• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • پنج شنبه 1385/03/18
  • تاريخ :

هم اتاقی های ایران در جام جهانی


كمتر از 5 روز دیگر تا نخستین بازی تیم ملی كشورمان در جام جهانی زمان باقی است، در چنین شرایطی ایجاد فضای آرام و روحیه‌بخش می‌تواند در موفقیت‌ تیم‌ها تاثیرگذار باشد و همین موضوع سبب شده است كه كادر فنی تیم ملی حتی در تقسیم اتاق‌های بازیكنان در فرید ریش هافن نیز علاقه و روابط عاطفی میان نفرات را در نظر گیرند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ملی‌پوشان كشورمان در شرایطی در اتاق‌هایشان تقسیم شده‌اند كه از نظر نوع روابط عاطفی، باشگاهی و خصوصیات فردی این ابتكار، كارساز به نظر می‌آید.

علی دایی و یحیی گل محمدی 2 یار جدا نشدنی این بار نیز هم اتاق هستند، سال‌ها است كه كاپیتان تیم ملی و مدافع سخت‌كوش با یكدیگر تجربیات مشتركی را می‌گذرانند، دایی و یحیی با وظایفی متفاوت و روحیه‌ای مشترك، در پرسپولیس و صباباتری هم بازی بوده‌اند و در تمرینات باشگاهی و ملی نیز از یكدیگر جدا شدنی نیستند. اتاق دایی و گل محمدی را می‌توان اتاق تجربه نامید، آنها خاطرات مشترك بسیاری دارند كه جام جهانی 2006 آلمان را نیز به آن خواهند افزود.

فریدون زندی از نخستین روزهای حضورش در تیم ملی با مهدی مهدوی‌كیا سازگار بود، فریدون كه همچنان برای بیان صحبت‌هایش فارسی و آلمانی را در هم می‌آمیزد می‌تواند با مهدی به آسانی ارتباط برقرار كند، ضمن آن كه زبان فارسی خود را نیز تقویت كند، آلمان برای فریدون و مهدی محیط تازه‌ای نیست، با توجه به درد مصدومیت‌های قدیمی، مردم ایران امیدوارند تا مردان این اتاق سالم و توانمند به میدان بازگردند.

زندی و مهدوی‌كیا بال‌های حركت ایران در جناح چپ و راست خواهند بود.

اتاق انگیزه‌ی تیم ملی را باید اتاقی دانست كه رسول خطیبی و آرش برهانی در آن حضور دارند. مهاجمان زهردار و جوان تیم ملی، در این اتاق آرزوهای مشترك‌شان را مرور می‌كنند، بی‌تردید برای رسول و آرش حتی فرصت چند دقیقه بازی نیز می‌تواند كافی باشد تا با نیرو و انگیزه‌ی جوانی قدرت‌شان را به رخ مدافعان حریف بكشند.

جواد نكونام در میانه‌ی لیگ پنجم از پاس جدا شد و به امارات رفت اما، این موضوع سبب نمی‌شود تا وی با حسن رودباریان هم اتاق نشود، این 2 بازیكن همراه با یكدیگر قهرمانی در لیگ ایران را تجربه كرده‌اند و همواره در تمرینات نیز دوستی و كری شدیدی میان آنها وجود دارد، با توجه به جدایی جواد از پاس ، رودباریان و نكونام صحبت‌های بسیاری برای گفتن خواهند داشت.

پس از مصدومیت مجتبی جباری، دوقلوهای تیم ملی ناقص شدند و آندرانیك تیموریان تنها ماند اما، دیری نگذشت كه تیموریان زوج جدیدی را برای خود دست و پا كرد.

ستار زارع هم اتاقی صمیمی آندو است، با توجه به نزدیكی پست و خصوصیات بازی این 2 بازیكن زارع و آندرانیك این فرصت را دارند تا در مورد وظایف تاكتیكی و شكل بازی‌شان در جام جهانی آلمان تبادل نظر كنند.

به گزارش ایسنا، رحمان رضایی و محمد نصرتی مدافعان ثابت تیم ملی ایران نیز هم اتاق شده‌اند، ذهن مشترك آنها، تنها بر روی یك موضوع تمركز دارد و آن هم تبدیل خط دفاعی ایران به سدی غیر قابل نفوذ است.

مرد جوان پاس و مدافع پرقدرت مسینای ایتالیا پس از 2 بازی تداركاتی مقابل كروواسی و بوسنی تا اندازه‌ی زیادی به فهم مشترك رسیده‌اند، البته 4 سال حضور در كنار یكدیگر تسلط نصرتی و رضایی را بر كارشان تضمین می‌كند، صحبت در مورد مهار بورگتی مكزیكی و متوقف ساختن رونالدوی پرتغالی می‌تواند از سوژه‌های مورد توجه اتاق مدافعان تیم ملی باشد.

هم اتاقی جواد كاظمیان نیز كسی به جز مهرزاد معدنچی نمی‌تواند باشد، جواد و مهرزاد در روزهای پایانی لیگ برتر ناگهان متحول شدند و این تحول چنان ادامه یافت كه برانكو چاره‌ای به جز دعوت آنها به تیم ملی پیدا نكرد، معدنچی مدتی است كه در هر بازی به میدان می‌رود گلزنی می‌كند، جوان شیرازی بسیار امیدوار است تا در جام جهانی نیز تب گلزنی‌اش فروكش نكند، جواد كاظمیان نیز مانند معدنچی سرشار از انگیزه است، همین موضوع اتاق سرخ‌ها را در فرید ریش هافن سرشار از روحیه كرده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، فولادی‌های تیم ملی نیز هم اتاق هستند، حسین كعبی و ابراهیم میرزاپور 5 سال است كه در فولاد و تیم ملی همراه و هم بازی هستند، حسینی و ابراهیم همدیگر را از حفظ هستند اما، كعبی آن قدر پر سر و صدا است كه مرد لرستانی تیم ملی را كه این روزها كمی متفكر شده است به حرف آورد، میرزاپور با نزدیك شدن دیدار مكزیك بیش از پیش سنگینی وظیفه‌ی خطیر خود را احساس می‌كند و كعبی جوان متعصب خوزستانی نیز دراین حس با وی همراه است.

مسعود شجاعی و وحید طالب لو جوانان آینده‌دار تیم ملی هستند، شاید آنها در تركیب ثابت حضور پیدا نكنند اما، این یك واقعیت است كه آلمان برای شجاعی و طالب‌لو ایستگاه آخر نیست، بلكه آغاز راهی است كه می‌تواند به موفقیت ختم شود، طالب‌لو و شجاعی آماده هستند و بی‌تردید در تنهایی‌اشان از این آمادگی خواهند گفت و این كه اگر زمانی حتی كوتاه، به میدان بروند می‌درخشند.

در اتاق آبی كمپ فرید ریش هافن رضا عنایتی با تجربه و امیر حسین صادقی جوان حضور دارند.

عنایتی مهاجم، راه‌های فرو ریختن دفاع تیم‌های همگروه و صادقی خصوصیات مهاجمان حریفان را از یكدیگر سوال می‌كنند.

اما، برای ملی‌پوشان گوشه‌گیر نیز فكر شده است.

وحید هاشمیان اهل مطالعه و فكر كردن است و علی كریمی نیز عادت دارد تا در اوقات آرامش در خود فرو برود، بی‌تردید آلمان برای مردان هانوفری و مونیخی تیم ملی ایران به عنوان خانه‌ی دوم است و آنها از این نظر مشكلی ندارند، بی‌تردید در سكوت هاشمیان و كریمی یك موضوع مشترك وجود دارد، اثبات شایستگی‌های‌شان به مردمی كه آنها را دوست دارند.

سهراب بختیاری‌زاده نیز اتاق یك نفره را انتخاب كرده است، البته انتخاب سهراب به دلیل شرایط است چرا كه وی چندان طالب تنهایی نیست و بی‌تردید با سایر اتاق‌ها در ارتباط خواهد بود.

UserName