضمن قدردانی از زحمت آری هان افزود: هم آری هان و هم دنیزلی جسارت بسیاری را به خرج دادند كه در شرایطی كه پرسپولیس بدترین نتایج تاریخ فوتبالش را گرفته مسئولیت هدایت تیم را پذیرفتند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، قهرمانی در جام حذفی را مهم ترین هدف تیم عنوان كرد و گفت: با قهرمانی در جام حذفی و حضور در لیگ قهرمانان آسیا بسیاری از مشكلات باشگاه حل خواهد شد و من امیدوارم كه با تلاش تمام افراد كادر فنی و بازیكنان و همچنین حمایت همه جانبه طرفداران بتوانیم به این مهم دست پیدا كنیم.

وی موفقیت در جام حذفی را با حضور دنیزلی متحمل دانست وخاطرنشان ساخت: آری هان در فرصتی كوتاه تیم را به فینال جام حذفی رساند و حالا دنیزلی قهرمانی را برای پرسپولیس به ارمغان می‌آورد.

انصاری فرد در پایان به طرح های درآمدزایی جدید در باشگاه پرسپولیس اشاره كرد: در كنار جذب اسپانسر سعی داریم با تقویت مدارس فوتبال و طرح‌های اقتصادی دیگر، درآمدزایی های دیگری را برای باشگاه تعریف كنیم.

UserName