• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • شنبه 1385/03/27
  • تاريخ :

شانس ثبت جهانی طاق بستان از دست می رود


تصویب احداث ریل شمالی _جنوبی قطار شهری كرمانشاه كه به طاق‌بستان ختم می‌شود، سرنوشت دیگری را برای این اثر تاریخی رقم زده است. این اتفاق می تواند شانس ثبت جهانی طاق بستان را برای همیشه به خطر اندازد.

شورای عالی ترافیك شهرهای کشور برای رفع ترافیك شهر كرمانشاه احداث قطارشهری را برای این شهر مصوب كرد.در عین حال کارشناسان هشدار می دهند احداث مسیر شمالی _جنوبی این ریل که به طاق‌بستان ختم می‌شود،احتمال ثبت طاق‌بستان را در فهرست جهانی یونسکو به صفر می‌رساند.

اگرچه احداث قطار شهری از حجم ترافیک بالا در کرمانشاه تا حد زیادی می کاهد اما کارشناسان و مسئولان میراث فرهنگی ابراز نگرانی کرده اند اگر مسیر احداث ریل قطار شهری ، حریم طاق بستان را به خطر اندازد، ایران شانس خود را برای ثبت این اثر در فهرست جهانی یونسکو برای همیشه از دست می دهد.

"سعید سلیم ساسانی"، معاون حمل و نقل ترافیك شهر كرمانشاه در مورد مسیر احداث ریل به میراث خبر می گوید: «مطالعات طرح جامع حمل و نقل و ترافیك شهر كرمانشاه مصوب شورای عالی ترافیك شهرهای ایران، مسیری شمالی _جنوبی برای قطار شهری این شهر تصویب كرده است كه به طاق‌بستان منتهی می‌شود.»

اگرچه مسئولان حمل و نقل و ترافیک به صراحت مسیر احداث ریل را عنوان می کنند اما در عین حال مدیر پروژه طاق بستان این موضوع را در حد شنیده های غیر رسمی عنوان می کند:« آنچه ما می‌دانیم در حد گفت و گوهای غیر رسمی است و تاكنون نامه‌ای مبنی بر تصویب ساخت قطار شهری به ما نرسیده و هنوز هیچ گفتگویی بین سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و شهرداری در این باره انجام نشده است.»

"سیامك خدیوی"، می گوید: ‌« شنیده‌ها حاكی از آن است که قطار شهری از كنار دیوار شكارگاه خسرو می‌گذرد یعنی جایی كه در حال حاضر پل روگذر صیاد شیرازی در حال ساخت است. معلوم نیست این مسیر را بر چه اساسی در نظرگرفته اند. به هر حال یا باید پل روگذر احداث شود یا قطار شهری.»

كارشناسان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری پیش از این بارها اعلام كردنده بودند ساخت پل روگذر صیاد شیرازی حریم شكارگاه خسرو را تهدید می‌كند. بر همین اساس استانداری كرمانشاه قول داد مسیر پل را تغییر دهد و قرار شد با توجه به این امر ساخت آن از سر گرفته شود. اکنون پس از گذشت یك سال و در حالی که هنوز استانداری نقشه‌های پل را در اختیار كارشناسان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری قرار نداده ، این اثر باستانی با مشكل دیگری به نام قطار شهری روبرو شده است .

از سوی دیگر ظاهرا با توجه به ترافیک بالای منطقه و جوابگو نبودن ناوگان حمل و نقل عمومی ،چاره ای به جز احداث ریل قطار شهری وجود ندارد: «مطالعات نشان می‌دهد اوج ترافیك سفرهای داخل شهری كرمانشاه بالغ بر 23 هزار و 500 هزار سفر است و باتوجه به میزان بالای تقاضای سفرهای درون شهری، ناگاون اتوبوسرانی جوابگوی نیاز شهر نیست بنابراین برای رفع مشكل احداث قطار شهری ضروری به نظر می رسد.»

معاون حمل و نقل ترافیك شهر كرمانشاه با بیان این موضوع می گوید که تصویب طرح در حد كلیات است و هنوز جزئیات آن مشخص نشده و بررسی و مطالعه بیشتری برای انتخاب مسیر لازم است.

ساسانی در عین حال تاکید می کند که مسیر كلی، به طاق بستان منتهی می‌شود و اگر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری پیشنهادی برای آن دارد باید به گفتگو بنشیند تامشكل رفع شود .

پیش از این كارشناسان اعتقاد داشتند ساخت تله كابین در حریم منظری طاق بستان و احداث پل زیرگذر شهید صیاد شیرازی در عرصه تاریخی شكارگاه خسرو حریم این اثر تاریخی را بیش از پیش تهدید می كند. اکنون آن‌ها اطمینان دارند ختم مسیر قطار شهری به طاق بستان موضوع جهانی شدن آن را برای همیشه منتفی می‌كند.

معاون حمل و نقل ترافیك شهر كرمانشاه با این استدلال که :« قطار شهری پاریس هم از زیر موزه لور می‌گذرد و هیچ مشكلی هم به وجود نیامده است» ، در مورد نگرانی های سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از احتمال منتفی شدن ثبت جهانی طاق بستان می گوید:« به هر حال سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید خطوط قرمز خود را مشخص كند. باید مشخص شود كه احداث قطار شهری چقدر تاثیر مثبت و منفی روی طاق بستان دارد.»

وی البته تاکید می کند که طرح احداث قطار شهری كرمانشاه در حد كلیات تصویب شده و مسیر‌های آن با گفتگوهای كارشناسی قابل تغییر است.

حریم طاق بستان در سال 49 به تصویب رسید. این حریم محوطه بسیار وسیعی را شامل دریاچه، سراب و جنگل در بر می گیرد .

از سال 58 ساخت و سازهای بی رویه، پیامدهای جنگ، هجوم افراد بی خانمان، دلالان و زمین خواران این فضای زیبا را به یك فضای بسیار محدودی تبدیل كرده است.

در صورتی که امروز از ساخت وسازهای عرصه و حریم این اثر ارزشمند جلوگیری نشود، این امر در ثبت جهانی آن تاثیر منفی می گذارد.

هلال بزرگ طاق بستان در استان كرمانشاه ایران كه به وسیله خسرو دوم آخرین پادشاه بزرگ ساسانی (590-628) بنا شده است، در واقع یك اثر یادبود و بیانگر قدرت سیاسی پادشاه ساسانی است كه او را در سه نقش رئیس مذهب رسمی كشور، یك رزمجوی دلاور و یك شكارچی نیرومند نشان می دهد.

این منطقه به عنوان مكانی بهشت آسا برای استراحت تابستانی دربار ساسانی و اقامتگاه درباریان برای نماشای مراسم و برگزاری جشن های درباری و مذهبی از جمله دو رسم بزرگ نوروز در بهار و مهرگان در پاییز بود.

UserName