• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1385/05/16
  • تاريخ :

چند خبر از نمایشگاهها

نمایشگاه برکران بی کران

به مناسبت ولادت مولود کعبه امیرمومنان علی (ع) نمایشگاه « بر کران بی کران » برگزار میشود.

این نمایشگاه با حمایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و فرهنگسرای اندیشه و با هدف آشنا کردن اقشار گوناگون جامعه اعم از پیر و جوان و زن ومرد با شخصیت ملکوتی آن امام همام برگزار میشود .

برگزارکنندگان و تهیه کنندگان این نمایشگاه به همین مناسبت از کلیه علاقمندان دعوت نموده تا از این نمایشگاه بازدید فرمایند.

متن دعوتنامه تهیه شده بدین شرح میباشد:

دوباره دریای دل به نسیم محبتش مواج شد.

و دیده ها زشوق حکایت جاویدش نمناک شد.

حکایت آن عرشی فرش نشین حکایت آن پهلوان خانه نشین

حکایت یک مرد بی نشان دریای علم بی کران

آن مهربان ترین پدر ...

**

و اینک در آستانه تولد مبارکش شما را نیز به دیدار از نمایشگاه « برکران بیکران» دعوت مینماییم.

زمان:شنبه 14/5/1385 لغایت جمعه 20/5/1385 از ساعت 17/30 الی 22.

مکان : خیابان شریعتی – پایین تر از سید خندان – نگارخانه فرهنگسرای اندیشه.

نمایشگاه آثار دوران افشاریه و ... تمدید نمیشود

برپایی نمایشگاه بزرگ پژوهشی آثار دیده نشده‌ی سده‌ها‌ی 12 و 13هجری قمری ایران و دوران افشاریه، زندیه و قاجاریه، تمدید نمی‌شود.

این نمایشگاه كه از 29 خرداد تالارهای مجموعه‌ی صبا را دربر گرفته است، قرار است تا نیمه‌ی مردادماه جاری برپا باشد.

محسن زارع - رییس موسسه فرهنگی هنری صبا – با بیان این مطلب افزود كه به‌خاطر تعهداتی كه در جریان امانت گیری آثار از موزه ها و گنجینه‌های مختلف داده شده و نیز درگیری سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف در جریان برپایی تمدید مهلت برپایی نمایشگاه میسر نیست

نمایشگاه پوستر های نسل پنجم گرافیک با ده روز تاخیر

برپایی نمایشگاه منتخبی از پوسترهای نسل پنجم طراحان جوان گرافیك ایران در گالری‌های این موسسه‌ی فرهنگی تدارك دیده شده است با تاخیری ده روزه همراه است.

برگزاركنندگان این نمایشگاه، انتخاب آثار و نیز آماده شدن كتاب پوسترهای نسل پنجم را دلیل این تعویق اعلام كردند.

نمایشگاه یادشده با هدف ارایه‌ی تازه‌ترین تجربه‌ها و دستاوردهای هنر گرافیك در كشور، قرار بود از 24 مرداد‌ تا نهم شهریورماه سال‌جاری، برگزار ‌شود، اما برگزاری آن به چهارم شهریورماه سال جاری موكول شده است.

نمایشگاه پوسترهای نسل پنجم، دربرگیرنده‌ی برگزیده‌های پوستر نسل پنجم گرافیك ایران - متولدان دهه‌ی 50 و 60 - بازتاب كوشش،‌ زبان و نگاه یك جریان پیشرو در هنر پوستر امروز ایران خواهد بود.

بنا بر این گزارش، گویا در پی دعوت از طراحان این نسل، از میان 2342 اثر ارسالی از سوی 323 هنرمند، تعداد 246 اثر برای شركت در نمایشگاه شد؛ این آثار در دو بخش چاپ شده - سفارشی - و چاپ نشده در رده‌های سنی متولدان دهه‌های 50 و 60 به‌نمایشگاه راه یافته است

نمایشگاه یک قرن پیش مشروطه

انجمن عکاسان و دوستداران میراث فرهنگی و گردشگری به مناسبت یکصدمین سالگرد نهضت مشروطه، نمایشگاه عکس "یک قرن پیش، مشروطه" را برگزار می‌کنند.

در این نمایشگاه صد قطعه عکس در قالب چهل تابلو از وقایع گوناگون مربوط به نهضت مشروطیت با همکاری معاونت فرهنگی و ارتباطات سازمان میراث فرهنگی و کاخ موزه گلستان در محل چادرخانه موزه کاخ گلستان برگزار می شود.

نمایشگاه عکس یک قرن پیش، مشروطه در ردیف پنجمین نمایشگاه اختصاصی انجمن عکاسان دوستدار میراث فرهنگی و گردشگری محسوب می شود.

لینک :

ویژه نامه یکصدمین سالگرد مشروطیت

UserName