• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • چهارشنبه 1385/05/25
  • تاريخ :

زیان 5/1 میلیاردی برای آتش بس!

مشاوررسانه ای فیلم آتش بس گفت :توزیع غیرقانونی سی دی فیلم آتش بس باعث وارد آمدن زیان یك ونیم میلیاردتومانی به این فیلم شد. وی گفت :توزیع قاچاق این فیلم ،به اكران شهرستانها آتش بس لطمه فراوانی وارد كرده و درحالی كه فروشی معادل 2میلیارد تومان درشهرستانها درانتظار این فیلم بود این فیلم تنها درشهرستانها ششصدمیلیون تومان فروش كرد

از سویی دیگر مااطلاع یافتیم برخی از افراد سی دی این فیلم را به خارج از كشور منتقل كرده وباانتشار سی دی آتش بس ،به اكران بین المللی این فیلم نیز لطمه بزرگی وارد می شود

همچنین تهمینه میلانی كارگردان سینما دراین باره گفت: صدا و سیما، نقش قابل توجهی در فرهنگسازی در زمینه مبارزه با قاچاق محصولات سینمایی و استفاده نكردن مردم از سی دی های غیر مجاز فیلم‌های ایرانی دارد.

میلانی در گفت‌وگو یی با اشاره به این كه شبكه قاچاق محصولات سینمایی، با فعالیت خود درجهت نابودی كامل سینما گام برمی دارد گفت: باتوجه به این كه استفاده از سی دی های قاچاق فیلم‌های ایرانی، به خاطر دزدی بودن حرام است و با توجه به اعتقادات مردم ما درمورد استفاده نكردن از مال دزدی، اگر تلویزیون دراین زمینه اطلاع‌رسانی كافی انجام دهد، قطعا مردم این سی دی ها را خریداری نخواهند كرد و هیچ رسانه‌ای به اندازه صدا و سیما دراین باره تاثیرگذار نخواهد بود.

این كارگردان سینما با تاكید براین كه شبكه قاچاق محصولات سینمایی ضررهای بسیاری به فیلم‌های اكران سینما وارد می‌كند گفت: ما به خاطر فعالیت‌های نابودكننده این شبكه، امكان اكران فیلم «آتش بس» در شهرستان‌ها و خارج از كشور را از دست دادیم. چون هم اكنون سی دی این فیلم از داخل به خارج از كشور فرستاده می‌شود. همچنین، با حضور سی دی فیلم‌های اكران شده در بازارقاچاق، امكان حضور این فیلم در شبكه ویدیویی رسمی كشور گرفته می‌شود.

كارگردان فیلم دو زن تاكید كرد: با شناختی كه سینماگران از مهندس ضرغامی رییس صداو سیما دارند و با توجه به اعلام حمایت همیشگی ایشان از سینما، این امیدواری وجود دارد كه تلویزیون اطلاع‌رسانی گسترده‌ای درزمینه مبارزه با قاچاق محصولات سینمایی و آگاه سازی مردم درزمینه پیامدهای منفی این پدیده شوم انجام دهد.

میلانی تاكید كرد: صداو سیما به عنوان یك رسانه ملی و تاثیرگذار می‌تواند با انتشار اخبار و گزارش‌های متعدد در این زمینه، مسؤولان نیروی انتظامی و شهرداری كه مسؤولان مستقیم مبارزه با فعالان شبكه قاچاق هستند را وادار به فعالیت‌های جدی‌تری دراین زمینه كند.

وی ادامه داد: با پیشرفت خوبی كه تلویزیون در سال‌های اخیر در امر خبررسانی و ریشه‌یابی مشكلات مردم كرده است این انتظار از صداوسیما وجود دارد كه در این زمینه پر قدرت عمل كرده و كارنامه خوبی را به جای بگذارد.

از سویی دیگر ،ستاد مبارزه با شبکه قاچاق محصولات سینمایی و سمعی و بصری در معاونت امور سینمایی چند روز دیگرگزارش مهم ،كاملی درباره ی قاچاق محصولات سینمایی منتشر می كند

یك فرد مطلع ونزدیك به وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی گفته است : دراین گزارش اطلاعات بسیار مهمی درباره ی چگونگی فعالیت گسترده شبكه قاچاق محصولات سینمایی منتشر می شودوبسیاری از زوایای پنهان فعالیتهای این شبكه مافیایی مشخص و با آن برخورد خواهدشد

به گفته ی این فرد مطلع ،انتشاراین گزارش ،درحقیقت آغاز مرگ كامل شبكه ی پر قدرت و گسترده فاچاق محصولات سینمایی خواهد بود.

وی همچنین خبر داد که جهت مبارزه ای زیربنایی تر با این شبکه به نحوی که کاملا این شبکه را منفعل و نابود نماید بزودی قیمت محصولات رسمی ویدیویی نیز با تمهیداتی که صورت گرفته به اندازه قیمت محصولات قاچاق خواهد شد .

لینک :

 آلبوم تصاویر فیلم آتش بس 

 فیلم آتش بس 

 چرا آتش بس پرفروش شد؟ 

 نشست خبری "آتش بس" برگزار شد 

 اكران «آتش بس» در خرداد سال آینده 

 آتش بس به مرز یک میلیارد نزدیک میشود 

 تهمینه میلانی: دیدگاه من ضد مرد نیست 

UserName