• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • چهارشنبه 1390/10/14 ساعت 10:30
  • تاريخ :

مدرک تحصیلی جعلی دبیر كل اتاق تعاون


مدرك تحصیلی ارایه شده دبیركل اتاق تعاون برای ثبت نام در انتخابات هیات مدیره این اتاق در شهریورماه 90، جعلی و فاقد اصالت است.

اسناد،اتاق تعاون،داریوش پاک بین

«داریوش پاك بین» كه اخیراً با حمایت دولت به دبیركلی اتاق تعاون رسیده، روز هشتم شهریورماه 90 به هنگام ثبت نام برای هیات مدیره اتاق تعاون مدرك تحصیلی خود را لیسانس در رشته‌های اقتصاد و بازرگانی و زیست شناسی اعلام و یك كپی از گواهی‌نامه موقت تحصیلات دوره كارشناسی به شماره 1189-78 مورخ 26 فروردین 78 از دانشگاه آزاد اسلامی واحد مركز ورامین را به پیوست فرم دستنویس ثبت نام خود تحویل مسوولان وقت اتاق تعاون داده است.

با توجه به اینكه رشته‌ای با عنوان «اقتصاد و بازرگانی» در نظام آموزش عالی ایران وجود ندارد، مسوولان سابق اتاق تعاون و نیز دكتر علی عباسپور نماینده تهران در مجلس، در مكاتبه با دانشگاه آزاد واحد ورامین، صحت مدرك تحصیلی ارایه شده توسط داریوش پاك بین را استعلام كردند كه در نتیجه روشن شد مدرك ارایه شده جعلی است و داریوش پاك بین در دانشگاه آزاد واحد ورامین تحصیل نكرده است.

لازم به یادآوریست دبیركل اتاق تعاون در نهادهای مهم تصمیم‌گیری و مراكز اصلی رانت اطلاعاتی از جمله شورای پول و اعتبار، شورای عالی بورس، هیات عالی واگذاری(سازمان خصوصی سازی) و صندوق توسعه ملی (توزیع منابع ذخیره ارزی) عضویت دارد. داریوش پاکبین مدیر عامل اتحادیه های تعاونی سهام عدالت نیز هست.

رشته‌ای با عنوان «اقتصاد و بازرگانی» در نظام آموزش عالی ایران وجود ندارد، مسوولان سابق اتاق تعاون و نیز دكتر علی عباسپور نماینده تهران در مجلس، در مكاتبه با دانشگاه آزاد واحد ورامین، صحت مدرك تحصیلی ارایه شده توسط داریوش پاك بین را استعلام كردند كه در نتیجه روشن شد مدرك ارایه شده جعلی است

انتخابات آتی اتاق تعاون پس از اعتراض شمار زیادی از اتحادیه های تعاونی درباره دخالت دولت در انتخابات شهریورماه این تشكل فراگیر قرار است بزودی مجددا برگزار شود. در انتخابات شهریورماه، حسین رحمانی نیا با رای اتحادیه های تعاونی کشور به دبیرکلی برگزیده شد اما دولت نتیجه این انتخابات را نپذیرفت و با حکم دیوان عدالت اداری، داریوش پاکبین جایگزین رحمانی نیا شد. پس از اعتراض اتحادیه های تعاونی به این رفتار دولت و استمداد آنها از مجلس شورای اسلامی، با دخالت نمایندگان مجلس، قرار بود انتخابات اتاق تعاون مجددا در 14دیماه برگزار شود. حسین رحمانی نیا برای دوری از حاشیه ها و ندادن بهانه به دست دولت، در این دوره انتخابات نامزد نشده است وی در دوره دبیرکلی خود بر اتاق تعاون از دخالتهای وزارت تعاون در امور اتاق تعاون جلوگیری می کرد و به همین دلیل رابطه دولت با اتاق تعاون در دوره دبیركلی وی سرد بوده است.

اسناد،اتاق تعاون،داریوش پاک بین

با توجه به حضور دبیركل اتاق تعاون در مراكز اصلی رانت‌های اطلاعاتی و ضرورت حضور فردی امین و پاكدست در این سمت، خبرنگاران الف ضمن تماس تلفنی با داریوش پاك بین، درباره این مدارك توضیح خواست وی در پاسخ، فرم ثبت نام در انتخابات اتاق تعاون و رونوشت مدرك لیسانس اقتصاد و بازرگانی از دانشگاه آزاد ورامین كه شهریورماه گذشته برای ثبت نام خود در انتخابات به مسئولان وقت اتاق تعاون ارائه كرده بود را جعلی دانست و اعلام کرد هیچگاه در دانشگاه آزاد درس نخوانده و این مدارك را دیگران برای وی جعل كرده‌اند تا او را بدنام كنند. خبرنگار الف پرسید ایشان از چه دانشگاهی و در چه سالی «لیسانس اقتصاد و بازرگانی» دریافت كرده است؟ وی ضمن تکذیب داشتن مدرک لیسانس اقتصادوبازرگانی یا تحصیل در دانشگاه آزاد، از خبرنگار الف خواست در شعبه 14 دادسرای كاركنان دولت حاضر شود و اعلام كند این مدارك را چگونه بدست آورده است. وی همچنین در تماس امروز صبح خبرنگار الف اعلام کرد پاسخ دانشگاه آزاد به استعلام صورت گرفته نیز جعلی است و این پرونده جنبه امنیتی(!) پیدا کرده است.

با توجه به حساسیت جایگاه دبیر اتاق تعاون در نهادهای اصلی رانت اطلاعاتی و لزوم حضور افراد پاکدست و امین در این جایگاه، انتظار می رود مسئولان نظارت بر انتخابات اتاق تعاون، اتهامات وارده بر نامزد این انتخابات و دبیرکل فعلی اتاق تعاون را بررسی و تکلیف مدرک جعلی ارائه شده برای ثبت نام وی در شهریورماه90 و ادعای ایشان درباره جعل دستخط و این مدرک را روشن کنند

در حالی که سال 2012 از سوی سازمان ملل بنام سال جهانی تعاون نامگذاری شده، بخش مهم فعالیت اتحادیه های تعاونی، اتاق تعاون و وزارت تعاون ایران در 6 ماه گذشته صرف جنجال بر سر انتخابات شهریور ماه اتاق تعاون و برکناری دبیرکل منتخب اتحادیه های تعاونی و تصدی فرد مورد حمایت دولت بر اتاق تعاون شده است.

اسناد،اتاق تعاون،داریوش پاک بین

با توجه به حساسیت جایگاه دبیر اتاق تعاون در نهادهای اصلی رانت اطلاعاتی و لزوم حضور افراد پاکدست و امین در این جایگاه، انتظار می رود مسئولان نظارت بر انتخابات اتاق تعاون، اتهامات وارده بر نامزد این انتخابات و دبیرکل فعلی اتاق تعاون را بررسی و تکلیف مدرک جعلی ارائه شده برای ثبت نام وی در شهریورماه90 و ادعای ایشان درباره جعل دستخط و این مدرک را روشن کنند.

بخش سیاست تبیان


منبع :الف

UserName