• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • شنبه 1385/05/28
  • تاريخ :

اخبار کوتاه و خواندنی 28/5/85


تجلیل از زندی پیر کشتی ایران

از پهلوان عباس زندی پیرترین پهلوان حال حاضر ایران و پیر کشتی ایران در قدیمی ترین سالن ورزشی ایران " سالن شهدای هفتم تیر " تجلیل شد .

در این مراسم بزرگان کشتی ایران که در سالن شهدای هفتم تیر تهران حضور داشتند و در دوران جوانی و قهرمانی خود دراین سالن کشتی می گرفتند , حلقه های گل بر گردن عباس زندی که هم اکنون 84 ساله است انداختند .

باشگاه پرسپولیس و مجتبی جباری جریمه شدند

پرسپولیس و مجتبی جباری هر یك مبلغ ده میلیون ریال جریمه نقدی شدند.

طی حكمی از سوی هیئت منصفه سازمان لیگ، باشگاه پرسپولیس تهران و مجتبی جباری بازیكن تیم استقلال تهران هر یك به ده میلیون ریال جریمه نقدی محكوم شدند.

متن حكم هیئت منصفه به شرح زیر است:

در خصوص شكایت باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال با مدیر عاملی حسین قریب علیه باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس با مدیر عاملی محمد حسن انصاری فرد دائر بر انجام مذاكرات غیرمجاز با مجتبی جباری بازیكن تحت عضویت باشگاه شاكی جهت جذب نامبرده به شرح منعكس در پرونده نظر به ملاحظه مدارك مثبت ابرازی از سوی شاكی و اقرار صریح نماینده حقوقی باشگاه پرسپولیس كه دلالت بر اقدامات خلاف مقررات معاون اقتصادی باشگاه پرسپولیس تهران به منظور جذب مجتبی جباری در باشگاه مذكور دارد و نظر به ملاحظه تصویر نشریات متعدد ورزشی و با عنایت به عدم انقضای مدت قرارداد تنظیمی فیمابین باشگاه استقلال و مجتبی جباری و با استنادات به مفاد بندهای2 و 3 ماده2 آیین نامه نقل و انتقالات بازیكنان سازمان لیگ حرفه ای فوتبال كه حكایت از تخلفات باشگاه مذاكره كننده و بازیكن مربوط دارد. لذا هیئت به استناد ماده یاد شده حكم به محكومیت باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس و مجتبی جباری هر یك به پرداخت مبلغ ده میلیون ریال به عنوان جریمه نقدی در حق صندوق سازمان لیگ صادر و اعلام می شود حكم صادره ظرف مدت یك هفته پس از رویت قابل اعتراض در شورای عالی استیناف می باشد.

اكبرپور تأیید نشد

علیرضا اكبرپور مورد تأیید كادر فنى تیم ملوان بندرانزلى قرار نگرفت.

بازیكن فصل گذشته استقلال تهران كه مدتى در تمرینات ملوانى ها شركت مى كرد، خوب ظاهر نشد و مورد تأیید كادر فنى این تیم شمالى قرار نگرفت. به این ترتیب اكبرپور تمرینات تیم را ترك كرد و به تهران بازگشت.

سایت سوریه ساكر:مى توانستیم ایران را مغلوب كنیم

سایت خبرى فوتبال سوریه پس از تساوى تیم هاى ملى فوتبال ایران و سوریه در تهران در گزارشى بر این نكته تأكید داشت كه فوتبال دو كشور با توجه به این نتیجه فاصله زیادى با هم ندارد. این سایت در ادامه نوشت: ما با یك امتیاز ارزشمند تهران را ترك كردیم اما شاید اگر كمى شجاع بودیم با پیروزى به خانه مى رفتیم ، البته این به آن معنى نیست كه بخواهیم توقع زیادى از تیم ملى و مربیان آن داشته باشیم حتى باید از فجر ابراهیم تشكر كنیم و این موفقیت را به او تبریك بگوییم اما اگر این اولین تجربه مربى جوان تیم ملى نبود با شجاعت بیشترى به میدان مى رفتیم و قطعاً مى توانستیم تیم ملى ایران را در تهران مغلوب كنیم.

سایپا هم میرزاپور را نمی خواهد

ابراهیم میرزاپور بعد از جلساتی كه با برادران شفیع‌زاده داشت با آنها به توافق رسید تا فصل آینده از دروازه استقلا‌ل اهواز محافظت كند. اما دو هفته‌ای است كه میرزاپور مدام امروز و فردا می‌كند وتاریخ ثبت قراردادش را به تعویق می‌اندازد.

آخرین خبر از میرزاپور اینکه دروازه‌بان ملی‌پوش فصل گذشته فولا‌د كه رابطه خوبی با دایی دارد از طریق او اجازه یافته است حدود یک ماه با سایپا باشد و زیر نظر منصور رشیدی مربی دروازه بانان این تیم تمرین کند اما آنچه مسلم است سایپا قصد ندارد میرزاپور را به جمع سه دروازه‌بان دیگر خود اضافه کند.

اهدای مدال قهرمانی به موزه آستان قدس

دو تن از قهرمانان ایران در رشته های دو و میدانی معلولا‌ن و کونگ فو مدالهای جهانی خود را به موزه آستان قدس رضوی اهدا کردند .

علیرضا کمالی فرد , قهرمان دو و میدانی معلولا‌ن جهان مدال های طلا و برنز خود را که از مسابقات پاراالمپیک 2004 آتن , مسابقات دو و میدانی معلولا‌ن جهان 2003 نیوزیلند و مسابقات دو و میدانی پایتخت های آسیایی 2002  مالزی کسب کرده بود , همچنین علیرضا شریعتی قهرمان رشته کونگ فو , مدال های طلا و نقره , حکم قهرمانی و تندیس ورزشکار و شهروند برتر خود را که از مسابقات جهانی و کشوری کسب کرده بود , در مراسمی با حضور مسئولا‌ن آستان قدس رضوی تقدیم این موزه کردند .

حدادی : من قهرمان آسیا هستم

قهرمان وركورددارپرتاب دیسك قاره كهن بااطمینان ازكسب مدال طلا در بازیهای اسیایی 2006 آسیایی قطرگفت : در اسیا رقیبی ندارم .

احسان حدادی درحاشیه مسابقات دوومیدانی باشگاههای كشوردرمصاحبه با خبرنگارماافزود:قصددارم دربازیهای اسیایی دوحه باحدنصاب بیش از 66 مترمدال طلای پرتاب دیسك مسابقات دوومیدانی رابرای كشورم كسب كنم.

وی نزدیك ترین رقیبان خودرادردوحه پرتاب گران قطری وهندی وعباس صمیمی هموطن خودبرشمرد و افزود: این رقیبان نمی توانندتهدیدی برای من دربازیهای اسیایی دوحه باشندوامیدوارم مدال های طلاونقره این ماده

رامن وصمیمی برای ایران بدست اوریم .

قهرمان جوانان جهان كه عصردیروزباركورد 60 مترو 18 سانتی مترنفر اول مرحله دوم مسابقات باشگاهی درماده پرتاب دیسك شد/گفت :این ركورد برای من راضی كننده نیست وعلت كاهش ان هم قرارداشتن دردوران بدنسازی برای شركت درمسابقات جهانی یونان درماه اینده است .

توقف سپاهان برابر فجر سپاسی

تیم فوتبال سپاهان و فجر شهید سپاسی در یك دیدار دوستانه به تساوی رسیدند.

در این دیدار كه در ورزشگاه نقش جهان اصفهان برگزار شد ، دو تیم به تساوی 3-3 دست یافتند. محمود كریمی دو بار و جلال اكبری گلهای سپاهان را به ثمر رساندند و یونس گراییلی دو گل و غلامرضا رضایی یك گل برای فجر وارد دروازه حریف كردند.

نتایج هفته نهم لیگ فوتسال

هفته نهم رقابتهای فوتسال باشگاههای دسته برتر ایران با تداوم صدرنشینی صدرا شیراز پیگیری شد.

نتایج :

فجر قائم گلوگاه 2 -3 استقلال تهران

تام ایران خودرو 8 -2 سازمان بازرگانی آشرقی

علم و ادب مشهد 2-4 پست اصفهان

صدرا شیراز 2-4 راه آهن تهران

راه ساری 5-4 ارم كیش قم

دانشگاه آزاد  1-7 شن سا ساوه

شهید منصوری 6-5 هیات گیلان

در جدول رده بندی این رقابتها شن سا ساوه با 25 امتیاز ، راه ساری با 21 و  تام ایران خودرو با 19 امتیاز اول تا سوم اند.

تهران میزبان تنیس بازان آینده ساز جهان

رقابتهای تنیس فیوچرز از دوشنبه هفته آینده در تهران برگزار خواهد شد.

این مسابقات با حضور 30 نفر از تنیسورهای خارجی از روز دوشنبه به مدت دو هفته در مجموعه ورزشی انقلاب تهران برگزار خواهد شد. گفتنی است جایزه این مسابقات 30 هزار دلار تعیین شده است.

پیروزی سایپا در یک بازی دوستانه

تیم فوتبال سایپا تهران در یك دیدار دوستانه به برتری رسید. در این دیدار که عصر پنج شنبه برگزار شد ، سایپا مقابل تراكتور سازی تبریز قرار گرفت و موفق شد با دو گل حمید رجبی حریف خود را شكست دهد.

در این بازی علی دایی از ابتدا تا دقیقه 60 در زمین بود اما فرصتی برای گلزنی نیافت.

مجتبی جباری بازیکن مصدوم استقلال ، جلال طالبی سرمربی سابق تیم ملی ایران و اکبر میثاقیان سرمربی تیم ابومسلم از جمله تماشاگران ویژه ی این دیدار بودند.

مسابقات فوتبال ساحلی انتخابی تیم ملی در رشت

دومین دوره رقابتهای قهرمانی فوتبال ساحلی و انتخابی تیم ملی كشور از روز جمعه 10 تا سه شنبه 14 شهریور به میزبانی رشت برگزار میشود. سایت رسمی فدراسیون فوتبال نوشت ، نفرات برتر این رقابتها به اردوی تیم ملی جهت حضور در جام جهانی 2006 برزیل دعوت خواهند شد. ضمناً قرعه كشی مسابقات فوق ساعت 13 روز چهارشنبه 8 شهریور با حضور نمایندگان تیمهای حاضر در این دوره از رقابتها در محل فدراسیون تشكیل خواهد شد. لازم به ذكر است كه رقابتهای جام جهانی 2006 برزیل از تاریخ 11 لغایت 21  آذر در شهر ریودو ژانیرو برزیل با شركت 16 تیم برتر جهان برگزار خواهد شد.

UserName