• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1385/05/15
  • تاريخ :

شكایت پرسپولیس از كاظمیان و پاسخ مدیربرنامه های او


معاون اقتصادی باشگاه پیروزی(پرسپولیس) از جواد كاظمیان، بازیكن سابق این تیم به دلیل آنچه كه او آن‌ را نشر اكاذیب و افترا خواند به دادسرای ونك شكایت كرد.

جوادكاظمیان، هافبك ملی‌پوش تیم فوتبال پیروزی تهران كه روز جمعه با قراردادی یك‌ساله به الشعب امارات پیوست، درگفت‌وگویی از عملكرد مدیریتی باشگاه و كادر فنی انتقاد كرد؛ موضوعی كه ظاهرا برای مسوولان باشگاه پیروزی غیر قابل تصور بوده است.

معاون اقتصادی باشگاه پیروزی با طرح شكایت از جواد كاظمیان؛ خواستار پاسخ ادعاهای مطرح شده از سوی وی شد.

محمدرضا عبدیایی اظهاركرد: همه چیز در باشگاه پیروزی (پرسپولیس) متعلق به هواداران است. ما تمام تلاش خود را برای رضایت هواداران به كار گرفته‌ایم. شاید با اظهارنظرهای افرادی مانند كاظمیان، این تصور برای هواداران ایجاد شود كه مسوولان اجرایی باشگاه به دنبال خواسته‌های خارج از اهداف فوتبالی هستند؛ مجبورم برای روشن شدن اذهان عمومی، حقایقی درباره‌ی ادعاهای كاظمیان را مطرح كنم.

وی افزود: جواد كاظمیان در طول كمتر از شش ماه گذشته مبلغ 196 میلیون تومان پول دریافت كرده است. او علی‌رغم توافقی كه با هم در خصوص حضور وی در فصل آینده‌ی فوتبال داشتیم، سر قرار حاضر نشد و بدون اطلاع باشگاه اعلام كرد كه با الشعب به توافق رسیده است.

اما علی اصغر مانوسی فر مدیر برنامه‌های جواد در پاسخ به این ادعا گفته است : انصاری‌فرد وعبدیایی از چند روز قبل در جریان این انتقال بوده‌اند و البته تلاش بسیار زیادی از سوی آنها صورت گرفت تا جواد كاظمیان قراردادش را با باشگاه پیروزی تمدید كند. البته این حق طبیعی هر بازیكن آزاد است كه برای تیم آینده‌اش تصمیم‌ گیرد و جواد كاظمیان نیز علی‌رغم میل باطنی‌اش و علاقه فراوانش به باشگاه پیروزی، نهایتا با انتقال خود به باشگاه الشعب موافقت كرد.

مانوسی فر گفت: كاظمیان بدون آن كه قراردادش را با باشگاه پیروزی تمدید كند صرفا به واسطه درخواست انصاری فرد درتمرینات تیم فوتبال پیروزی و اردوی اتریش شركت كرد و قطعا هیچ بازیكن دیگری چنانچه عاشق تیم خودنباشد چنین ریسكی را نمی‌پذیرد. بنابراین بحث شكایت باشگاه و حتی مطالب مطروحه از سوی جواد كاظمیان عقلانی به نظر نمی‌رسد چرا كه عشق وعلاقه طرفین به یكدیگر را نمی‌توان كتمان كرد.

عبدیایی همچنین گفته است : كاظمیان ادعا كرده كه باشگاه به وی چك‌های تقلبی داده است، این در حالی است كه 120 میلیون از مبلغ 196 میلیون دریافت شده توسط وی با همان چك‌های مذكور در سه مرحله وصول شده است.

اما مانوسی فر مدیر برنامه‌های کاظمیان گفت: كاظمیان از بابت عضویت درباشگاه پیروزی در دو فصل ورزشی 84-83 و 85-84 جمعا مبلغ سیصد میلیون تومان طلب داشته است كه مورد تایید حجت‌ا.. خطیب، مدیرعامل سابق و حسن انصاری‌فرد، مدیر عامل فعلی بوده است.

كاظمیان پس از گذشت یك سال ونیم، چند ماه پیش موفق شد بخشی از طلب خود را از باشگاه پیروزی دریافت كند و دو هفته پیش نیز مبلغ دیگری را دریافت كرد كه دراین رابطه باید از تلاشهای انصاری‌فرد و عبدیایی، معاون پشتیبانی باشگاه تشكر كرد كه علیرغم مشكلات مالی فراوان باشگاه، نسبت به پرداخت بدهی‌های باشگاه به كاظمیان اقدام كردند. البته در حال حاضر جواد كاظمیان مبلغ نود میلیون تومان از باشگاه پیروزی طلب دارد.

معاون اقتصادی باشگاه پیروزی تاكیدكرد: باشگاه و كادر فنی بر حضور كاظمیان در تركیب فصل آینده‌ی تیم نظر مثبت داشتند؛ اما، وی با طرح ادعاهای خارج از عرف و با درخواست مبلغ 350 میلیون تومان راه را برای جدایی خود همواركرد.

وی افزود: كاظمیان اصرار داشت كه مبلغ 150 میلیون تومان پول نقد در ابتدای كار و پس از قرارداد به وی پرداخت و در طول یك ‌سال نیز200 میلیون دیگر به وی پرداخت شود، این در حالی است كه چنین عرفی در باشگاه پیروزی وجود نداشته و حتی در بعضی موارد نیز بازیكنان هنوز مبالغی از قراردادهای فصل‌ گذشته را دریافت نكرده‌اند.

معاون اقتصادی باشگاه پیروزی، با بیان این كه كاظمیان با طرح ادعاهای خود هویت باشگاه پیروزی را در نزد اذهان عمومی زیر سوال برده است؛ خاطرنشان كرد: وكیل حقوقی این معاونت با حضور در دادسرای ونك با اعلام شكایت از كاظمیان به دنبال روشن كردن اذهان عمومی در قبال ادعاهای اوست. بر طبق ماده‌ی 697 و 698 قانون مجازات اسلامی خواهان پیگیری این موضوع هستیم. معتقدم قانون باید روشن كند كه آیا ادعای كاظمیان در مورد چك‌های این معاونت صحت دارد یا جریان‌سازی است.

ولی مانوسی فر در خصوص اظهارات جواد كاظمیان مبنی بر جعلی بودن چك‌های معاون باشگاه پیروزی گفت: اظهارات جواد كاظمیان به صورت دیگری برداشت شده است، دو فقره چك ارائه شده مربوط به یكی از حسابهای صندوق قرض الحسنه بوده است كه جهت دریافت آن باید هماهنگی‌های مربوطه صورت می‌گرفت كه این مهم انجام نشده بود. بنابراین چالش موجود میان جواد كاظمیان و معاون پشتیبانی باشگاه پیروزی بیشتر یك سوء تفاهم ویا سوء برداشت بوده است و قطعا جواد كاظمیان نیز آگاه است كه مبالغ دریافتی ازباشگاه پیروزی با همت و تلاش معاون پشتیبانی باشگاه ومدیرعامل باشگاه محقق شده است.

وی افزود: قرارداد جواد كاظمیان صبح امروز در فدراسیون فوتبال امارات ثبت شد و نامبرده پس از شركت در تمرینات تیم ملی فوتبال كشورمان روز 26 مرداد ماه به اردوی الشعب دركشورآلمان می‌پیوندند.

UserName