• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1385/04/27
  • تاريخ :

اخبار کوتاه هنری

سلطان و شبان" وارد شبکه نمایش خانگی شد

شورای صدور پروانه نمایش برنامه‌های ویدئویی مجوز ورود 14 عنوان برنامه جدید از جمله مجموعه تلویزیونی "سلطان و شبان" را به شبکه نمایش خانگی کشور صادر کرد.

روابط عمومی معاونت امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد برنامه های مذکور شامل فیلم های سینمایی، مستند و مجموعه تلویزیونی و محصول کشورهای ایران، آمریکا و انگلیس هستند.

عناوین این برنامه ها عبارتند از:

فیلم های سینمایی: یک تکه نان، خشم کور، نفرین شده، تصویر قطع و وصل می کنیم، حرفه ای ها، نقاب آینه ای، نخستین سلحشور، سرگرد دندی، منطقه مرگ، مامور مکینتاش، سارق حرفه ای و مردان در التهاب

مستند: نمای نزدیک (جک نیکلسون)

مجموعه تلویزیونی: سلطان و شبان

این آثار از سوی موسسات قرن 21 ، رسانه های تصویری، تصویر دنیای هنر، فانوس خیال و شرکت سروش به شبکه نمایش خانگی کشور خواهند پیوست.

***

مصطفی عبداللهی به زودی با یك متن روسی در مجموعه تئاترشهر

نمایش”حكم” نوشته نیكولای رابرتویچ اردمان به كارگردانی مصطفی عبداللهی برای اولین بار در ایران اجرا می‌شود.

این نمایش كه به تازگی توسط آبتین گل‌كار برای اولین بار به فارسی ترجمه شده، مهر ماه در سالن قشقایی روی صحنه می‌رود.

مصطفی عبداللهی در این باره گفت:«این نمایش اثر نویسنده‌ای روسی است و به دلیل این كه احساس كردم به دراماتورژی نیاز دارد از حضور افسانه محمدی به عنوان دراماتورژ نمایش استفاده كردم. نمایش به داستان زندگی خانواده‌ای می‌پردازد كه در دوره نظام استالینیستی زندگی می‌كنند و در عین حال كه تحت تاثیر نظام پلیس حاكم بر جامعه آن زمان قرار دارند، اتفاقات كمیكی برایشان رخ می‌دهد.»

وی با اشاره به این كه مهمترین پیام نمایش”عدالت” است، خاطر نشان كرد:«هر متنی كه دارای این خصوصیت باشد برای من جذاب است. به همین دلیل با وجود این كه می‌دانستم كار روی چنین متنی نوعی آزمایش است آن را برای اجرای صحنه در نظر گرفتم.»

تمرینات این نمایش از اوایل مرداد ماه آغاز می‌شود و در این نمایش بازیگرانی چون ناهید مسلمی، صنم صالحی، شبنم خزلی، فریده دریامج، عباس توفیقی، علی زرینی، محمد یگانه، امیر بختیاری، محمدرضا علی‌اكبری، مجتبی دانشی و آرمین بوشرویه به ایفای نقش می پردازند. همچنین طراح صحنه و لباس نمایش منیره ملكی، دستیار كارگردان عبدالرضا فریدزاده و انتخاب موسیقی آن به عهده فرشاد آذرنیا است.

سینماگران و فن‌آوری جدید تصویربرداری

همایش یك روزه "آشنایی سینماگران با فن‌آوری جدید تصویربرداری دیجیتالHD"، درموزه سینما برگزار شد.

رضا داد مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی درابتدای این همایش،هدف ازبرپایی این همایش را،به‌روز كردن اطلاعات دست اندركاران سینما نسبت به آنچه در سینمای دنیا می‌گذرد، برشمرد و گفت: ورود سینمای ایران به بازار‌های جهانی و رسیدن به مخاطبین جهانی، یك از اهداف مهم و ضروری است و یكی از راههای كه از آن به عنوان سینمای استاندارد نام می‌بریم، همین هدف است.

وی تاكید كرد: سینمای ایران نیازمند تحولاتی در فیلم‌ها و عرضه‌ی آنها است.

به گزارش ایسنا، در این همایش كه جمعی از دست‌اندركران سینمای ایران حضور داشتند،"پل ویلو" مربی پیشرفته در حوزه فیلم آكادمی نیویورك انگلستان، حاضران را با جدید‌ترین فن‌آوری‌های فیلم‌برداری دیجیتالی HD آشنا كرد.

لینک:

 عکاسان دیجیتال بخوانند 

 اصول عكاسی معماری (1) 

 عكاسی در سینما 

 عكاسی مستند چیست؟ 

 سینما 

 اخبار و گزارش 

UserName