• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • چهارشنبه 1385/04/14
  • تاريخ :

ابراز نگرانی سینماگران، از نمایش آثار سینمای ایران در بوستانهای شهر تهران

در پی اخباری که از نمایش همزمان فیلم های روز سینمای در بوستانهای شهر تهران توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اعلام و منتشر می‌شود ، یكی از تهیه كنندگان سینمای ایران به خبرنگار ایسنا گفت: من هیچ‌كدام از فیلم هایم را برای نمایش در بوستانها نخواهم داد، درشرایطی كه شهرداری در برخی از مسائل دیگر برای تهیه‌كنندگان مشكلاتی بوجود آورده است،ما چگونه می‌توانیم در این زمینه با آنها همكاری داشته باشیم.

وی افزود : حتی اگر من به عنوان یك تهیه‌كننده علاقه‌مند هستم با شهرداری همكاری كنم، منطقی تر این است كه شهرداری به جای فرستادن واسطه‌های برای گرفتن فیلمهای ایرانی كه هركدام از این واسطه‌ها مبالغ خودشان را برمی‌دارند، رسما با اتحادیه تهیه‌كنندگان تماس بگیرد و مكاتبه داشته باشد تا از طریق اتحادیه تهیه‌كنندگان ابلاغیه‌ای به دفاتر سینمایی فرستاده شود تا تهیه‌كنندگان همكاری كنند.

حسن توكل نیا تهیه‌كننده «چند می‌گیری گریه كنی» نیز كه به گفته خود در این خصوص با شهرداری وارد مذاكره شده است،به ایسنا گفت:با شهرداری توافق كردیم و از این هفته این فیلم در چهار بوستان تهران به نمایش درخواهد آمد.

در عین حال محمد پیرهادی تهیه‌كننده فیلم «به نام پدر» كه یكی از فیلمهای برنامه آینده سینماها طبق اخبار منتشر شده توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است، به ایسنا گفت: تاكنون برای نمایش این فیلم در بوستانها نه با پخش كننده و نه با تهیه‌كننده هیچ تماسی گرفته نشده است.

وی همچنین مطرح كرد: با توجه به ناامنی كه در عرصه نمایش آثار سینمایی وجود دارد و در برخی مواقع در سالنهای دربسته سینمایی نیز از روی برخی فیلمها كپی برمی‌دارند و به اقتصاد سینمای ایران ضربه می‌زنند، چگونه نمایش فیلمها در پاركها كه مسلما به دلیل نوع نمایش كنترل خاصی نمی‌توان بر آن داشته باشیم ، خطرناك نیست؟! بنابراین معتقدم بطور جدی این اتفاق می‌تواند برای سینمای ایران خطرناك باشد.

« به نام پدر،چند می‌گیری گریه كنی، آتش بس، شام عروسی، قتل آن لاین، كافه ستاره، سوغات فرنگ، زن بدلی و فیلم خارجی دره گرگها از جمله فیلمهایی هستند که از آنها برای نمایش در بوستانها نام برده می‌شود .»

این دغدغه ها از سوی سینماگران ایرانی در حالی عنوان می شود که جهان بیگلری مدیر امور سینمایی و تلویزیونی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اظهار داشته است: هر كدام از فیلمهای كه طبق توافق با تهیه‌كننده فیلم مذكور، برای نمایش در بوستانهای تهران خریداری می‌شوند، درهر پارك یك‌بار به نمایش درخواهند آمد.

وی از نمایش و اكران فیلمها در چهار پارك تهران و در تك سانس 20 شب و در روزهای پنج شنبه و جمعه هر هفته خبر می‌دهد و در ادامه می‌گوید: نمایش برای عموم آزاد و رایگان است و با نصب پرده عریض سینما و ویدئو پروژكشن و گذاشتن بیش از 300 صندلی،امكان نمایش را فراهم خواهیم كرد.

وی همچنین گفت: محدوده خاصی از هر بوستان را شامل می‌شود،نمی‌خواهیم فضای كلی پارك را اشغال كنیم.

همچنین از چهار بوستان ملت، گفتگو، بعثت و پلیس برای نمایش فیلمها نامبرده می‌شود.

«گفتنی است سینماهای روباز تابستانی در همه جای دنیا و حتی در سالهای دور در سینمای ایران مرسوم بوده است اما آیا این نمایشها -اكران در بوستانها- با استانداردهای سینماهای روباز هماهنگی خواهد داشت آنهم در شرایطی كه سینمای ایران مبارزه با تکثیر غیر قانونی و توزیع قاچاق فیلمهای سینمایی را به طور جدی دنبال می کند ، از سویی تمام تلاش سینماگران ایرانی در بهبود روند اكران فیلمها، برای جذب مخاطب است و ...»

لینک:

 گالری عکس فیلم سینمایی چند می گیری گریه کنی ؟ 

 اجازه ندهید "به نام پدر" اكران شود 

 ابراهمی حاتمی كیا 

UserName